PZU za darmo ubezpieczy dzieci na wakacje. W zamian rozda dane rodzica wielu firmom

PZU zaoferował klientom możliwość wakacyjnego ubezpieczenia dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków całkiem za darmo. Warunkiem jest jednak zgoda na przekazanie swoich danych osobowych różnych firmom z Grupy PZU, w tym np. bankowi Pekao i Alior Bankowi.

PZU Pomoc z Grupy PZU w ramach akcji "Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko" za darmo obejmuje dzieci ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa działa na całym świecie do końca wakacji szkolnych, czyli do 1 września.

Oferta będzie dostępna do 21 czerwca, choć PZU w regulaminie zastrzegł sobie prawo do zakończenia akcji przed tym terminem. Do darmowego, grupowego ubezpieczenia NNW PZU Edukacja rodzice (i opiekunowie) mogą zgłosić swoje dzieci, do ubezpieczenia samodzielnie mogą samodzielnie przystąpić także pełnoletni uczniowie i studenci do 25. roku życia.

Ubezpieczenie obejmuje szereg nieszczęśliwych wypadków oraz zdarzeń, jakie mogą przytrafić się dzieciom. Osobom objętym ubezpieczeniem gwarantujemy usługi powypadkowe w Polsce, a w szczególności pomoc medyczną, transport medyczny czy pomoc rehabilitacyjną

- mówi prezes PZU Pomoc Grzegorz Goluch. Faktycznie, zakres ubezpieczenia raczej nie budzi zastrzeżeń, wyłączenia są standardowe (np. stan nietrzeźwości czy odurzenia). Suma ubezpieczenia wynosi 10 tys. zł. Przykładowo, za zwichnięcie stawu barkowego dziecko otrzyma 300 zł, za złamanie kości udowej 1000 zł, a za oparzenie drugiego stopnia do 1 proc. powierzchni ciała 150 zł.

Zgody marketingowe także dla innych firm

Aby skorzystać z oferty należy wypełnić formularz deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia na stronie internetowej oraz wyrazić zgody na udostępnienie swoich danych do wskazanych celów oraz na przekazywanie informacji handlowych.

I tu właśnie pojawiają się obawy o "haczyk". Aby bowiem skorzystać z darmowej oferty, należy zgodzić się m.in. na to, aby PZU Pomoc przekazało dane osobowe klienta (imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu, adres e-mail czy liczbę dzieci) wszystkim podmiotom z grupy PZU, w tym np. Towarzystwu Funduszy Inwestycyjnych TFI PZU czy bankom Pekao albo Alior Bank. Wszystkie te instytucje otrzymają także prawo do przesyłania swoich informacji marketingowych np. smsowo czy mailowo, czy poprzez rozmowy telefoniczne.

.. źródło: PZU

Cytowany przez Business Insider Polska Wojciech Klicki, prawnik z Fundacji Panoptykon, mówi m.in., że takie działanie "rażąco narusza przepisy RODO" i jest nieetyczne.

Pod pozorem darmowej usługi próbuje się więc uzyskać konkretną wartość, czyli bazę danych. W ten sposób promowanie siebie jako instytucji, która ubezpieczy za darmo wszystkie dzieci, nie jest do końca zgodne z prawdą

- uważa Klicki.

Z drugiej strony, warto pamiętać, że po zakończeniu wakacji uczestnicy promocji mają możliwość wycofania udzielonych zgód.

Standardowo taka polisa NNW dla dziecka na nieco ponad dwa miesiące kosztowałaby zapewne kilkadziesiąt złotych. PZU daje ją za darmo, a więc inwestuje miliony złotych (jeśli nie dziesiątki milionów) w promocję swojej oferty i pozyskanie danych osobowych dla innych podmiotów ze swojej grupy. Czy na taki biznes przystać? Decyzja jest po stronie każdego z rodziców. 

Więcej o:
Komentarze (22)
PZU za darmo ubezpieczy dzieci na wakacje. W zamian rozda dane rodzica wielu firmom
Zaloguj się
 • ona_ona_80

  Oceniono 10 razy 10

  A co? Myślicie że suweren się nie skusi? Już się tak przyzwyczaił do "darmochy", która się należy, że się zaraz infolinie PZU zapchają. Zobaczycie! Będą recytować dane swoje, dzieci, rodziców, dziadków, ciotek i teściów.

 • Ja TylkoJa

  Oceniono 9 razy 9

  Sprzedanie swoich danych to nie jest za darmo. W tym przypadku to jest o wiele za drogo.

 • krynolinka

  Oceniono 8 razy 8

  W zamian za darmowe ubezpieczenie auta, trzeba oddać klucze do domu. Świetna oferta!

 • franko66

  Oceniono 9 razy 7

  Darmo ubezpieczone są wszystkie szkolne dzieci które są ubezpieczone na poczatku roku szkolnego bo ich ubezpieczenie kończy się dopiero po wakacjach jak wrócą do szkoły na koniec wrześna ale pisiory znowu tepaków robia w bambuko

 • cezaryk

  Oceniono 7 razy 7

  To gdzie jest to za darmo? Naprawdę nie widzę.
  Kupujesz ubezpieczenie, sprzedajesz swoje dane.

 • aietes

  Oceniono 7 razy 5

  ile kosztuje NW do polisy OC to 50 zł. Ile kosztuje NW na dziecko za 2 miesiące? Rodzica nie stać na 20 zł? A wysyła na wakacje? pisowskie sqr nie robią nic za darmo. Jedno miejsce konfidenta Gestapo w Sejmie to 300-500 mln złotych. 2 wieże ponad miliard.

 • grey55

  Oceniono 4 razy 4

  pzu pzu ...to tam Małgorzata Sadurska w ciągu zaledwie pół roku była szefowa Kancelarii Prezydenta zarobiła 421 tys. złotych. Daje to około 65 tys. złotych na miesiąc ????

 • baxter21

  Oceniono 6 razy 4

  Można łatwo wydy...ać te PZU. Założenie nowego konta mailowego tylko do tej rzeczy -2 minuty, kupno karty z nr telefonu do tego procederu -5 zł i kilka minut w salonie operatora żeby zarejestrować numer. Potem te dane podajemy do PZU i z głowy. Na maila nigdy nie wchodzimy a karty z nr tel nigdy nie wkładamy do telefonu. Jak Kuba Bogu, tak .....
  Dziękuje za uwagę

 • dynia71

  Oceniono 3 razy 3

  Już biegnę... kwoty śmieszne, mam wrażenie, że wyceny są sprzed 20 lat! 1% oparzenia za 150 PLN. Tyle to kosztuje jedna wizyta u lekarza w dużym mieście.

  Widać dane kosztują, ile takie NNW na dziecko kosztuje na 2 miesiące, 15-20? na tyle wyceniają dane dorosłych osób. Co potem będą sprzedawać- obligacje get backu, czy jak alior jakiś fundusz co 500mln zniknęło i pojechało gdzieś na cypr?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX