Samochody na wynajem firmy Panek zdewastowane. Miały "złe" rejestracje. Firma szuka wandala i zmniejsza strefę

Panek CarSharing poinformował, że w strefie parkowania w Zielonce zostały zdewastowane samochody firmy z warszawskimi rejestracjami. W związku z tym jedna ze stołecznych firm carsharingowych zdecydowała się ograniczyć strefę.

W związku z aktem wandalizmu wszyscy kierowcy jeżdżący wypożyczonymi od Panek CarSharing autami nie będą mogli już pozostawić ich na parkingu pod jedną z Biedronek. Jak donosi Panek, ochroniarz parkingu potwierdził, że opony w samochodach firmy carsharingowej przecinał człowiek jeżdżący autem z zagranicznymi rejestracjami. Wandal dewastował pojazdy na parkingu, w tym auta firmy Panek, ale tylko te z warszawskimi rejestracjami.

Firma Panek doniosła o zdarzeniu 9 marca. Wcześniej firma Panek nie miała podobnych problemów. Mimo to, decyzja o zmianie strefy zapadła niemal natychmiast.

W przypadku parkingu w Zielonce, świadome działanie człowieka, który przebijał opony we wszystkich pojazdach nie posiadających tablic rejestracyjnych zaczynających się od WWL mocno nas zdziwiło. Ta sprawa nie dotyczyła tylko nas. Z tego względu zdecydowaliśmy się tę informację rozpowszechnić. Nie możemy sobie pozwolić na dewastację, gdyż suma zniszczeń samochodów wpływa na koszt usługi, którą oferujemy klientom. Postanowiliśmy zabrać auta i póki co zmniejszyć strefę. Nie potrafię powiedzieć, czy jest to decyzja ostateczna, będzie to przedmiotem dyskusji wewnątrz firmy. Tuż po zdarzeniu działania operacyjne podjęła policja

- powiedziała w rozmowie z Next.Gazeta.pl Katarzyna Panek, rzecznik prasowy firmy.

Firma w ramach oferty Panek CarSharing posiada 1112 samochodów. Od 7 maja firma zwiększyła strefę parkowania o siedem nowych lokalizacji. Do strefy dołączyły: Grodzisk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Nadarzyn, Wołomin, Józefów, Konstancin Jeziorna i Otwock. Firma otrzymała wyróżnienie w kategorii Lider Elektromobilności 2018 podczas szczytu klimatycznego COP24 w grudniu 2018 r.

PGE idzie w carsharing

Panek CarSharing nie jest jedyną warszawską firmą oferującą w auta na wynajem. Przypomnijmy, że PGE Nowa Energia kwotą 15 mln zł dokapitalizuje konkurencyjną spółkę carsharingową 4Mobility, wynajmującą w Warszawie i Poznaniu samochody spalinowe i elektryczne na minuty. Dzięki temu przejmie nad nią kontrolę. Prezes PGE tłumaczy w rozmowie z WysokieNapiecie.pl, że koncern chce za te pieniądze zwiększyć flotę aut do wynajęcia i wejść do nowych miast.

To największa w historii inwestycja PGE w zupełnie nowy biznes. Do tej pory koncern, przez spółkę PGE Nowa Energia, jedynie testował usługę carsharingu w Siedlcach, gdzie wynajmuje pięć elektrycznych Renault ZOE na minuty.

Więcej o:
Komentarze (95)
Samochody na wynajem firmy Panek zdewastowane. Miały "złe" rejestracje. Firma szuka wandala i zmniejsza strefę
Zaloguj się
 • igoro

  Oceniono 43 razy 37

  Postępowanie godne posiadacza tablicy WWL.
  Kierowcy w Warszawie zapewne się zgodzą. ;)

 • smarekdarek

  Oceniono 30 razy 22

  Partyzanci dobrej zmiany wyszli z lasu by walczyć z "lewacką" Warszawą?

 • raknawspak

  Oceniono 26 razy 20

  Niech zgadnę.... 65 letni „ochroniarz” parkingu... co on chroni? Mienie czy płot dookoła?

 • darek9999

  Oceniono 18 razy 18

  Mam rodzinę na linii wołomińskiej i niestety granica wschodnia Polski powinna być najdalej na wysokości Marek. WWL to miejsce. To stan świadomości. Nawet PKP KM po remoncie torów puściło tam stare EN57 tzw. kible, bo liczba dewastacji jest jest jedna z wyższych w Polsce. A do Grodziska Flirty jeżdżą aż miło. Nie wspomnę już o tym co się dzieje za Tłuszczem. Im bliżej Małkinia tym więcej kochających Jezuska, a jednocześnie wiecej sku...symstwa. W Malkini i okolicach "ksiunc" mógłby zgwałcić noworodka na ołtarzu a te matoly by dały się za niego pokroić. Ku...! Dlaczego nie chcecie się oderwać od Polski? Będziemy do was wpadać do skansenu, wy będziecie brać od nas te "piniondze" szatana czyli Euro. Paszporty was się wyda z najświętsza panienką. Będzie super. Dla nas i dla was.

 • bergkamp88

  Oceniono 18 razy 18

  Nie od dzisiaj wiadomo, że Wołomin to stan umysłu ;)

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 13 razy 13

  Gó... chamowi a nie zegarek. Wołoryj i okolice w ogóle powinno się zbombardować, puścić tam sarin, potem napalm, zaorać i posolić. Wylęgarnia pisiego chamstwa i bandyterki w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 11 razy 11

  Wielka Wolska - WWL!
  Nie będzie wynajmowacz zajmował miejsca gdy nie jest z "dobrej zmiany".
  Gdy postawią samochody PGE, to Milicja Obywatelska będzie stała tam przypadkowo 24 godziny na dobę w ramach patrolowania okolicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX