Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami. Udają, że rozpoczynają kontrolę skarbową

Ministerstwo Finansów ostrzega przed nasiloną falą ataków na przedsiębiorców. Cyberprzestępcy rozsyłają fałszywe wiadomości pochodzące rzekomo od KAS. Informacja o rozpoczętej kontroli ma na celu wyłudzenie danych i pieniędzy.

Ministerstwo Finansów ostrzega na swoich stronie internetowej przez fałszywymi wiadomościami, których autor podszywa się pod pracownika Krajowej Administracji Skarbowej. W e-mailach, które rzekomo pochodzą od KAS, znajduje się prośba wypełnienie załączonego formularza. 

Resort przestrzega, by nie otwierać załączonego pliku, ani nie odpowiadać do nadawcy. Może to spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przekazanie poufnych danych nieuprawnionym osobom.

Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustamiMinisterstwo Finansów ostrzega przed oszustami Źródło: Ministerstwo Finansów

Czytaj też: Ministerstwo Finansów upomina się o VAT sprzed lat. Za hamburgery na wynos

Ministerstwo Finansów przekazało informację o fałszywych mailach do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Resort informuje, że przestępcy wysyłają maile o zróżnicowanej treści. Wymienia przykłady: "Proszę o zapoznanie się z pismem i wdrożenie w życie zawartych w nim zaleceń i uwag na prowadzonych przez Panów kontraktach", "W załączeniu przesyłam polecenie. Proszę o przekazanie go podległym wam prowadzącym/kierownikom kontraktów", czy "Do stosowania".

Przedsiębiorcy na celowniku cyberprzestępców

Dlaczego ostrzeżenia Ministerstwa warto wziąć sobie do serca? Ataki cyberprzestępców zdarzają się coraz częściej. Przekonał się o tym przedsiębiorca, który w zeszłym roku stracił kilkaset tysięcy złotych. W tym konkretnym wypadku bandyci użyli duplikatu karty SIM, który wyrobili na podrobiony dowód osobisty.

Według ekspertów wcześniej przestępcy musieli zainfekować komputer ofiary w celu wykradzenia danych do logowania do banku. To najlepszy dowód na to, że niewinny z pozoru e-mail może być częścią większego planu, który może doprowadzić do sporych problemów. 

Więcej o:
Komentarze (11)
Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami. Udają, że rozpoczynają kontrolę skarbową
Zaloguj się
 • z.04.2019

  Oceniono 8 razy 8

  prokuratura i policja szukają nosicieli białych róż a nie przestępców

 • turkiestan

  Oceniono 7 razy 7

  A co robi Ziobro!!!Bierze ponad 20 tys miesięcznie i powinien nas Polaków bronić przed przestępcami a nie zajmować się zbieraniem haków na opozycję dla Jarosława.Jarosław jak chce go sobie zatrudnić to ma przecież potężny generator finansowy(Srebrna) i niech mu płaci pensję a na ministra niech wybiorą porządnego uczciwego Polaka który będzie dbał o tych którzy na niego płacą podatki!!Pamiętam jak rozwalali z Jarosławem Mafię węglową!!!Opowiadali o tym w TVP!!!Jak się dowiedziałem po latach pod przysięgą zeznali że oni o żadnej mafii węglowej nic nie wiedzieli!!!O wszystkim dowiedzieli się z mediów!!!W cywilizowanym kraju tacy osobnicy musieli by przejść badania psychiatryczne zanim ktoś powierzył by im tak odpowiedzialne funkcje.Chociaż to było by nierealne!!! A odnośnie tej Mafii węglowej.Ja osobiście jako konsument węgla(ogrzewanie domu i wody użytkowej) wolałem ceny węgla z czasów rzekomej mafii.Po prostu był tańszy!!!Jak rozwalili mafię węglową nagle ceny wzrosły!!!Czyż to nie dziwne???Jakoś dziwnie tak się dzieje tylko w przypadku gdy rządzi PiS!!!Wystarczy popatrzeć co się działo ostatnio po uszczelnieniu przez PiS VAT!!!Ten sam scenariusz!!!Po uszczelnieniu VAT nagle ceny towarów i usług poszybowały ponad 30% w górę.A OC nawet ponad 50% w górę!!!Czy naprawdę nikt z rządu PiS nie pomyślał że dla ciężko harujących Polaków którzy nigdy nic nie dostali lepiej będzie jak rząd PiS przestanie łapać przestępców i złodziei to wtedy oni nie będą mieli drenowania kieszeni podwyżkami i drugiego drenowania kieszeni-inflacją!!!Przecież my Polacy pracujący ponad 40 lat staliśmy się ofiarami tępoty umysłowej tego rządu!!!!Zrobiłem sobie teczkę z paragonami z czasów rządów PO i nieraz porównuję z obecnymi cenami!!!Przecież to co wyprawia PiS to bandycki rozbój w biały dzień!!!!Nie po to ciężko haruję ponad 40 lat żeby oddać to rządzącym baranom!!!!

 • ps11111ps

  Oceniono 2 razy 2

  Zdrowy rozsądek ostrzega przed oszustami! Pracują w rządzie i udają fachowców. Kradną pieniądze a następnie część łupu w świetle kamer oddają swoim ofiarom i namawiają ich do poparcia w najbliższych wyborach.
  Ta nowa perfidna odmiana "metody na wnuczka" nazywana jest "metodą na pisiora". Póki co policja jest bezsilna, bo ludzie w swojej wrodzonej naiwności kochają przestępców

 • abcacy

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekaw jestem kiedy dostanę wiadomość, że złapano takich oszustów zamiast ostrzegania przed nimi, co prawda ostrzeżenia nie są złe oczywiście.

 • stalowy_jez

  Oceniono 1 raz -1

  Ja mam filtr ustawiony. Jak przyjdzie mail ze skarbowki to od razy do kosza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX