Lidl szuka chętnych do pracy w soboty. Obiecuje umowę o pracę i liczne benefity

W sklepach sieci Lidl pojawiły się nietypowe ogłoszenia o poszukiwaniu nowych pracowników. Nowo zatrudnieni mają pracować tylko w soboty. Jednocześnie będą mogli liczyć na wszystkie benefity, z których korzystają osoby zatrudnione w Lidlu na pełen etat.

Media komentują, że poszukiwanie pracowników supermarketów Lidl, którzy będą pracować tylko w soboty, są kolejnym niespodziewanym efektem ubocznym wprowadzenia podziału na niedziele handlowe i niehandlowe.

Lidl szuka pracowników na soboty. Przysługują im te same benefity, co pracownikom etatowym

Ile zarobią osoby, które będą pracować w Lidlu tylko w soboty? Stawka godzinowa jest taka sama dla osób zatrudnionych na pełen etat, jak i tych pracujących dorywczo. Oznacza to, że jeżeli nowy pracownik Lidla pracujący na pełen etat zarabia 3100 zł brutto, to za 20 proc. etatu będzie można zarobić 620 zł brutto.

Lidl podkreśla, że bez względu na liczbę przepracowanych w tygodniu godzin, pracownicy firmy mogą liczyć na takie same świadczenia. Osoby, które zatrudnią się do pracy w Lidlu na soboty mogą liczyć na m.in. na umowę o pracę, prywatną opiekę medyczną, dofinansowanie kursów języków obcych oraz wyprawkę dla maluszka i pierwszoklasisty. 

Czy osoby, które będą chciały pracować tylko w soboty, nie będą kierowane na zmiany w ciągu tygodnia? Wątpliwości rozwiała Aleksandra Robaszkiewicz, menedżer komunikacji w Lidl Polska.

- Jeżeli pracownik decyduje się na pracę tylko w soboty, w taki sposób będzie też pracował. Podkreślamy, że jesteśmy otwarci na zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin i chętnie rozmawiamy z potencjalnymi pracownikami o ich preferencjach godzinowych i dyspozycyjności - powiedziała Wirtualnej Polsce Aleksandra Robaszkiewicz.

Więcej o:
Komentarze (61)
Lidl szuka chętnych do pracy w soboty. Obiecuje umowę o pracę i liczne benefity
Zaloguj się
 • zalosnyjestes

  Oceniono 18 razy 14

  Mam wyższe, 20 lat doświadczenia w różnych firmach, chętnie się zatrudnię na kasie w Lidlu pod warunkiem, że nie będą mnie na siłę chcieli awansować po miesiącu. Interesuje mnie prosta, powtarzalna praca.

 • veni.vici

  Oceniono 8 razy 6

  obiecuje umowę o pracę i wypłatę? w Polsce?! chyba na rozum mu padło...

 • obywateleu

  Oceniono 6 razy 6

  Dlaczego wyłączone są komentarze do politycznych artykułów ? Częściej czytam co myślą obywatele niż cały artykuł i jestem zawiedziony tym, że nie mogę poczytać co tak naprawdę naród myśli o Kaczyńskim, Błaszczykowskim ...

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 16 razy 4

  W okolicach miast Lidl płaci 3900 brutto, niestety nie przyjmuje do pracy, przez co pracownicy z innych sklepów pracujący a 3200-3500 brutto niestety nie mogą się przyjąć. Zatrudniają (z moich obserwacji - i jest to najkorzystniejsze dla sieci) albo młodzików tuż po studiach by ich skutecznie jak cytrynę wyciskać, bądź desperatów, którzy uciekli z biedronki. Najczęściej kierownicy i regionalni to psychopaci, więc idealnie nadają się na stanowiska w controllingu, a jeśli coś za dużo kręcą i okradają sieć, to prędzej niż później to wychodzi i wtedy wylatują.
  W sumie przyjmują czasem w najgorszych lidlach gdzie jest bałagan i brakuje ludzi desperatów na pół etatu, ale zarobisz połowę a musisz być pod telefonem gotowy do przyjścia do pracy w każdej chwili, więc gdzie indziej już się nie zatrudnisz, a za te genialne pieniądze w złotówkowej drożyźnie bolandzkiej nie wyżyjesz. Dziwne, bo w UK lidl płaci 10funtów/h, do tego ma niższe ceny niż w Niemczech gdzie płaci 10 euro/h, za to w PL gdzie płaci najmniej ceny ma najwyższe, a zamiast kasę na promocje ładuje na intensywną reklamę TV/internet 3 produktów, które wydarte od dostawcy mają nagonić ludzi do drogiego sklepu :P Dyskonty skutecznie wyciągają każdą kasę z rynku, a durnowaty nierząd swoimi przepisami skutecznie zniszczył polską konkurencję powodując takie bariery wejścia, że żadna polska sieć nie ma szans by powstać ani małe sklepy aby się rozwijać. I dziwią się, że ludzie z emigracji nie chcą wracać, do pedofilnego kościoła smoleńskiego i wartości pisslamskich blokowania praw człowieka i obywatela ludziom, do pracy za darmo i płacenia podatków aby Lepsi Panowie mogli doić?

 • testing823

  Oceniono 15 razy 3

  Dziękuję, nie skorzystam. Strata soboty, zwłaszcza wiosną, latem za psie pieniądze? Szkoda życia. Znajomy pracuje w Belgii, za nadgodziny ma dodatkowe 50%, a za pracę w niedzielę dodatkowe 100%, czy jakoś tak. Tak czy inaczej, są miejsca gdzie prcowników się szanuje. U nas jest Trzeci Świat, dehumanizacja, niewolnictwo, mobbing. A średnia krajowa to 450 Euro netto.! Nawet w Warsiawie. A menago i dajrektorowie nie widzą w tym NIC niewłaściwego. Ja prdl.

 • van Koski

  Oceniono 1 raz 1

  Fajna wiadomości muszę się przekwalifikować i iść do Lidla do pracy już mi się odechciało być hydraulikiem w spółce Skarbu Państwa teraz pracował na kasie

 • 162tony

  Oceniono 5 razy 1

  620zł brutto... za 4 soboty na kasie i przy rozkładaniu towaru...
  Policzcie mi, ile to wychodzi netto za jedną sobotę na 2 zmianie, w godzinach od 14 do 22 (8h)...

 • lidlaska

  0

  POLECAM! Super firma!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX