USA nie otworzą kolejnego frontu w wojnie celnej z innymi krajami

Biały Dom poinformował, że prezydent Donald Trump odłożył o pół roku decyzje o ewentualnym wprowadzeniu ceł na import do USA samochodów i części do aut. 

Donald Trump wielokrotnie narzekał, że import samochodów i części uderza w amerykański przemysł motoryzacyjny. Ostrzegał jednocześnie, że w przypadku braku porozumienia z Unią Europejską, Japonią i innymi partnerami handlowymi nałoży cła importowe. Formalną podstawę do takiego kroku dał prezydentowi raport Departamentu Handlu stwierdzający, że osłabienie przemysłu motoryzacyjnego stanowi zagrożenie bezpieczeństwa narodowego.

Prezydent Donald Trump musiał do jutra podjąć decyzję czy wprowadzić cła na samochody, ale ostatecznie nie zdecydował się na ten krok. Biały Dom poinformował, że negocjacje z Brukselą i Tokio są kontynuowane i że potrzeba na nie więcej czasu. Decyzję w sprawie ewentualnych ceł odłożono więc o 180 dni. 

Czytaj więcej: Trump spełnił groźby. USA uderzają w Chiny cłami na towary warte 200 mld dolarów. Pekin zapowiada odwet

Wojna handlowa z Chinami

W tej chwili Waszyngton prowadzi wojnę handlową z Pekinem. Tydzień temu weszły w życie 25-procentowe cła na import z Chin o wartości 200 miliardów dolarów. Chiny odpowiedziały wprowadzeniem ceł na import z USA o wartości 60 miliardów dolarów.

Prezydent Donald Trump ostrzega, że jeśli Pekin nie pójdzie na ustępstwa, to zastosuje kolejne cła.

Więcej o:
Komentarze (11)
USA nie otworzą kolejnego frontu w wojnie celnej z innymi krajami
Zaloguj się
 • mazzini890

  Oceniono 3 razy 1

  Mądrzejesz Don?

 • www.chinskibiznes.com

  Oceniono 7 razy 1

  nie ma wojny handlowej z Chinami, jest proces separacji Chin ze zrodel logistycznych jak i wyporwadzka zachodnich firm na szeroka skale, na grupach wechat ktore obserwuje, masowe tag sales, wyprzedaze mienia wyprowadzajacyh sie expatow wraz z ich pracodawcami

 • kmwsm

  Oceniono 6 razy 0

  "Mistrz negocjacji" wlasnie zawiesil cla na import stali z Kanady i Meksyku. A dlaczegorz to??? Bo ceny pralek, lodowek, odkorzaczy i wszystkiego innego zaczely isc do gory, no i suweren niezadowolony. Glab, prostak , cham i retard.

 • farcry3

  Oceniono 10 razy 0

  Za póżno .MIeko się wylało. 10-15 lat temu cła by zadziałąły teraz, chińska gospodarka jest i silniejsza niż 10-15 lat temu, ma inną strukturę i przestawiła się na popyt wewnętrzny. Korpo wyprowadziło produkcję do Chin i trzeba teraz wypić piwo, którego się naważyło .
  Ale to typowa Jankeska polityka: najpierw dać broń Talibom potem z nimi walczyć .

 • andy180812

  Oceniono 5 razy -3

  otworza otworza wojny celne i upadek swiatowego handlu to zmora kapitalizmu

 • cmok_wawelski

  Oceniono 16 razy -6

  Trump jest idiota i klamca. Wprowadzajac cla, chce zaszkodzic jakoby chinskim eksporterom, podczas gdy cla de facto placi amerykanski konsument ale to potem bo zanim to podwyzszenie ceny na rynku amerykanskim astapi, i amerykanski urzad celny zwolni porzesylke do obrotu krajowego ('customs relese') - placi importer na terenie USA i NIE JEST TO CHINSKA FIRMA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX