Komentarze (108)
Rząd chce walczyć z odorem na wsi, rolnicy protestują. "Gospodarstwa będą zamykane"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zd46

  Oceniono 6 razy 4

  Wielu działaczy partii PiS-u, opuściła swoje rodzinne chlewy, obory, kurniki i kaczniki, swoje gumno i wyjechali do stolicy, jako słoiki. Tylko dlaczego zabrali część "odoru"? Może wystarczy obuwie zmienić i umyć nogi? Oni odlecieli kompletnie! Walczą z Konstytucją RP, z trójpodziałem władzy, z demokracją, z sędziami, nauczycielami i innymi mądrzejszymi od siebie Polakami, ale to mało, teraz wezmą się za "wiejski odór" a potem za miejski. Nie widzą ile nagarnęli do Polski zwykłego "gnoju ze smrodem i intelektualnych fekalii"? Nie czują, tego, mają arogancko zadarte nochale do nieba.

 • wmaestro

  Oceniono 10 razy 4

  a co w sytuacji, kiedy najpierw było gospodarstwo, a potem ktoś po sąsiedzku wybudował osiedle? i teraz mu smierdzi, bo ktoś się ośmielić mieć np hodowlę krów

 • stachud

  Oceniono 3 razy 3

  I dobrze tak chłopstwu - niech głosują dalej na PIS.

 • zdzisiek66

  Oceniono 7 razy 3

  Niesamowite, że tą istotną kwestią zajął się pisowski resort niszczenia środowiska.
  Serio, pełen szacun.
  Trzymam kciuki, żeby lobby smrodziarzy nie utrąciło ustawy.

 • tesia44

  Oceniono 5 razy 3

  Ten ostatni zapis w projekcie to już czyste chamstwo ze strony pomysłodawców [zapewne będących pod silnym wpływem lobby wielkotowarowego]. W ten sposób każdy potencjalny "kurnikodawca" natychmiast "weszcznie" postepowanie o wydanie zezwolenia i będzie kryty. A ludzie bedą się męczyć w megasmrodzie przez dekady. A wystarczyło przeczytać parę ustaw "antyodorowych" obowiązujących od lat w normalnych krajach. Nie, u nas musza wynaleźć Amerykę w konserwie, a przy okazji tę konserwę od nowości zasmrodzić.

 • robal_pl

  Oceniono 3 razy 3

  Jak rozumiem nie będzie można budować budynków mieszkalnych w pobliżu gospodarstw? Dobrze, dobrze, nie będą sie skarżyć.

 • justas32

  Oceniono 7 razy 3

  Chcą walczyć z odorem na wsi ? Wszystkie gospodarstwa będą zamykać ...

 • kemor234

  Oceniono 7 razy 3

  A może jest jakiś skuteczny dezodorant ???
  Znam miejsca, gdzie świń mnogo, a nie waniajet

 • iglasty.inc

  Oceniono 4 razy 2

  już zakaz (i wyegzekwowanie go) rozlewania gnojowicy na pola mógłby uratować gospodarkę turystyczną i leczniczą wielu miejscowości; z części zachodniego pomorza; "rolnicy" już skutecznie przepłoszyli skandynawskich turystów;

 • didja

  Oceniono 4 razy 2

  Genialne! Pińcet plus dla każdej krowy hodowanej metodami nieprzemysłowymi, czyli we własnym obejściu, z jednoczesną ustawą, że ta krowa nie może być trzymana bliżej budynków mieszkalnych (i właściciela, i sąsiada) niż x metrów, co wyklucza hodowanie jej we własnym obejściu.

 • senseiek

  Oceniono 2 razy 2

  jak zwykle jakiś bezsensowny projekt.
  a jak to jest budynek mieszkalny właściciela tejże fermy drobiu/chlewu/itd. ... ?
  Skoro lubi takie zapachy, to nic do tego państwu, decydować jaka może być minimalna odległość miedzy budynkami.

  Najpierw powinno się zacząć od sprawdzenia skali problemu. Inspekcja przyjeżdża do wszystkich wsi w kraju, oczywiście incognito i urządzeniami sprawdza poziom poszczególnych związków chemicznych które maja nieprzyjemny zapach. Za parę tygodni i miesięcy, powtórka.
  Wystarczy zmodyfikować jakiś pojazd, półciężarówkę, tak żeby zrobić z niej jeżdżące laboratorium. ew. dron który pobiera dane przelatując nad jakaś okolica.
  Robiona z tego jest baza danych i mapka całego kraju. Później zrobi się ankietę wśród mieszkańców wszystkich wsi, pytając czy narzekają na brzydkie zapachy, czy im nie przeszkadza, i skąd pochodzą brzydkie zapachy na które narzekają. Pozyskane dane konfrontujemy z danymi z pomiarów w.w.

  Później wprowadzane powinny być normy stężeń danych substancji w funkcji odległości od farmy lub fermy.
  Można to na bieżąco monitorować przy użyciu urządzeń które wysyłają dane do centralnego serwera. Wystarczy Arduino z czujnikami, i moduł GSM, z karta SIM LTE do przesyłu danych.
  Monitoringiem powinny zostać objęte te fermy i farmy na które ludzie narzekali.

 • eti.gda

  Oceniono 6 razy 2

  Kiedyś byliśmy w pensjonacie w Bad Hofgastein w Austrii wiosną, pod koniec kwietnia. Rolnicy wywozili obornik. Nikt nie narzekał. Poczuliśmy się jak na polskiej wsi.

 • eti.gda

  Oceniono 6 razy 2

  Ach, kak charaszo u nas w dieriewni lietom! Waniajet priekrasno sienom i gawnom!"

 • trup

  Oceniono 3 razy 1

  chamom smród nie szkodzi

 • Tadeusz Chabasiński

  Oceniono 5 razy 1

  Trzeba miec nie rowno pod sufitem zeby takie cos wymyslec odor wydobywa sie poczawszy od kancelari premiera az do samego dolu tych ludzi jak najszybciej trzeba leczyc i zrobic strefe ochrona wokol nich

 • gajowy3

  Oceniono 7 razy 1

  skargi płyną ze strony mieszczuchów którzy zaszczycili wieś przeprowadzając się na nią. a wieś śmierdzi: chlewnią, oborą, kiszonkami, chemią. produkcja żywności to nie jest taka czysta sprawa jak się wydaje.

 • antares777

  Oceniono 3 razy 1

  I żeby se wiater nie myśloł! Jak ino powieje z inny strony to my mu paragrafa pakażymy i bedzie sie przed świntym Pietrkiem tłumaczyć musioł.
  Ten rząd to jednak... na najwyższy podziw zasługuje, nie tylko na uposażenia.

 • korowiow8

  Oceniono 3 razy 1

  będąc małym chłopcem , na wakacjach na wsi u dziadka:
  - dziadku ,ale tu śmierdzi!
  -to chleb twój tak śmierdzi

 • velobit

  Oceniono 1 raz 1

  Najprościej zakazać hodowli i sprzedaży mięsa. Tyle problemów odpadnie. Z chorobami, ubojniami, ASFem, odorem z chlewni, sztucznymi dodatkami do wędlin... Do wyżywienia będzie potrzebna znacznie mniejsza powierzchnia upraw. Tysiące ludzi żyje jako wegetarianie. Od dwóch lat nie jem mięsa i mam się dobrze. Tak, wiem nierealne. Przeciętny człowiek nie wyobraża sobie diety bez mięsa...

 • aaggnniikk

  Oceniono 1 raz 1

  Ile lat pracują nad tą ustawą. W 2007 roku do Min. Rolnictwa przychodziły projekty ustawy w celu przekazywania uwag do niej . 12 lat!!!

 • obeznany

  Oceniono 5 razy 1

  Co za kłamcy! A mieli niby być obrońcami polskiej tożsamości!

 • incipit

  Oceniono 3 razy 1

  Stopień zaodoryzowania będzie oceniał pis-urzędnik.
  Kolejny haczyk żeby zniszczyć każdego opornego na kacze fluidy.

 • championshipmanager0102

  Oceniono 5 razy 1

  Ostatnio piłem kawę na tarasie na pierwszy rzut oka przytulnego hoteliku w małej miejscowości, ale posiadającej prawa miejskie przy drodze w Wielkopolsce. Ale jak momentami zawiewało obornikiem? gnojówką? z nieruchomości sąsiedniej to trudno mi sobie wyobrazić jak z takimi zapachami przez 24h mogą normalnie żyć i funkcjonować mieszkańcy tej miejscowości bo zaraz obok tego hoteliku i gospodarstwa rolnego były dziesiątki domów jednorodzinnych.

 • kemor234

  Oceniono 7 razy 1

  Czy oni na łby poupadali ???
  Na wsi ktoś będzie z centymetrem chodził i mierzył, żeby ... nie śmierdziało !!!!!

 • markowski222

  0

  Smrody to nie wszystko. Widziałem nowiutką świniarnię zbudowaną dziesięć metrów od brzegu jeziora Lednickiego. Chłop wie lepiej; świnie hodował jego ojciec i dziadek to i on będzie. Zamiast przystani dla kajaków czy łodzi, chociaż turystów od groma

 • wycietytoja

  Oceniono 2 razy 0

  Niezly sposob na wyeliminowanie homoseksualizmu i kilku innych zboczen.

 • 1irena44

  Oceniono 6 razy 0

  rząd powinien poperfumować sobie gowy i cztery litery ,bo te wydają najwięcej smrodu. Zapomnieli skąd wyrośli

 • slawczan

  Oceniono 2 razy 0

  Mamy problem ze smogiem ale rząd zajmie się odorem. W sumie logiczne: walka ze smogiem mogłaby rozeźlić Suwerena a smog ledwie widać za to odór przeszkadza każdemu na wsi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX