Żabka 2.0 ma konkurenta. Powstaje sieć autonomicznych sklepów Take&GO. Pierwszy już w czerwcu w Poznaniu

Jak podał serwis branżowy Wiadomości Handlowe, podczas Kongresu Rynku FMCG 2019 firma technologiczna Surge Cloud przedstawiła koncept autonomicznego sklepu Take&GO. Polska firma zapowiedziała otwarcie pierwszej tego typu placówki w Poznaniu w czerwcu.

Surge Cloud ma ambitny plan uruchomienia sieci 21 sklepów autonomicznych w ciągu 12 miesięcy. Okres pilotażowy obejmie trzy polskie miasta. Pierwszy Take&GO ma zacząć funkcjonować w czerwcu w Poznaniu. Rozwiązania ostatecznie zaprezentowane podczas ostatniego Kongresu Rynku FMCG Surge Cloud zapowiadała już na początku roku.

Sklepy Take&GO mają wykorzystywać sztuczną inteligencję, spersonalizowane cyfrowe nośniki obrazu i CCTV czyli szeroko rozumiany monitoring przemysłowy. Klienci sklepów będą robić zakupy bez konieczności korzystania z kas, a drzwi do sklepu mają być otwierane przez klienta z pomocą specjalnej aplikacji. Jak zapewniają twórcy konceptu, właściciele sklepów będą mogli zaoszczędzić na tzw. kosztach operacyjnych.

Oddajemy władzę klientom, pozwalając im decydować, kiedy chcą wejść do sklepu, o której godzinie i którego dnia tygodnia. Take&GO to nie jest tylko show technologiczny. To jest odpowiedź na to, co usłyszeliśmy od przedstawicieli branży, a mianowicie, że sposobem na sukces w handlu jest zmniejszenie kosztów operacyjnych

- podsumował Marcin Dąbrowski, dyrektor generalny Surge Cloud.

Zgodnie z zapowiedzią Surge Cloud, sklepy Take&GO - przynajmniej na początku - będą oferowały wyłącznie spożywczy asortyment, bez papierosów i alkoholu.

Take&GO szybciej niż Żabka 2.0?

W styczniu także właściciel popularnej sieci Żabka, CVC Capital Partners, zapowiedział rozpoczęcie współpracy z firmą AiFi. Jej rezultatem ma być wprowadzenie zautomatyzowanych i inteligentnych sklepów samoobsługowych.

Czynne całodobowo Żabki 2.0, podobnie jak Take&GO, chcą czerpać z możliwości sztucznej inteligencji oraz aplikacji na smartfona, dzięki której klient zapłaci za zakupy bezgotówkowo. Póki co, firma CVC Capital Partners nie zdradziła szczegółów dotyczących daty wprowadzenia sklepów nowej generacji.

Więcej o:
Komentarze (78)
Powstaje sieć autonomicznych sklepów Take&GO. Pierwszy w czerwcu w Poznaniu
Zaloguj się
 • spamboy

  Oceniono 54 razy 48

  A zatem szybka odpowiedź na idiotów, którzy wprowadzili zakaz handlu (ponoć w celu chronienia pracowników).
  Brawo! Wkrótce (chronione przez państwo) kasjerki zostaną bez pracy... Będę kupował jak dziki - każdej niedzieli i to w czasie sumy, a w święta wydam podwójnie. Nie będzie mi kurdupel mówił, kiedy mogę iść do sklepu!

 • piss-ass

  Oceniono 20 razy 18

  Pisiory będą wściekłe, że ludzie w niedziele będą ten sklep nawiedzać. Haha. I srał pies na PiS!.

 • piss-ass

  Oceniono 16 razy 16

  Czyli pamiętajcie ludzie : otwieramy nie łapką a "apką" (apkom - to w tłumaczeniu dla wyborców pis-u).

 • takaprawda2015

  Oceniono 14 razy 14

  Jak sama nazwa wskazuje wchodzisz bierze i wychodzisz bez płacenia.

 • elbertson

  Oceniono 11 razy 11

  15 lat temu nasi profesorowie tłumaczyli że sieci handlowe wchodzace do Polski beda tworzyc nowe miejsca pracy.

 • arkasza

  Oceniono 11 razy 11

  Zapraszamy na warszawską Wolę... Daję tydzień

 • piss-ass

  Oceniono 9 razy 9

  A w pisiorskiej wizji "ma się rodzić mnóstwo dzieci żeby Polska rosła w siłę". A tymczasem nie na liczbę mieszkańców trzeba stawiać, tylko na jakość życia tych, którzy są dzisiaj, oraz na nowe technologie. Za kilka dekad roboty i automaty przejmą większość pracy ludzkiej i nadmiar ludzi będzie problemem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX