Komentarze (110)
40 proc. Polaków w "luce czynszowej". "Łatwiej zamieszkać w Londynie niż Warszawie"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • allegropajew

  Oceniono 4 razy 0

  Luka wynosi ok. TRZY MILIONY, bo trzeba dodać permanentna migrację z wsi do miast.
  Nadto tragiczny stan techniczny wielu lokali powoduje, że aby pozbyć się luki, trzeba de facto przez 20 lat oddawać 300 TYSIĘCY nowych lokali rocznie. Czyli NIGDY!!!!!!!!
  Gościula

 • kama265

  Oceniono 1 raz -1

  dodajmy jeszcze horrendalne koszty utrzymania mieszkania tzn czynsz do spółdzielni mieszkaniowej. Jeśli przy mieszkaniu własnościowym ok 65 m2 w mieście średniej wielkości płaci się 600 zł czystego czynszu + opłaty eksploatacyjne to wynajem po prostu przestaje mieć sens, bo właściciel nie zarabia.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy -2

  Problemem jest nie tyle brak mieszkań, co raczkujące procesy daglomeracji. Będzie mniej chętnych na mieszkania w centrach to ceny spadną.

 • icc217

  Oceniono 5 razy -3

  Mieszkalem we W-wie do matury, po wyjezdzie NIGDY wiecej nie zatesknilem. Wpadam raz na pare lat, zalatwiam co musze i uciekam. W-wa to ohyda, ktora omijam jak zaraze. Nie ma zadnych walorow, zeby w niej mieszkac. Nawet darmo i w palacu. Amen.

 • wolverine_14

  Oceniono 14 razy -4

  Nie każdy musi mieszkać w Warszawie.
  W Londynie w dzielnicach około-centralnych mieszka często patolka, której dopłaca/opłaca się mieszkania. W Warszawie też ma to miejsce, ale na mniejszą skalę. Jak kogoś nie stać na mieszkanie w Warszawie, to może mieszkać w Małkini, Grodzisku czy Górze Kalwarii.

 • ptakomysz

  Oceniono 17 razy -5

  W PRL u na mieszkanie w spółdzielni mieszkaniowej czekało się ok. 5 lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX