Komentarze (76)
Rząd zapewnia, że podatek handlowy nie uderzy w klientów. Przypominamy, jak było z bankami
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • maj.basia

  Oceniono 8 razy 8

  Jeżeli rząd mówi,że nie uderzy w konsumentów - to mówi !

 • geminix

  Oceniono 12 razy 8

  Rząd zapewnia, że w lipcu nie będzie padać, a na Boże Narodzenie będzie śnieg i lekki mróz.

 • montagnes44

  Oceniono 7 razy 7

  Podatek bankowy też miał nie uderzyć w klientów. Pisbolszewickie bajki.

 • Barbara Jasińska

  Oceniono 7 razy 7

  Już np.w Biedronce wszystko drożeje o parę groszy - na razie jest to po 20,30,50 groszy, a nawet mięso o 2,3 zł ,kupuję codziennie,więc wiem

 • opiniamoja

  Oceniono 6 razy 6

  totalne beztalencia ekonomiczne, niech oni już odejdą, nie niszczą już tego kraju

 • koszmarek66

  Oceniono 5 razy 5

  Przecież rządowi o to chodzi tylko najczęściej nie mówią wprost. Super- hiper-markety mają podnieść ceny, żeby zbliżyły się do cen w małych sklepach. Takie jest "patriotyczne" założenie. Mieszkam na wsi i najczęściej zakupy robię w lokalnych sklepach. Ale zwracam uwagę na to co kupuję - specjalnie żywność. Stać mnie na zapłatę dużo więcej za zdrowy produkt więc cena jest dla mnie na drugim albo trzecim miejscu. Ale nie wszystko jestem w stanie kupić na wsi.
  Ludzie do mnie podobni funkcjonują podobnie. Do miasta, gdzie są duże sklepy oferujące różnorodne towary trzeba pokonać 10-30 km i trzeba mieć czas. W tygodniu jeśli pracuje się do 16-18tej nie ma jak pojechać na wielkie zakupy bo sklepy w galeriach zamykają 20-21-sza. Zostaje sobota o ile ktoś nie pracuje w ten dzień albo tylko jedna niedziela w miesiącu i to ponoć już niedługo.

 • maaac

  Oceniono 4 razy 4

  Rząd kierowany przez potwierdzonego sądownie kłamcę kogokolwiek potrafi w jakiejś sprawie zapewnić?

 • jurand48

  Oceniono 4 razy 4

  Podatek handlowy nie będzie potrzebny wystarczy zarobek na promach wodowanych w stoczni szczecińskiej gdzie kupę stępek kilka lat temu powbijał Mateuszek Kłamczuszek j.

 • polak66maly

  Oceniono 4 razy 4

  a swistak zawija te sreberka...

 • 1irena44

  Oceniono 4 razy 4

  chyba sami w to nie wierzą co twierdzą przed wyborami, egzekwowanie podatku przełoży się na ceny i inflację,która teraz jest sztucznie duszona

 • pieknyinaczej

  Oceniono 4 razy 4

  A najlepsze jest to że nowy podatek uderzy głównie w ludzi biednych którzy żeby zaoszczędzić jeździli do biedronek lecelrców itd itp żeby taniej kupić produkty , a lepiej zarabiający i tak będą nadal kupować w mniejszych miejscowych sklepach bo tak wygodniej i nie muszą zaoszczędzać tych 10 -15 zł na zakupach ,

 • krzychzy

  Oceniono 3 razy 3

  Właściciele Biedronki i Lidla od ust sobie odbiorą a zapłacą podatek ???
  Witamy w świecie frajerów !!!!!
  Suweren beknie aż zahuczy .

 • wielkigruby187

  Oceniono 3 razy 3

  Na tym wątku widać, że lepszy sort to durnie.
  Posłuchajcie jełopy.
  Wielkie sieci handlowe płacą w Polsce gigantyczne podatki. Największy z nich to VAT.
  W 20017 roku zapłaciły go ponad 8 miliardów.
  Zatrudniają setki tysięcy ludzi, za których płacą PIT. W 2017 roku ponad 2 miliardy.
  Wbrew kłamstwom pisu płacą też prawie miliard CIT-u.
  Ale taki pikuś czy inny ewropejczyk skończyli edukację ekonomiczną skupie butelek po piwie.

 • pela_46

  Oceniono 2 razy 2

  czyli rząd kłamie jeśli tak mówi! czy oni chcą zaczarować rzeczywistość?

 • threemen

  Oceniono 2 razy 2

  Baju, baju.

 • franclajn

  Oceniono 1 raz 1

  Ceny żywności rosną nad Wisłą w zastraszającym tempie. Warzywa, owoce, wieprzowina, pieczywo wszystko w obłąkańczych cenach. Niektóre, jak np. cebula, kapusta lub pietruszka skoczyły r/r nawet o kilkaset procent, a wieprzowina o kilkanaście. Z eksportera żywności stajemy się po raz pierwszy od czasów komuny jej importerem. Rząd rozpętał inflację, a przez programy socjalne ludziom nie chce się po prostu pracować. Ukraińcy też wolą robić u Niemca. Produkcja żywności w Polsce chyba już nie opłaca się. Jest to objaw upadku gospodarki -taki jak za komuny. Na domiar złego złoty coraz słabszy. Na wejście do strefy euro szans już nie mamy, a tam żywność tańsza. W stosunku do dolara i franka polski złoty jest już po prawie 4 PLN w kantorach. Jak dojdzie ten kolejny podatek, to będzie dramat, a dla rencistów i emerytów tragedia.

 • mikrobyznesmen

  Oceniono 1 raz 1

  === banki przerzuciły nowy podatek, ale zrobiły to w bardzo delikatny sposób - do nowej daniny dołożą się po prostu klienci korzystający z kredytu hipotecznego. ===

  Chyba nie tylko oni? Np. wzrosły też opłaty za usługi bankomatowe.

 • plastikpiokio

  0

  nie uderzy w klientki uderzy za to w klientów.

 • kar.as

  0

  Na jesień będzie strajk generalny a nie wybory

 • kar.as

  0

  Wg PiS podatki można zwiększać w nieskończoność.

 • entropia

  Oceniono 3 razy -1

  Wytłumaczenie, że kredyt hipoteczny jest na dekady i dlatego ten sposób jest bardziej 'delikatny' niż to będzie w przypadku podatku od handlu jest bzdurą.
  Banki muszą zapłacić podatek teraz, więc dodatkowy wpływ musi się pojawiać na bieżąco, bank nie może go sobie odłożyć na później.

  Oczywiście, że podatek od handlu sieci również przerzucają na konsumentów, ale sugerowanie, że zrobią to w mniej 'delikatny' sposób jest albo manipulacją, albo wynika z niewiedzy stażysty piszącego tekst.

 • ewropejczyk

  Oceniono 12 razy -10

  Smacznego, cżerscy wyznawcy GŻ. Jak można wierzyć komuś, kto od ponad roku nachalnie lobbuje w imeieniu sieci handlowych (chociażby cotygodniowy, czw-nied, cykl odnosnie niedziel handlowych przech UZ)?
  Idąc tym tokiem rozumowania, to najlepiej w ogóle ich zwolnić ze wszystkich podatków (tzn. te które jeszcze płacą - od nieruchomości?), to wtedy odniżą ceny produktów.
  Poza tym ten podatek uderza głównie w największych, czyli dokładnie tych, którzy mają największe możliwości unikania płacenia podatków w Polsce.

  Z bankami też straszyliście, że przeniosą koszty na wszystkie produkty. Okazało się, że przenieśli TYLKO na te, na których uzależnili sobie obywateli - czyli kredyty hipoteczne.
  Na pewno dużopowierzchniowe sklepy będą próbować przerzucać jakieś koszty na klientów, ale na pewno nie 100% tego podatku.

 • aaquillus

  Oceniono 14 razy -12

  Co ma piernik do wiatraka? Ja można porównywać sytuację, która miała miejsce z bankami do handlu? Tutaj podatek zapłacą tylko wielkie sieci, małym nic się nie statnie i to się wcale na cenach nie odbije.

 • pikus123

  Oceniono 18 razy -14

  Jasne niech lepiej sieci zagraniczne nie płacą podatku tylko wywożą pieniądze zagranicę idać że wypowiadają się zwolennicy POKO którzy nie mają pojęcia o finansach tak jak ich politycy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX