Politechnika Warszawska kupiła lotnisko koło Przasnysza. Zbuduje tam ośrodek eksperymentalny

Politechnika Warszawska kupiła od władz Przasnysza nieruchomości na terenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie. Uczelnia otrzymała wysoką bonifikatę i chcę tam stworzyć lotnicze zaplecze eksperymentalne.

Politechnika Warszawska planuje zrealizować na lądowisku w Sierakowie projekt doświadczalno-wdrożeniowy. Jak podaje Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa uczelni, na zakupionych terenach w ramach projektu zostanie wybudowane zaplecze laboratoryjno-warszatatowe, które ma posłużyć badaniom nad lekkim lotnictwem.

 

Uczelnia chce wykorzystać lądowisko także do doświadczeń z bezzałogowymi statkami powietrznymi, które mogłyby być wykorzystane m.in. w leśnictwie, rolnictwie, testowaniu nowoczesnych rozwiązań materiałowych czy w monitorowaniu przestrzeni powietrznej.

Transakcja dotyczyła działek za łączną kwotę 2 588 983,95 zł. Powiat przasnyski zdecydował się udzielić Politechnice specjalnej bonifikaty w wysokości 78 proc. wartości nieruchomości. Bonifikata ta stanowić będzie wkład powiatu w realizację projektu poligonu doświadczalno-wdrożeniowego, który ma szansę stać się kołem zamachowym dla rozwoju strefy gospodarczej i całego powiatu

- powiedział starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski, cytowany przez serwis InfoPrzasnysz.com.

Uczelnia chce rozwijać lotnisko w Sierakowie w ramach projektu, na który planuje pozyskać kolejne środki unijne. Politechnika nie wyklucza w przyszłości przekształcenia lądowiska koło Przasnysza w lotnisko użytku publicznego z pełną infrastrukturą.

Więcej o:
Komentarze (18)
Politechnika Warszawska kupiła lotnisko w Sierakowie koło Przasnysza. Zbuduje tam ośrodek eksperymentalny
Zaloguj się
 • rabin_z_czubow

  Oceniono 8 razy 6

  Powiat przasnyski zdecydował się udzielić Politechnice specjalnej bonifikaty w wysokości 78 proc. wartości nieruchomości. - A Kościół dostaje bonifikaty w wysokości 99%. Gdzie tu sens i logika?

 • junk92508

  Oceniono 5 razy 3

  Czyli już nawet z uczelni dojona jest kasa...

 • sykstus_7

  Oceniono 10 razy 2

  Mogła kupić to w Radomiu. Przynajmniej by się do czegoś przydało.

 • jaceq

  Oceniono 1 raz 1

  Będzie kolejna darowizna na rzecz Kościoła?

 • wiserius

  0

  To dopiero będą "odloty"... Niepotrzebny będzie towar.

 • mecenas_misiura

  0

  A to nie grzech, tak do nieba latać?

 • rozbawiony0

  0

  Fajna sprawa, a oikofobom z oczywistych względów wadzi.

 • justas32

  Oceniono 7 razy -3

  Kolejne utopione pieniądze. Sorry - ale żyjemy w Polsce a wy jesteście budżetówką ...

 • jurii.sachar

  Oceniono 25 razy -19

  brawo, jak widac sa teraz pieniądze na rozwój nauki i szkolnictwa wyższego. Rząd myśli perspektywistycznie... Za tuskostanu co najwyżej na ośmiorniczki sobie kacyki wyskoczyli...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX