20 tys. biletów za darmo. 18-latkowie z Unii wyruszą w podróż po Europie

Do 16 maja 20-latkowie z krajów unijnych mogą wysłać zgłoszenia w konkursie Komisji Europejskiej, i wygrać bilet kolejowy po Europie. Chociaż - by dotrzeć do najodleglejszych i najtrudniej dostępnych zakątków kontynentu - można będzie skorzystać również z innych środków transportu, takich jak autobus czy prom lub, w wyjątkowych przypadkach, samolot.

By wysłać swoje zgłoszenie, trzeba wejść na Europejski Portal Młodzieżowy DISCOVER EU. Podróż należy zaplanować od sierpnia do końca stycznia przyszłego roku. Na portalu należy opisać szczegóły podróży, trwającej maksymalnie 30 dni. Zgłoszenia oceni specjalna komisji, która wybierze 20 tysięcy osób i rozda im bilety.

Konkurs po raz pierwszy zorganizowano w zeszłym roku. A ponieważ - jak informuje Komisja - cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dlatego w tym roku organizowana jest kolejna runda. Bruksela podkreśla wymiar edukacyjny projekty. Laureaci otrzymają informacje dotyczące miejsc, które warto odwiedzić. Mogą też otrzymać specjalny dziennik podróży, będą również mogli uczestniczyć w imprezach organizowanych przez lokalne społeczności.

Komisja poinformowała, że uprościła w tym roku proces nadsyłania zgłoszeń i opracowała wskazówki, jak tanio podróżować, oraz uwzględniła w jak największym stopniu potrzeby osób niepełnosprawnych, by umożliwić im podróż.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które urodziły się od 2 lipca 2000 roku do 1 lipca 2001 roku. Zgłoszenia oceni specjalna komisja, która wybierze laureatów. Uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni o wynikach w czerwcu 2019 r.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (25)
20 tys. biletów za darmo. 18-latkowie z Unii wyruszą w podróż po Europie
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 13 razy 7

  Nasza Balbina nigdzie nie wyjeżdżała i proszę jak się dorobiła ...

 • komentarz.24

  Oceniono 5 razy 5

  Autor kłamie, pisząc "za darmo"!.
  Nie ma niczego za darmo, zapłacą za to podatnicy; do tego zapłacą z nawiązką, gdyż pokryją koszty wynagrodzenia urzędników zabierającym im pieniądze i zamieniających je na "darmowe" bilety.
  Każda "darmówka" to postępująca demoralizacja, gdyż zdemoralizowany leń będzie się domagał więcej i więcej, a głupi rządzący będą im dawać kosztem ludzi pracujących.

 • mazbip

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma nic za darmo, tak jak to juz napisal "komentarz.24" poprzednio. To ja i Ty zaplacimy za ten poroniony pomysl unijnych biurokratow a do tego zaplacimy jeszcze za ich pensje i cala administracje z projektem zwiazana. Najbardziej irituje mnie jednak to, ze przy tym eurounijnym projekcie pokazuje sie Landwasserviadukt w Szwajcarii, kraju, ktory w EU nie jest i nie bedzie, nawet jezeli szwajcarskie elity probuja kraj tylnymi drzwiami do tego imperium wciagnac.

 • mniklasp

  Oceniono 2 razy 0

  tzn ze mlodsiez nie podrozujue i trzeba im doplacac? To juz tak jest beznadziejnie w Europie?

 • amarantraven

  Oceniono 6 razy 0

  Wspaniała inwestycja! Trzymam kciuki.

 • rave8

  Oceniono 18 razy -4

  Za seksy i pijaństwo zapłaci podatnik. Socjalizm jednym zabiera a drugim daje , urzędnicy pośredniczą. Struktura jak w tajskim burdelu.

 • hotin

  Oceniono 22 razy -6

  Jak ta UE jest wspaniałomyślna. A co sie stało z projektem ,,wczasy dla każdego emeryta"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX