"Kommiersant": Gazprom boi się o Nord Stream 2. Chce pozwać Danię "za blokowanie inwestycji"

Według rosyjskiego dziennika "Kommiersant" Rosja planuje wytoczyć prawne działa przeciwko Danii, która nie wydała jeszcze zgody na układanie gazociągu Nord Stream 2 w pobliżu swojego terytorium. Możliwe, że uruchomienie inwestycji się opóźni.

Gazprom ma szykować się do prawnej batalii z władzami Danii za "nieuzasadnione opóźnienie" dotyczące wydawania pozwoleń na układanie gazociągu Nord Stream 2 - podaje "Kommiersant". Największy rosyjski dziennik twierdzi, że Moskwa nie ma szans na uzyskanie szybkiego wyroku. Sama perspektywa procesu ma być jednak elementem presji na duńskie władze. 

Rosyjska gazeta wyjaśnia, że Dania czasowo wstrzymała analizę dwóch z trzech wniosków dotyczących możliwych tras gazociągu, które złożył Gazprom. Rosyjski gigant twierdzi, że Dania nie ma prawa wstrzymywać inwestycji, bo Nord Stream 2 nie przechodzi przez jej wody terytorialne. 

Czytaj też: Trzy czwarte Niemców opowiada się za budową gazociągu Nord Stream 2

O tym, że rosyjski gigant planuje podjąć kroki prawne informowano już w połowie kwietnia. Kiedy Dania zażądała dokumentacji trzeciej trasy gazociągu Gazprom określił to jako "celową próbę opóźnienia projektu." - informował Reuters

Rosja ma powody, by się spieszyć

Rosyjskie władze niecierpliwią się z powodu braku decyzji Duńczyków nie bez powodu. Planowane uruchomienie Nord Stream 2 jest przewidziane na rok 2020. Jeśli pozwolenia nie będzie do sierpnia istnieje poważne ryzyko, że inwestycja nie zostanie uruchomiona na czas. A to może przeszkodzić w dotrzymaniu zobowiązań, które podjął Gazprom. 

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (23)
"Kommiersant": Gazprom boi się o Nord Stream 2. Chce pozwać Danię "za blokowanie inwestycji"
Zaloguj się
 • Jan Kos

  Oceniono 11 razy 9

  Przynajmniej dunole próbują czynnie przeszkadzać.

 • ks.pedofil

  Oceniono 9 razy 7

  Brawo Dania. Z terrorystami tak trzeba rozmawiac. Dzieki UE Dania - maly kraj - moze sie przeciwstawic zbrodniczej dzialanosci Putlera. A Nord Stream to taka dzialanosc. Poki nie przestana mordowac ludzi na Krymie i Ukrainie niech zostana w tej Azji gdzie naleza. Kraj bez historii. Mordowanie wlasnych obywateli i innych narodowosci nie mozna nazwac historia. Od Ukrainy cywilizacja przyszla do nich. No ale Putler na niedziwedziu jezdzi. Cyrkowiec i ludobojca.

 • roro1000000

  Oceniono 11 razy 7

  ruscy , ciekawe jak sie tocza sprawy gdzie przegraliscie w sądach miedzzynarodowych wielkie odszkodowania..a teraz szukają sprawiedliwosci..ciekawe czy ukrainie zapłacili

 • tatankaiyotake

  Oceniono 10 razy 6

  możnaby wesprzeć jakoś Duńczyków w tej sprawie, nam też zależy.

 • zul_swidnicki

  Oceniono 7 razy 5

  Ach jak mi szkoda Gazpromu. No po prostu dramat. I co ten Gazprom teraz zrobi? Gaz do zapalniczek zacznie sprzedawać?

 • hotin

  Oceniono 11 razy 3

  A Niemiec siedzi cicho i udaje naiwniaka.

 • alakyr2

  Oceniono 4 razy 2

  niemiecka solidarność

 • jendrulall

  Oceniono 3 razy 1

  Ciekawe ile mark6 zgarną rubli za trollowanie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX