Komentarze (203)
W przyszłym roku opłaty za śmieci mogą gwałtownie podskoczyć. Są już pierwsze decyzje
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • andrzej2310

  Oceniono 9 razy 7

  Rządy PIS to chaos legislacyjny i podwyżki nie przemyślanych zmian. Zamiast zachęty ludzi do segregacji mamy zniechęcanie i drenaż pieniędzy z kieszeni obywateli. Bo skoro segregujemy, to powinno być taniej. A jest odwrotnie. Chyba nie o to chodziło.

 • r-mi

  Oceniono 8 razy 6

  Tak się hołoto kończą wasze ukochane nacjonalizacje, państwowe firmy i inne socjalistyczne monopole "dla dobra ludu i narodu". Po prostu paru sku...synów "zainwestowało" żeby być jedyną firmą w mieście to teraz wszyscy muszą się nachapać. A za niedługo znów wysypiska będą się palić bo choćbyście płacili nawet 200 złotych od osoby to w komunie nigdy nic się nie opłacało i się opłacać nie będzie.

 • cezar85

  Oceniono 6 razy 6

  Ma się rozumieć

  Śmieci, to nowy polski węgiel

  a węgiel kosztuje

 • nadachu12

  Oceniono 7 razy 5

  Skoro PiS dał 500 zł społeczeństwu to teraz musi myśleć jak te 500 zł odzyskać, żeby te same 500 zł móc dać społeczeństwu jeszcze raz, tylko pod inną nazwą. Ot i cała strategia PiS ;D

 • firewalk

  Oceniono 5 razy 5

  urwa mać... segregujemy smieci ,mamy z 6 czy 7 pojemnikow roznych w "altance smietnikowej" a czynsz nam przy 2 osobach skoczyl o 80 zeta za maj. Wlasnie przez podwyzke kosztow wywozu smieci. Jakis kuźwa obłed, im wiecej segregujemy tym wiecej placimy...cos tu nie halo jest !!!!

 • j-ugo

  Oceniono 5 razy 5

  W czasach PRL gazety oddawałem do skupu. Płacili 1 zł za 1 kilogram. Jako dzieciak znajdowałem w dziwnych miejscach na mieście butelki po wódce. W sklepie płacili 1 zł. A chleb kosztował wtedy 4zł. Za butelki oddane do sklepu monopolowego kupowałem oranżadę za 1,80 zł. A teraz trzeba płacić..... za to na czym jako dzieciak zarabiałem

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 7 razy 5

  PiSowcy kłamcy złodzieje mafio Kasto oszustów ceny prądu wzrosły o20% co ty na ro oszuście Morawiecki durniejszy od teojego starego?

 • jerzytop

  Oceniono 5 razy 5

  Nie ma co się dziwić znacznymi podwyżkami gdyż przecież trzeba zapłacic za neutralizację MILIONÓW ton odpadów zwiezionych do Polski za zgodą IDIOTÓW którzy wynajmowali hektary ziemi cwaniaczką a następnie w dupie mieli to co na nich zaczęło się pojawiać
  Szumowiny zarobiły miliony a zapłaci za to " Kowalski "

 • spyderman2

  Oceniono 7 razy 5

  pis podnosi ceny. daje ciemnocie 500zł i zabiera 1000zł
  walczy z nauczycielami a matematykę zastępuje religią dzieki temu pisie sówereny nie są w stanie się zorientować

 • maguniaklikunia

  Oceniono 4 razy 4

  Jest lobby producentów opakowań plastikowych i styropianowych i to oni właśnie skazali nas na życie w plastikowym świecie. Fabryki produkują olbrzymie ilości plastiku i nikt nie ma pomysłu jak to ukrócić. Te opakowania lądują potem wszędzie i nawet reklamówki niesione wiatrem zaczepiają się na przydrożnych drzewach. Była Polska drewniana, była murowana a teraz jest styropianowo-plastikowa.

 • pollion1

  Oceniono 4 razy 4

  wystarczy do zmienić prawo ,puszki i szkło do sklepów ,makulatura do recyklingu a organiczne na kompost ,natomiast plastiki i inne trudne zakaz pakowania i sprzedaży reklamówki zakaz sprzedaży i używania pety zakaz ,opakowania tylko w szkle . Zrobiła tak Skandynawia i ma święty spokój Polacy myślą latami i jakoś to będzie wywali się do lasu lub sąsiada ...

 • lusjola

  Oceniono 8 razy 4

  Przecież jak świat światem segregujesz to mniej płacisz, a tu na "odwyrtkę" . Kasy brakuje na pincet+ to rąbać podatnika . Jeśli nie chcesz być jeleniem trzeba iść na wybory !!! Ciekawe kiedy zdecydują o podwyżce cen prądu a u pisuarów to jak pstryknięcie palcem i zlot czarownic w nocy i do rana zatwierdzone . A pinokiowi nochal rośnie ...

 • tomasz.rze

  Oceniono 6 razy 4

  To jest mistrzostwo świata.
  Lokator najpierw ZAPŁACI Z GÓRY horrendalną opłatę miesięczną, a potem przez miesiąc w domu będzie sam sumiennie segregował, sam zanosił i sam ładnie wrzucał do siedmiu pojemników.

 • krzysieq80

  Oceniono 4 razy 4

  hm.. 5 osób i mamy 225 zł.. x 12 = 2700 zł.. Nieźle.. To za tą kasę to ja sam wywiozę na wysypisko.. i jeszcze zutylizuję:)

 • lukturko

  Oceniono 4 razy 4

  Białołęka. Warszawa.
  Koszt 60 zł/miesiąc, harmonogram na stronie MPO z błędami, dodatkowo niektóre terminy są pomijane. Burdel na kółkach śmieciarki.

 • stachud

  Oceniono 6 razy 4

  Dobra Zmiana PIS

 • volongoto41

  Oceniono 6 razy 4

  Puszczą Polaków z torbami... przepraszam ze śmieciami....

 • polimol

  Oceniono 4 razy 4

  To przecież jest characz Narzucany siłowo Istna Mafia Śmieciowa Maszyna do robienia kasy Złodziejska Banda.CiekaweCo Będzie następne!!!

 • sob_mar

  Oceniono 4 razy 4

  Ta obecna ustawa śmieciowa, a raczej to, jak miasta i gminy ją wprowadziły. Mechanizmy i założenia tej ustawy są takie, że koszt wywozu śmieci powinien mocno się obniżyć. Wynika to chociażby z tego, że jeśli jedna firma obsługuje jakiś obszar, to zaplanowanie tras śmieciarek byłoby dużo łatwiejsze, a efektywność ich pracy dużo wyższa, bo by zbierały śmieci do pełna i jechały na wysypisko, więc byłoby to dużo tańsze, niż gdy jak przed zmianami, śmieciarki jeździły w różne miejsca, zanim jechały na wysypisko (wynikało to z umów firm ze wspólnotami itp.). Tymczasem, po wprowadzeniu ustawy koszty wywozu śmieci nagle wzrosły dwukrotnie, co nie miało żadnego uzasadnienia i logicznego wytłumaczenia. Stworzono tysiące stanowisk urzędniczych, do niczego niepotrzebnych (deklaracje wspólnot i gospodarstw indywidualnych w skali miasta wielkości Gdańska mogłoby obsługiwać 5-10 osób). Taki Gdańsk potem miał nagle ogromną nadwyżkę w kwestii wywozu śmieci, bo się okazało, że ludzie miastu płacą o 1/3 za dużo w stosunku do kosztów firm wywożących odpady. W efekcie firmy sobie sztucznie windowały koszty i robią to do teraz.

 • nikki124

  Oceniono 4 razy 4

  Segregowanie śmieci wiąże się z nadużyciami. Droższe opłaty za segregację śmieci związane są z nadużyciami mist i gmin, które naliczają dodatkowe opłaty. Wszystko to na podstawie wytycznych, których nie da się przeliczyć z braku podstawowych informacji. Cofając się wstecz odbiór śmieci był opłacalny. Dziś przynosi straty, będąc obsługiwany jednocześnie przez 3 firmy. Jest to wada logiki myślenia dotycząca sposobu segregacji śmieci wraz z brakiem odpowiednio przystosowanych kontenerów do ich odbioru.

 • 2stan13

  Oceniono 3 razy 3

  Tylko kategoryczny zakaz produkcji i sprzedaży żywności w opakowaniu z z tworzyw sztucznych, może za wyjątkiem wprowadzenia od zaraz wymiennych butelek plastikowych na wszelkie sprzedawane produkty płynne! To przede wszystkim wszelkie opakowania plastikowe stanowią 100 % śmieci, które dla nas i dla środowiska, w którym żyjemy, są coraz to większym problemem!

 • firewalk

  Oceniono 7 razy 3

  Nastepnym etapem bedzie nalozenie na ludzi obowiazku dostarczania sterty workow ze smieciami posegregowanymi do spalarni albo sortowni smieci wlasnym transportem. I za to policza sobie tylko 5 dych od worka ...złodzieje .

 • jw0022

  Oceniono 5 razy 3

  Pincet+ to nie som tanie rzeczy, Panie.

 • nalesniku

  Oceniono 5 razy 3

  prawdziwy polak patriota wypieprza swoje śmierci do lasu. za darmo.

 • andzialak

  Oceniono 5 razy 3

  Dobra zmiana a la Kaczyński i jego pislam

 • abxcd

  Oceniono 5 razy 3

  Wiekszosc ma pincset to niech placi. Tym bardziej, ze wiecej smieci generuja.

 • wikal

  Oceniono 5 razy 3

  Biedne lasy! Będą pełne śmieci, a już przecież są.

 • jsmokowska

  Oceniono 5 razy 3

  Wiązowna, było 11 jest 29 za osobę

 • pyss_na_pis

  Oceniono 3 razy 3

  Własna kieszeń miast i wsi to są nasze podatki, z jednej strony banda rządząca roztrwania 500+na niektórych, z drugiej strony ta sama banda kłamców nakłada ukryte podatki na wszystkich

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX