Właściciel Huawei o amerykańskich sankcjach: To będzie nasz najlepszy czas

Prezes Huawei Ren Zhengfei stara się przekuć amerykańskie sankcje w biznesowy pozytyw. W rozmowie z państwową telewizją CCTV zapewniał, że sankcje zwiększą tylko determinację firmy. Przekonywał, że to najlepsze, co mogło spotkać Huawei.
Nasza determinacja do walki się zwiększyła. To będzie nasz najlepszy czas

- mówił w wywiadzie z CCTV prezes Huawei Ren Zhengfei.

Prezes Huawei przekonywał w rozmowie, że amerykańskie sankcje skierowane bezpośrednio w jego firmę, a także w całą chińską gospodarkę, to najlepsze, co mogło Huawei spotkać. - Zwycięstwo będzie nasze - zapewniał w rozmowie Ren Zhengfei.

Prezes Huawei podkreślał ponadto edukację jako istotny element narodowej gospodarki oraz najważniejszym ze sposobów przeciwdziałania ubóstwu. Wspomniał także o sztucznej inteligencji.

Dbam o edukację, bo nie chodzi tylko o Huawei, ale o nasz kraj. Jeśli nie będziemy zwracać uwagi na edukację, w rzeczywistości powrócimy do ubóstwa. Ponieważ to społeczeństwo w końcu przejdzie do sztucznej inteligencji. (...) Dlatego jakość kulturowa naszych ludzi musi ulec poprawie

- podsumował Ren Zhengfei.

Donald Trump postanowił zablokować firmę, określając Huawei jako “coś bardzo niebezpiecznego”. Tzw. "Trump Ban" dał się Huawei we znaki. Z powodu zakazu, relacje biznesowe z firmą musi zerwać wiele amerykańskich firm, m.in. Google, który odpowiada za dostarczanie systemu Android dla smartfonów Huawei, a także tacy giganci, jak Intel (dostarcza procesory do laptopów) czy Qualcomm (dostarcza chipy do najtańszych smartfonów marki). Kilka dni temu do firm, które zawiesiły współpracę z Huawei dołączyła brytyjska ARM, projektująca układy scalone dla smartfonów, m.in. Huawei.

Wojna handlowa wre

Wojna handlowa pomiędzy USA a Chinami przybrała na sile na początku maja. Po 10 miesiącach od jej rozpoczęcia Donald Trump spełnił wcześniejsze groźby i podniósł cła na towary warte 200 mld dol. z 10 do 25 proc. Chiny zainicjowały działania odwetowe. W rezultacie już prawie połowa chińskiego eksportu do Stanów Zjednoczonych oraz niemal cały amerykański eksport do Chin są obłożone cłami.

Jednocześnie trwają trudne negocjacje między USA i Chinami. Możliwe, że rozwiązaniem, które wstrzyma dalszą eskalację konfliktu będzie nowa umowa handlowa na linii Waszyngton-Pekin.

Więcej o:
Komentarze (71)
Właściciel Huawei o amerykańskich sankcjach: To będzie nasz najlepszy czas
Zaloguj się
 • 28plk7b

  Oceniono 34 razy 20

  Chińczyk dużo zniesie ,Jankes nie.Przyszłość należy do żółtej rasy.

 • zegrz

  Oceniono 9 razy 5

  Będzie tak: Huawei wejdzie na chiński rynek z własnym systemem i za kilka lat zderzy się on z Androidem na rynku światowym...

 • bb7676

  Oceniono 23 razy 5

  Amerykanie odbierają lekcję poszukiwania nowego miejsca na polityczno-gospodarczej mapie świata. Ameryka ma swój najlepszy czas za sobą. Potęga budowana na dolarze nie wystarczy do utrzymania pozycji hegemona. Odnośnie relacji handlowych USA - Chiny czy też USA - reszta świata: to zrozumiałe, że bogaci (również na kredyt od kołyski aż po grób) amerykanie kupują więcej od biedniejszych, niż biedniejsi od bogatych. Tej relacji nie uda się odwrócić bo to jest amerykański styl życia, życia za dolary z kredytu którego nigdy się nie spłaci. Zal mi tylko tych biednych amerykanów którzy w najbogatszym kraju świata mieszkaj na ulicy lub harują od świtu do nocy bez ubezpieczenia zdrowotnego za garść dolarów które nie wystarczają na życie - miliony amerykanów korzystają z bonów żywnościowych bo inaczej by głodowała.

 • maritimer

  Oceniono 27 razy 3

  Kibicuje Chińczyków.
  Szkoda że Polska postawiła na tych zza oceanu.

 • jan.go

  Oceniono 6 razy 2

  Niewątpliwie chcą zająć miejsce Amerykanów w globalnej gospodarce i jak na razie inaczej niż oni robią to na drodze pokojowej Nie zbudowali najpierw lotniskowców tylko statki szpitale i wysłali je w świat w ten sposób przejęli rynki Co zaś do kradzieży intelektualnej To jest to poniekąd normalne Każdy kraj robił to goniąc świat Albo kradł albo kupował Tak było z Japończykami .Koreańczykami i Amerykanami

 • Marek ?Keram Awerd? Drewa

  Oceniono 8 razy 2

  A i tak najgorzej wyjdą na tym zwykli zjadacza chleba... A tak na marginesie skoro USA podpisały umowę jaką podpisały to teraz czas zerwać bo nie korzystne? To może niech wszyscy zrywają umowy bo po co one skoro taki przekaz dają Stany ??

 • stop_pis

  Oceniono 1 raz 1

  Huawei wygra. Już mają swój OS który zamieni Androida googla.
  A dni srAjfona są już policzone. Kał-boje dostaną porządnego kopniaka i polecą do własnej budy jak kundel z podkulonym ogonem. Zostało im 5-6 lat panoszenia.

 • com4tee

  Oceniono 1 raz 1

  a teraz pytanie z ekonomii - kto poniesie realne koszty wojny handlowej? ;)

 • real-meh

  Oceniono 3 razy 1

  Ciekawe na jakiej podstawie brytyjska firma zawiesza współpracę z Huawei. Trump Ban? Nowy stan?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX