CBA weszło do państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu. Chodzi o sprzedaż akcji za czasów PO

CBA wkroczyło do Agencji Rozwoju Przemysłu. Funkcjonariusze wszczęli kontrolę w sprawie sprzedaży akcji Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku S.A. Transakcję zawarto w roku 2013, za rządów Platformy Obywatelskiej.

CBA informuje, że 24 kwietnia 2019 r. Wydział Postępowań Kontrolnych lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczął kontrolę określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie sprzedaży akcji Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku S.A. przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A - czytamy na stronie agencji. 

Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik SA została przejęta przez chińskiego inwestora w roku 2013. Inwestorem został Xiangyang Automobile Bearing Co., Ltd., spółka działająca w ramach konsorcjum Tri-Ring Group Corporation. Podczas podpisywania umowy obecny był Włodzimierz Karpiński, ówczesny minister skarbu, członek Platformy Obywatelskiej. 

Więcej o:
Komentarze (11)
CBA weszło do państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu. Chodzi o sprzedaż akcji za czasów PO
Zaloguj się
 • kiesier

  Oceniono 11 razy 11

  Za to pan senator od SKOKów do którego biznesu państwo dopłaciło 5mld nada cieszy się wolnością.

 • sil.m

  Oceniono 6 razy 6

  Właścicielom Polski woda sodowa w dekiel wali – z narodem grają w dupnioka robiąc wszystkich w bambuko. Rżną głupa przed suwerenem. Za jedyne 500 złotych skorumpowali i zmanipulowani wielu a przekupni Polacy pozwolili na ten koszmar.
  BS jako premier ze spółką przez 8h gardłowali i oskarżali opozycję o kradzież 340mld zł –kogo zamknęli, jakie procesy wytoczyli i kogo skazali po 3,5 latach? Audytu nawet nie podpisali, ze strachu. Za jej rządów , młodzi zaczęli jak w latach 2005-07 wyjeżdżać do pracy za granicę, handel - zwija się, sektor finansowy - pogrążony aferami SKOK, KNF, srebrnego dewelopera. Nawet świetne stadniny koni po latach wzrostu zaczęły przynosić straty, utraciły światową renomę, są wyprzedaże zamiast aukcji i za chwilę padną. Za zasługi - pomimo zapewniania kolesi o zaufaniu - jaśnie pan furman z Nowogrodzkiej. „Aktorkę” Przecieszyna zrzucił wieczorem z siodła bez badyli po tragikomicznych słowach „za co mnie chcecie odwołać?”- zapomniała ,że tu panują jego prawa. Wszystko chce przykryć ucieczką do wyimaginowanej EU – tej znienawidzonej ,której flagi usunęła z URM – momentalność baby hipokrytki z Brzeszcz. Co nowego mają do przykrycia i kogo będą obrzucać błotem, by żaba się pogubiła. Wielki prom bałtycki z rdzewiejącą stępką już płynie przez kanał do Elbląga z pełną obsadą pis-vipów oglądających i chwalących wiekopomne dzieła swego guru w Bawarii podkarpackiej i dolinie krzemowej na Śląsku.

 • swierszcz0

  Oceniono 8 razy 6

  przeprowadzą kontrolę, zatrzymają 10 osób, nadmuchają balonik, a potem... cichutki pierd bo oczywiście okaże się, że wszystko było ok tak jak w wielu przypadkach wcześniej. Mieli 4 lata, zapowiadali zaraz o przegranych wyborach jak to zaraz nie wsadzą połowy, ehh jakiej połowy wszystkich platfusów do więzienia i co? Było kilka prób zatrzymań i skończyło się kompromitacją bo mając w zanadrzu usłużną prokuraturę, policję cały aparat administracyjny Państwa nie udało się zebrać w żadnej sprawie dowodów bo nic się nie działo, a przypuszczam, że jak uda się odsunąć tą szarańczę od władzy to będziemy świadkami wypływu afer o jakich przez ostatnie 30 lat nawet nam się nie śniło, a konsekwencje wewnątrz i na zewnątrz naszych granic będziemy odczuwać przez pokolenia.

 • barakuda62

  Oceniono 6 razy 6

  Kolejna ustawka PiSiego szamba

 • kemor234

  Oceniono 6 razy 6

  "...wszczął kontrolę określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie sprzedaży akcji ..."
  Czegoś tu nie rozumiem. KONTROLUJĄ PROCEDURY ????
  PRZECIEŻ PROCEDURY WYNIKAJĄ Z PRZEPISÓW PRAWA !!!!

 • le0nard0

  Oceniono 4 razy 4

  CBA do likwidacji - bezapelacyjnie. To patologiczne służby (syndrom założyciela), tego nie da się naprawić, zreformować, to trzeba zamknąć i zaczynamy od nowa.

 • kemor234

  Oceniono 6 razy 4

  Oczywiście w agencji pracują osoby, którzy 6 lat temu podejmowały decyzje.
  Oczywiście wszystkie żyją i mają się dobrze.

 • remo29

  Oceniono 2 razy 2

  Igrzyska dla ludu, żeby miał o czym czytać na czerwonych paskach TVP.

 • zd46

  Oceniono 2 razy 2

  Dłuuuuuuugo czekano czy "sierota Mariuszek" wylosował kręcąc "pustą butelką"? Trzeba przykryć aferę pedofilską z ukraińskimi nieletnimi prostytutkami i zaginięciem filmów-dokumentów z sejfu CBA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX