Komentarze (164)
Programista daleko za ślusarzem. MEN opublikowało listę zawodów najbardziej potrzebnych na rynku pracy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • plasterek_szynki

  Oceniono 6 razy 6

  Śmiejcie się śmiejcie, ale znajomy kolega, dobry spawacz TIG/MIG Al/Nierdzwka oraz ślusarz w jednym rzucił robotę w PL, a konkretnie działalność. zabrał manatki i od kilku miesięcy siedzi w DE. Dwóch kuzynów dekarzy siedzi w Danii bo w PL jest jak sami stwierdzili bez sensu. I takich ludzi będzie ubywać, a ci co zostaną to będą smarkający a nie spawający albo ci co podawali dachówki . I to będzie kiepskie. Czekają nas wysokie ceny nawet za niskiej jakości usługi, bo rynki zachodnie wysysają fachowców-rzemieślników w popularnych branżach jak odkurzacz.

 • aduerin

  Oceniono 6 razy 6

  Ewidentnie brak ofert pracy dla ludzi z wyższym wykształceniem i żeby miec pracę należy skończyć maksymalnie technikum a najlepiej branżówkę...

 • cozabadziew

  Oceniono 5 razy 5

  No i cóż w tym dziwnego że programista będzie mniej potrzebny niż ślusarz? Jak rząd dalej będzie nas prowadził prostą drogą do PRL-u to nie będzie w ogóle potrzeba speców od zaawansowanych technologii bo tych technologii zwyczajnie u nas nie będzie. Potrzeba będzie za to solidnych zamków w drzwiach żeby się bronić przed armią złodziei, którzy z wszechogarniającej biedy będą kraść co popadnie... No i stąd właśnie ci ślusarze.

 • sprocket74

  Oceniono 5 razy 5

  Zadałem sobie "trud" (15 sekund googlowania) dotarcia do oryginału tego dokumentu. Lista potrzebnych zawodów jest tam podana ALFABETYCZNIE więc nie jest tak, że programista jest mniej potrzebny od ślusarza. MEN tego nie określa. Cenisz RZETELNE dziennikarstwo? Ja cenię, ale Gazeta najwidoczniej nie...

 • tomasz.rze

  Oceniono 7 razy 5

  Najbardziej poszukiwany zawód to zawód miłosny.
  Ludzie go szukają bez opamiętania, za każdą cenę.

 • gokle

  Oceniono 5 razy 5

  Niedlugo najbardziej poszukiwanym pracownikiem bedzie ksiadz.

 • m.godwin

  Oceniono 5 razy 5

  A co z murarzami? To bardzo pożyteczny, choć trudny i niebezpieczny zawód. Pan Zbyszek teraz będzie wśród (wolno)mularzy szukał pedofilów.

 • twzelnik

  Oceniono 4 razy 4

  NIC SIĘ NIE STAŁO
  Po prostu nikomu niepotrzebny instytut w ramach udawania pracy wyprodukował nikomu niepotrzebną listę z której nic nie wynika.
  Nie uwzględnili w niej wielu aktualnych rzeczy, bo świat zewnętrzny z trudem przenika przez mury instytutu.

  Jest wiele takich instytutów, które są po nic. Podbnym jest np. CIOP - Centralny Instytut Ochrony Pracy. To tam powstał topiarz fryty i manipulator drewna, to tam opisują zawód krawca i decydują, czy warunki jego pracy są szkodliwe. Dziesiątki wyluzowanych osób spędza całe przedpołudnia w takich instytutach. Nazywają to pracą. Dowcipnisie.

 • gebe14

  Oceniono 4 razy 4

  pisowi zalezy żebyśmy byli najniżej wykształceni. łąto sie potem steruje takimi niedouczonymi ludzmi. zobaczcie na polską wieś , woooda , ziemnioki , brudne ciuchy , brak wykształcenia.

 • bamapo

  Oceniono 4 razy 4

  Brakuje najbardziej potrzebnych zawodów:
  - dziennikarz bez kręgosłupa moralnego (duże zaptrzebowanie w TVP i PR)
  - manager spółek skarbu państwa ślepo zapatrzony w kaczyńskiego

 • labeo

  Oceniono 6 razy 4

  Programista czy ślusarz to i tak zawody o większym prestiżu niż poseł czy nawet minister.

 • raczkowski

  Oceniono 4 razy 4

  ale przecież ślusarze i murarze to pedofile wg TVP, dlatego ich nie ma na rynku pracy, siedzą w więzieniach.

 • p124

  Oceniono 4 razy 4

  PiS+ to Polska minus

 • xeniaczka

  Oceniono 4 razy 4

  Znowu odklejenie od rzeczywistosci...typowe dla PiS, którego szef to jakieś kuriozum.

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 6 razy 4

  Po jesiennych wyborach PiSokomuch będą mogły się przekwalifikować na ślusarzy choć podejrzewam ze te nieroby się do tego nie nadają

 • grze31

  Oceniono 4 razy 4

  Totalna abstrakcja i odjechanie. Po tym rankingu widać że siędzą tam same leśne dziadki, postrzegające świat w kryteriach z początków ubiegłego stulecia.

 • jael53

  Oceniono 8 razy 4

  Zawojujemy tymi specjalnościami co najmniej pół świata. Na razie jednak eksportujemy przede wszystkim specjalistów w branży medycznej, biotechnologicznej i IT.

 • adri22

  Oceniono 3 razy 3

  Nie uczyć, nie edukować, nie rozwijać talentów... głupią masą łatwiej sterować... plan PIS na przyszłe pokolenia

 • daretz

  Oceniono 3 razy 3

  Czy w kontekście artykułu musicie, droga redakcjo, pokazywać ryj tej kretynki?

 • adewast

  Oceniono 3 razy 3

  Ale te listy są podane w kolejności alfabetycznej. Więc chyba normalne jest, że technik programista będzie za ślusarzem.

 • ktos2014

  Oceniono 3 razy 3

  ta lista to naprawdę jakiś żart - jest anachroniczna jak cały system szkolnictwa !
  Żeby pielęgniarki mnie było na liście informatyka, programisty to jakaś kpina no chyba że \ostała ta lista zrobiona na podstawie danych z urzędu pracy ! a np. informatyka nikt tam nie szuka !!!

 • ewa_mama_jasia

  Oceniono 3 razy 3

  Tak gwoli częściowego sprostowania tego, co autor artykułu napisał. Nie bronię absolutnie ani MEN, ani jego analiz. Ale autor naprawdę nie wczytał się w to, co opisuje. Zarzut, że automatyk na pierwszym miejscu a ślusarz przed technikiem informatykiem? Przecież ta lista jest alfabetyczna. Ponadto najpierw są wymienione zawody na poziomie branżowym a potem technikum. Niesmiało też przypomnę (bo zakładam, że autor, jeśli pisze o czymś, to na tym się zna), że wspomniana przez niego pielęgniarka w pierwszym akapicie to zawód do którego trzeba mieć wykształcenie wyższe a nie branżowe czy średnie. Podobnie rehabilitant. Tych zawodów nie będzie na wspomnianej liście. Wspomniane zawody, które się nie znalazły na liście głównej (autor je wymienia) są na listach w poszczególnych województwach. Jest i rolnik i stolarz i lakiernik samochodowy.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 3 razy 3

  A murarzy już nie potrzebują ?

 • sanczozlamanczo

  Oceniono 3 razy 3

  zawód oborowa specjalność premier

 • farcry3

  Oceniono 5 razy 3

  No a poseł i polityk ? Przecież to są zawody niezwykle pożytecznie społecznie :-) , bez nich padnie gospodarka i kraj ! . Ci biedni politycy żyły sobie dla nas wypruwają za jakieś marne grosze. To skandal, żeby taki Pan Poseł po jednej kadencji mógł sobie kupić tylko trzy mieszkania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX