Komentarze (51)
UOKiK sprawdził, kto w Polsce zarabia najwięcej na warzywach i owocach
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • radon13

  Oceniono 6 razy 2

  Nikt rolnikom nie broni sprzedawać na bazarku osobiście . W Warszawie ceny na ogól z komosu więc jak widać albo tego nie robią tylko sami pośrednicy albo po prostu natychmiast chcą o wiele drożej. Tak działa rynek.

 • baby1

  Oceniono 1 raz 1

  To niech rolnicy założą wspólnie hurtownie i sklepy z warzywami i owocami i wtedy zgarną prowizję.

 • aronia0

  Oceniono 1 raz 1

  Polski rolnik nie bedzie sie z nikim zrzeszal. Polski rolnik marzy o tym, zeby bylo jak za komuny, kiedy to sprzedawal te swoje wyhodowane warzywa czy owoce na skupie, gdzie placono ceny urzedowe majace sie nijak do rzeczywistosci. Ale ceny te byly na tyle wysokie, ze polski rolnik sie bogacil. Niestety, polski rolnik nie zrozumial jeszcze, ze od 30 prawie lat mamy wolny rynek i przetrwa ten, ktory w sposob lepszy i bardziej skuteczny sprzeda swoje produkty koncowemu odbiorcy. Dlatego polski rolnik zawsze bedzie popieral pis, ktory mgliscie obiecywal w zeszlym roku panstwowy skup owocow i warzyw (czego nigdy nie wprowadzi, ale polski rolnik o tym nie wie i ma nadzieje ze wroca dawne czasy). Haslem polskiego rolnika jest KOMUNO WROC.

 • j-ugo

  0

  A ja krajowe owoce i warzywa kupuję na rynku w gdańskim Wrzeszczu. Kupuję bezpośrednio od producenta. Wszystko jest dobrej jakości i w dobrej cenie. Cena jest niska bo nie ma pośredników.

 • o_kulson_nac

  0

  Pisanie o "zysku" sklepu, "zysku" pośrednika czy "zysku" rolnika pokazuje, kto jest autorem raportu. Szkoda, że uokik nie zatrudni dwóch trzech fachowcę, którzy naprawdę przedrążą temat i dadzą prawdziwą informację. Na ten "zysk" składają się głównie koszty, ciekawe byłoby, gdybyśmy się dowiedzieli czegoś o prawdziwym zysku na poszczególnych etapach. Wiele warzyw wędruje przez chłodnie. Coś to chyba znaczy w łańcuchu kosztów. A cebula Polaka Cebulaka nie musi się chłodzić, ergo rolnik może za nię dostać większy %. Ja nie mam danych, to milczę, uokik ma niektóre dane, ale mówi. To jest czysty populizm.

 • ltte

  Oceniono 6 razy 0

  A tak konkretnie to ile tej pracy rolników przy owocach jest w sumie przez cały sezon? Sadzenie, opryski - klika dni. Zbiory - klika-, kilkanaście dni. Razem? Nie będzie nawet miesiąc.

 • mercx

  Oceniono 1 raz -1

  napisali że w SKRAJNYM PRZYPADKU rolnik zarobił 14 %... poza tym pośrednicy zarabiają od 10 % (czyli są tacy co zarabiają tylko 10) , a sklepy od 9 do 27 proc. (czyli też są takie co mają marne 9 % ).

 • robroy987

  Oceniono 1 raz -1

  efekty ingerencji panstwa. zakazow nakazow i kontroli

 • maras63

  Oceniono 4 razy -2

  Oooo, zlot korwinistów. Pewnie średnia wieku komentujących wynosi 19,5. :-)) Henryk dziwi, bo imię raczej takie oldskulowe.

 • kenigzberg2015

  Oceniono 6 razy -2

  Od dawna wiadomo że na warzywach i owocach KRAJOWYCH najwięcej zarabiają pośrednicy czyli ci którzy nic nie robią tylko pieniądze biorą , a ROLNIK ma najmniejszy zysk ze swojej pracy jak zwykle ten który robi najwięcej ma najmniej ze swej pracy zysku;

 • roy-cohn

  Oceniono 5 razy -5

  nawet prostego słupka nie potraficie tłuki narysować

  ech ... żydowskie dziennikarstwo ...

 • wycietytoja

  Oceniono 9 razy -5

  A narodowosci posrednikow nie podano,bo wygląda to podobnie jak przed wojna.

 • ds215

  Oceniono 11 razy -7

  Moja opinia. Sku...syny trzymajace wlad\e zakazali handlu ulicznego i oto skutek.

 • diesel_poznan

  Oceniono 12 razy -8

  Niby wolny rynek, ale każdy wie jak to w praktyce wygląda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX