CBA zatrzymało pięć osób w sprawie SK Banku w Wołominie. Chodzi o kredyty na 186 milionów złotych

CBA dokonała kolejnych zatrzymań w sprawie SK Banku w Wołominie. Chodzi o osoby, które brały udział w procederze udzielania kredytów dla powiązanych ze sobą spółek. W tej sprawie straty wynoszą 186 mln zł, w całej aferze blisko 3 mld zł.

CBA zatrzymało pięć osób w sprawie działania na szkodę SK Banku w Wołominie. Wśród zatrzymanych jest były dyrektor oddziału banku w Katowicach, a także czterech przedsiębiorców ze Śląska. Zatrzymań dokonano w Bytomiu i w Warszawie.

CBA zatrzymało pięć osób w sprawie SK Banku. Chodzi o 186 mln zł

Zatrzymani mają być przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie zostaną im postawione zarzuty niegospodarności i narażenia SK Banku na szkody w wysokości 186 milionów złotych. Chodzi o udzielenie sześciu kredytów dla dwóch powiązanych ze sobą spółek.

Według śledczych, przedsiębiorstwa w chwili udzielenia kredytu nie posiadały zdolności kredytowej, a żaden z kredytów nie został spłacony.

CBA śledztwo w tej sprawie prowadzi od 2016 roku. Dotyczy ono między innymi prowadzenia ksiąg rachunkowych niezgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości, podawania w księgach nierzetelnych danych, zatajenia prawdziwych, a także podania nieprawdziwych informacji Narodowemu Bankowi Polskiemu.

Czytaj też: CBA dobija mafię lekową. Kolejni zatrzymani. Współpracowali z 6500 aptek w całej Polsce

W tej sprawie zarzuty postawiono dotychczas 115 osobom, a łączne straty banku ocenia się na blisko 3 miliardy złotych. CBA zatrzymania w sprawie SK Banku prowadzi od 2016 roku. Do tej pory wśród ujętych są m.in. byli członkowie zarządu i pracownicy SK Banku oraz biznesmeni i przedstawiciele firm z branży deweloperskiej.

Wśród 1000 zarzutów, które do tej pory postawili prokuratorzy, znajdują się też prowadzenia ksiąg rachunkowych banku wbrew przepisom ustawy o rachunkowości i podawania w tych księgach nierzetelnych danych oraz zatajenia prawdziwych i podania nieprawdziwych informacji NBP. W sprawie zatrzymano też wysoko postawionych członków zarządu innych instytucji finansowych. 

Więcej o:
Komentarze (11)
CBA zatrzymało pięć osób w sprawie SK Banku w Wołominie. Chodzi o kredyty na 186 milionów złotych
Zaloguj się
 • ericcartman

  Oceniono 2 razy 2

  Polecam zapoznac sie z działką
  Identyfikator działki 140804_5.0005.55
  WojewództwoMazowieckie
  PowiatLegionowski
  GminaGSerock
  ObrębDĘBINKI
  Numer działki55
  KW WA1L/00007566/7

  Oraz przylegającymi do niej. Są to działki pod zastaw hipoteki których zostało wzięte kredytów na około 100 milionów. (pi razy oko, nie chce mi sie liczyc). W SK Banku oczywiscie. Wyczynu tego dokonał człowiek, będący w ORGANIE NADZORU PZPN ! Sekielski odpal mi z 10 tysięcy za temat którego możesz się czepić do następnego filmu. Czy jednak odważysz się ruszyć SK Bank ? W końcu w SKOKach można w PiS próbować znowu uderzyć...

 • mer-llink

  Oceniono 11 razy 1

  1. A czy zatrzymali senatora Biereckiego?
  Bez niego. cale śledztwo w/s SKOKów psu na budę.
  2. Tu przy SKOKach pieklą sie o 180 melonów i zatrzyamli 5 osó. Za zmarnwoanie 100 naszych melonów wcale nie trzema zatrzymywac 3 (albo dla dobrej proporcji 2,8) osób.Wystarczy dwóch; pana Obajtka i pana Morawieckiego, którzy nasze 100 melonów przepalaja z garażem ubogich angielskich miliarderów oraz z panem Kubicą.
  CBA; do roboty!!!

 • mikrobyznesmen

  Oceniono 2 razy 0

  === w sprawie SK Banku w Wołominie. ===

  Nie żebym się czepiał, ale chyba SK Bank to nie to samo co SKOK? Nie dostrzegacie różnicy?
  Bierecki może być w tym przypadku niewinny (choć trudno w to uwierzyć :) )

 • wichura

  Oceniono 6 razy 0

  Widzę, że sypnęło PO-wskim trollami... które nie odróżniają banku spółdzielczego od spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej.

 • Mar Rian

  Oceniono 5 razy -1

  Wystarczyła informacja Siekielskiego , że robi reportaż

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX