"Wiadomości" TVP z nową oprawą za 5,6 mln zł. "Rzeczywistość rozszerzona" ma przyciągnąć młodych widzów

"Wiadomości" TVP od najbliższej niedzieli nadawane będą z nowego studia i w zupełnie nowej oprawie graficznej. Wykorzystanie "rzeczywistości rozszerzonej", stworzonej przez Platige Image, ma przyciągnąć młodych widzów.

TVP postanowiła solidnie zainwestować w "Wiadomości". Jak ustaliły Wirtualne Media od najbliższej niedzieli 12 maja program będzie nadawany z nowego studia i w kompletnie nowej oprawie graficznej. Ma ona wykorzystywać dwie technologie - "rzeczywistość rozszerzoną" i "Virtual Window". Powodem jest chęć przyciągnięcia młodego widza - nowości mają pozwolić na poprawę wyników w komercyjnej grupie odbiorców (16-49 lat). 

"Rzeczywistość rozszerzona" w TVP

Jak może wyglądać wykorzystanie "rzeczywistości rozszerzonej" w praktyce? Szczegółów oczywiście nie znamy, ale wiemy w jaki sposób technologię wykorzystują inne stacje. Poniżej interakcja prezenterki z wirtualnym samochodem wykorzystana przez stację The Weather Channel. 

embed

Danuta Holecka, szefowa "Wiadomości" w nagraniu promującym nowy format programu zapowiada, że "zmieni się totalnie wszystko" - nie tylko oprawa, ale czołówka i formuła. 

Nową oprawę przygotowało słynne studio Platige Image, które tworzy efekty specjalne do filmów - m.in. "Wonder Woman", kinowego hitu z roku 2017, czy "Quo vadis" z 2001 roku, reklam, teledysków. W oficjalnym komunikacie spółki czytamy, że umowa z TVP ma obowiązywać 21 miesięcy i wynosić "8 proc. z wpływów sprzedażowych w roku 2017", co daje kwotę 5,6 mln zł - podają Wirtualne Media. 

"Fakty" liderem

Portal opublikował też wyniki oglądalności programów informacyjnych za I kwartał b.r. Według Nielsen Audience Measurement zestawienie otwierają "Fakty" z widownią 3,14 mln widzów, udziałem wynoszącym 21,04 proc. i wzrostem w porównaniu z zeszłym rokiem o 1,4 proc. "Teleexpress", zajmujący drugie miejsce, stracił 3,92 proc. widzów - ma ich 2,44 mln, co daje 21,74 proc. udziału w rynku.  Oglądalność "Wiadomości", zajmujących trzecie miejsce, spadła o 1,83 proc. Wynosi 2,37 mln osób, a udział jest na poziomie 15,53 proc. (rok wcześniej wynosił 15,72 proc.). 

Według TVP oglądalność wynosi 2,98 mln i jest o 4,66 proc. niższa niż przed rokiem. 

Czytaj też: Jacek Kurski może otwierać szampana. TVP otrzyma 1,12 mld zł rekompensaty. Inni dostaną tylko miliony

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (135)
"Wiadomości" TVP z nową oprawą za 5,6 mln zł. 'Rzeczywistość rozszerzona' ma przyciągnąć młodych widzów
Zaloguj się
 • frank1961

  Oceniono 49 razy 47

  myślą że jak opakują goowno w kolorową bibułkę to przestanie śmierdzieć

 • pan.szklanka

  Oceniono 33 razy 31

  W rzeczywistości Holecka i Ziemiec mrugali oczami, w rozszerzonej mają łgać bez mrugnięcia.

 • norton2

  Oceniono 30 razy 28

  Niech Holecka występuje nago - wtedy wiadomości na pewno przyciągną młodych i księży !!!!!!!

 • ar.co

  Oceniono 27 razy 25

  Niech Holecka zrobi striptiz na wizji, to może jakichś miłośników późnego Rubensa zwabi.

 • gapcio2010

  Oceniono 25 razy 25

  Nowe studio i oprawa graficzna, stare "dziennikarstwo wysokiej klasy" , a od tego nalezaloby zaczac. Prymityw i Szambo. Wyrzucone pieniadze.

 • acide94

  Oceniono 20 razy 20

  Najciekawsze w reżimowych szczujniach jest ich myślenie, że po prostu wystarczy pokolorować i zmienić scenografię i wszystko będzie ok, 4 miliony nowych, wiernych widzów.

 • szumarek

  Oceniono 19 razy 19

  Kogo przyciągnąć? Do tego zdroju propagandy brakuje tylko SMS-owego konkursu na lincz dnia, w którym można wygrać uścisk ręki prezesa.

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 18 razy 18

  Po co rzeczywistość rozszerzona skoro w "dzienniku Telewizyjnym" obowiązuje rzeczywistość alternatywna?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX