Komentarze (274)
Xi Jinping odwiedza fabrykę i wysyła Donaldowi Trumpowi jasny sygnał. Wojna handlowa może wejść w nową fazę
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • adellante12

  Oceniono 12 razy 2

  Jak tylko żydowskie biznesy zaczną obrywać rykoszetem natychmiast skończy si,ę ta wojenka i tradycyjnie USA zrobi gałę Chinom

 • 2fat

  Oceniono 6 razy 2

  Nawet nie muszą robić embarga na wszystko. Wystarczy 1 lub 2 strategiczne pozycje...Ju z kiedyś była o tym mowa.

 • ps11111ps

  Oceniono 10 razy 2

  Czy akcje Tesli juz polecialy na leb na szyje? Baterie to chyba będą musieli zatem z węgla robić

 • jurand48

  Oceniono 10 razy 2

  Kiedyś było modne powiedzenie "Nie oddamy Chinom Związku Radzieckiego" dziś ….Wuja Sama !!!!

 • sieceonk

  Oceniono 1 raz 1

  no i może okazać się, że jednym z wniosków wizyty w fabryce będzie potrzeba jej modernizacji, poprawy warunków pracy itp. a oznacza to zmniejszenie produkcji np. o 30 % na jakiś bliżej nieokreślony czas

 • mazzini890

  Oceniono 5 razy 1

  USA i Zachód mają jakąś szansę gdy skończą z ideologią Miltona Frioedmana i przywrócą obowiązek zakładania spółek z lokalnymi producentami To nie jedyna ale jedna z główniejszych przyczyn przewagi Dalekiego Wschodu.
  Ulgi podatkowe i rozwiązania systemowe dla firm chcących wrócić. do USA
  Wsparcie państwa choćby w postaci zamówień.Samymi cłami Trump nie wygra. Choć chciałbym aby wygrał.

 • www.chinskibiznes.com

  Oceniono 9 razy 1

  amerykanie maja ziemie rzadkie, taniej importowac, ale wlasne tez maja

 • asyndrome

  Oceniono 13 razy 1

  Trump nie pierwszy raz bierze się za złe kroki oraz utopienie biznesu ;)

 • dobroslaw

  Oceniono 13 razy 1

  metale ziem rzadkich - kolejne idiotyczne tłumaczenie z angielskiego (to nie wina autora) które zostało przyjęte w polskim

  to są rzadkie metale ziemi

 • przewalek0122

  Oceniono 7 razy 1

  Zastanawiająco wysokie poparcie dla cesarza... Nic dziwnego, że w kraju priwislanskim triumfy świeci kaczor....

 • hamlet1111

  Oceniono 25 razy 1

  Jak działają Chiny i jakim są zagrożeniem dla światowej gospodarki tera widać wyraźnie. Mają jedną kartę przetargową - metale rzadkie i nie zawahają jej się użyć. A co by było za 15 lat gdyby byli jedynymi producentami sprzętu 5G? Popłynęlibyśmy wszyscy. Jeżeli wstrzymają dostawy metali rzadkich to wtedy nie pozostanie nic innego jak nałożyć na całą ich produkcję 100% cła. Na początku będzie ciężko ale po 2-3 latach inne kraje przejmą rolę Chin. Alby my ich albo oni nas.

 • michus00

  Oceniono 17 razy 1

  I bardzo dobrze, USA to dziki kraj, myślący, że jest niewiadomo kim, działający tylko siłą i groźbą (nie licząc polski-wasala, który jest przed nią na kolanach nie zależnie od okoliczności, taka amerykańska zaoceańska kolonia).

  Popieram Chiny w pełni !

 • zigzaur

  0

  "Chińczyku! Patrioto! Każdy zimno przylutowany kabelek, każda krzywo skręcona obudowa to pocisk przeciwko amerykańskiemu imperializmowi!"

 • rigmec

  0

  Wygląda na to że, Trump trzyma Xi za gardło a Xi Trumpa za jaja.
  Ciekawe który popuści pierwszy.

 • jami100

  Oceniono 4 razy 0

  Sygnał wysłał, ale czy zrozumienie nie jest dla trampka za trudne?
  A może on reaguje na sygnały ale nie potrafi ich przewidzieć?

 • nielubiacy_ruskich

  Oceniono 11 razy -1

  W Chinach i Rosji jest tylko jeden wolny człowiek i nic poza tym się nie liczy...

 • wylye

  Oceniono 7 razy -3

  Spokojne "wasze rozczochrane". Choć, Jarosław Trump czy jak mu tam nie jest z mojej bajki, to USA poradzi sobie z Chińczykami, poradzi sobie z Putelrowskim neobolszewizmem. Czy Chiny poradzą sobie bez tzw "świata zachodniego" ?
  Z pewnością - NIE.

 • realistas

  Oceniono 11 razy -3

  Skoro Chiny zakażą eksportu metali ziem rzadkich to Amerykanom pozostanie wojna z Koreą Północną. Amerykańska elektronika padnie.

 • marcinmarcin12

  Oceniono 4 razy -4

  Co jest najgorsze w gospodarce gdzie co roku trzeba wykazac sie zyskiem? malo kto chce wydawac miliardy na kilkuletnie magazynowanie zapasow. Co za problem dla Amerykanow trzymac obok zlota zapasy importowanych surowcowm strategicznych na kilka lat produkcji

 • marwel

  Oceniono 23 razy -5

  Ledwie Trump nałożył skormne cła na chiński eksport a już chinole puchną . Przez wiele lat kraj ten okradał globalną gospodarkę swoimi działaniami . bezczelna kradzież zagranicznych technologii , obowiązek zakładania spółek z lokalnymi producentami , żeby np.w chinach produkować samochody. wykradanie tajnych projektów w każdej dziedzinie, dotacje dla eksportu żeby wykosić konkurencję, Produkcja towarów na eksport bez żadnych ekologicznych norm byle taniej., zawłaszczanie międzynarodowych akwenów morskich przez usypywanie wysepek. Dobrze że trump powiedział dość bo za 20 lat byłoby za późno.

 • marwel

  Oceniono 11 razy -5

  Metale ziem rzadkich na pewno nie są rzadkie. Po prostu ich wydobycie mocno wpływa na środowisko i stąd dominująca pozycja chin w podukcji. Spore złoża są w Afryce , więc amerykanie szybko tam zainwestują.

 • brys47

  Oceniono 8 razy -6

  ja tak się zastanawiam , w tzw przesmyku suwalskim mamy rozpoznane duże złoża pierwiastów ziem rzadkich ... Jakimś dziwnym trafem akurat tamtędy wg światowego żydostwa ma ruszyć sowiecka agresja i dlatego tam pełno obecnie amerykańskiego wojska. tak że panie Deng możesz sobie w doope wsadzić te swoje pierwiastki.

 • aldealmi

  Oceniono 12 razy -6

  He he... Pomarańczowy głupek będzie sobie strugał magnesy i wyświetlacze z kartofli...

 • koenzymq10

  Oceniono 11 razy -7

  zapraszamy Chiny do Europy. sr... na Hamerykę. Chiny w Europie odstraszyłyby też Putina trochę

 • oldshatterhand.pl

  Oceniono 28 razy -8

  Roczny deficyt handlowy USA z Chinami wynosił ponad $500000000000 zaś wzrost gospodarczy Chin był średnio 7.5% w skali rocznej a USA - 1%. Po dwóch latach rządów Trumpa wzrost Chin zwolnił o ponad 40% zaś USA w pierwszym kwartale tego roku wyniósł 3.2%, nie mówiąc już o 6 milionach nowych stanowisk pracy u Amerykanów. Również chińskie kradzieże technologii i inowacji z USA są karalne z surowością na jaką nie odważył się Obama, Bushowie, Clinton a nawet Reagan. Chińczycy z desperacją używają nieuczciwych chwytów nie wiedząc nawet, że to jeszcze bardziej odseparuje ich od zachodnich rynków.
  P.S. Palanty, które nazywają Trumpa "pomarańczowym głupkiem" chyba kierują się tylko własną głupotą i lewacką nienawiścią, faktów zaś napewno nie znają.

 • rtd5rtd

  Oceniono 24 razy -8

  Long REMX ETF.
  Dodatkowo China nie maja roszczen do polski a USA wspiera ustawa 447 , 300mld usd uroszczen bezprawnych amerykanskich organizacji zydowskich. Co to za sojusz gdzie sojusznik chce cie zbankrutowac????

  Pozdrawiem Konfederatow!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX