Najgłośniej propagował Brexit, jego partia wygrywa w sondażach. Nigel Farage bliski mandatu w Parlamencie Europejskim!

Partia Brexit, którą stworzył Nigel Farage, ma największe szanse wygrać wybory do Parlamentu Europejskiego. Jeden z najgłośniejszych zwolenników opuszczenia Unii jest bliski triumfu. W odróżnieniu od Jacka Rostowskiego, który też startuje z Wysp.

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Wielu obserwatorów szczególną uwagę zwraca na wyborcze rozstrzygnięcie w Wielkiej Brytanii. Według ostatniego sondażu na Wyspach największe szanse na zwycięstwo ma Partia Brexit. Stworzył ją Nigel Farage. Uznawany za populistę jeden z najgłośniejszych zwolenników opuszczenia Unii może się pochwalić wynikiem wynoszącym aż 38 proc. 

Druga w sondażu jest Partia Pracy - jej wynik to 17 proc. Podium zamykają Liberalni Demokraci z wynikiem 15 proc. Partia Konserwatywna jest czwarta - w sondażach może liczyć na 12 proc. poparcia. 

Nigel Farage z olbrzymim wzrostem poparcia

Poparcie dla partii Brexit jest jeszcze bardziej uderzające, kiedy porównamy obecny sondaż z tym sprzed miesiąca. Farage również był liderem zestawienia, jednak ze znacznie skromniejszym poparciem wynoszącym 23 proc. Partia Pracy mogła się cieszyć wynikiem gorszym o zaledwie jeden punkt procentowy. 

Czytaj też: Niejasne powiązania finansowe Brexit Party. Media: Farage był na utrzymaniu prorosyjskiego milionera

Z sondaży nie może być zadowolony Jacek Rostowski. Były minister finansów i wicepremier startuje bowiem z list brytyjskiej partii Change UK. Pięć tygodni temu mogła ona liczyć na 8 proc. głosów, w najnowszym sondażu jej poparcie stopniało do zaledwie 3 proc. 

Jak eksperci tłumaczą wyniki sondaży? Brytyjczycy mają serdecznie dość całego procesu brexitu. Bardzo ich też drażni niejasna postawa największych ugrupowań politycznych. Brexit Party jest w nim odbierana jako ta partia, której polityka w kwestii brexitu jest najbardziej klarowna. Czasami sukces w polityce gwarantuje więc jasność i konsekwencja przekazu. Wyborcy jak widać lubią tych polityków, którzy przekazują zrozumiałe komunikaty. A tego Farage'owi odmówić nie można. 

Nigel Farage to jeden z głównych i najgłośniejszych propagatorów brexitu, który odegrał kluczową rolę w antyunijnej kampanii przed referendum. Był liderem eurosceptycznej partii UKIP w latach 2006-2009 i 2010-2016. Trzykrotnie sprawował funkcję europosła. 

Więcej o:
Komentarze (45)
Najgłośniej propagował Brexit, jego partia wygrywa w sondażach. Nigel Farage bliski triumfu
Zaloguj się
 • krowajagoda

  Oceniono 20 razy 12

  Wszystkim tym eurosceptykom branie sowitego wynagrodzenia posla nie przeszkadza.

 • agenciputinawon

  Oceniono 16 razy 8

  Dlaczego nikt nie spyta tego agenta Putina (jego pan musiał znowu nieźle sypnąć milionami) o to, dlaczego ma również obywatelstwo Niemiec, czyli kraju UE?

 • polak66maly

  Oceniono 11 razy 7

  Wolaki moga sie pocieszyc, ze istnieja ludzie od nich jeszcze glupsi.

 • butchy1

  Oceniono 5 razy 5

  Serio, niech już przestaną męczyć bułę i spadają. Nie to nie, nara.

 • zigzaur

  Oceniono 5 razy 5

  Tak robili ten exit, że po 2 miesiącach od planowanego terminu pełnego wyexitowania muszą zrobić wybory do europarlamentu.
  Tak im idzie ten exit jak papieżowi walka z pedofilią.

 • lucusia3

  Oceniono 13 razy 5

  Ruscy sypnęli kasą i jak motłoch się znowu dał nabrać.

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 13 razy 5

  Aha. Czyli sÓweren.uk wybierze ruskiego pachołka do PE, a potem będzie brexit, bo sÓweren.uk przecież właśnie dlatego go wybiera, bo chce brexitu, czyli ruski pachołek przestanie być parlamentarzystą PE. No jest w tym jakaś logika, faktycznie.

 • mike1976

  Oceniono 4 razy 4

  Co oznacza, że suweren brytyjski jest en masse jeszcze większym kretynem od wolskiego - co wydawało się niemożliwe.

 • rafiol

  Oceniono 4 razy 4

  Nową przypowieść Brytol sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX