Tesco kurczy się w Polsce. Sieć zamyka centrum dystrybucyjne i kolejne sklepy

Jak podały Wiadomości Handlowe, sieć Tesco poinformowała 30 maja swoich pracowników o tym, że podjęła decyzję o zamknięciu czterech sklepów. Zamknięte zostanie ponadto centrum dystrybucyjne pod Poznaniem.

Magazyn pod Poznaniem odpowiadał za dostawy 12 tys. linii produktów do niemal 120 sklepów w zachodniej i północnej Polsce. Do tej pory brytyjski operator zamknął w Polsce niemal 100 marketów, pojawiły się także informacje o redukcji magazynu w centrum dystrybucyjnym w Gliwicach.

Sklepy Tesco, które zostaną zamknięte zlokalizowane są w Nowym Sączu, Olsztynie, Starogardzie Gdańskim i Rudzie Śląskiej.

Zmiany te są częścią naszej pracy, mającej na celu poprawę wyników działalności w Polsce do poziomów osiąganych przez Tesco w innych krajach Europy Środkowej. Naszym priorytetem jest teraz zaoferowanie odpowiedniego wsparcia dla pracowników zamykanych placówek

- zapowiedział Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

Tesco ze spadkiem

W kwietniu sieć Tesco poinformowała o odnotowaniu w Polsce niewielkiego zysku. Pomogło w tym zamknięcie 62 nierentownych sklepów. Sprzedaż brytyjskiego giganta odczuwalnie jednak spadła - w stosunku do roku 2017, w 2018 Tesco zarobiło w Polsce o blisko milion zł netto mniej. Ogółem w Europie Środkowej sprzedaż sieci spadła o 2,3 proc. w roku finansowym 2018/2019.

Tesco rozpoczęło działalność w Polsce w 1995 r. Obecnie zatrudnia ponad 20 tys. osób i oferuje produkty ponad 3 700 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów.

Więcej o:
Komentarze (83)
Tesco kurczy się w Polsce. Sieć zamyka centrum dystrybucyjne i kolejne sklepy
Zaloguj się
 • piotr1ipawel2

  Oceniono 17 razy 17

  Nie wiem kto jest winny, ale jeśli w promieniu 2 km mam TESCO, CAREFOUR, LIDL i BIEDRONKĘ
  i w każdym z poza TESCO mogę kupić świeższe warzywa, tańszy nabiał i większy wybór mięsa oraz wędlin, to nigdy nie wybiorę TESCO. Dotyczy to Wrocławia, ale pewno jest tak i w innych miastach. Jeśli TESCO w "spożywce" nie nadąża za LIDLEM a w przemysłowych za np CAREFOUREM to niech spada

 • cleryka

  Oceniono 16 razy 14

  Niech się wynosi, produkty kiepskie i droższe,a mięso świeże zmęczone i śliskie ze starości.

 • jacktheripper

  Oceniono 14 razy 14

  mam wrażenie , że zarząd Tesco w Polsce to jakaś V kolumna innych sieci, patrząc na sposób zarządzania, ofertę, ceny ( w 99 % przypadków moich wizyt - kiedys, bo teraz prawie nie chodzę- muszę reklamować niezgodne ceny na rachunku i na półce), kolejki itd., a najlepiej to jest w Warszawie na Ursynowie, gdzie cały parking w 95 % zajęty jest od rana przez parkujących z okolic Konstancina i Góry Kalwarii i klienci mają minimalne szanse na znalezienie miejsca, po takim 1/2 godz. poszukiwaniu miejsca parkingowego na pewno z przyjemnością tu wrócą

 • a.ba

  Oceniono 14 razy 12

  Tesco przyjęło politykę rozwoju jak kiedyś /jeszcze niedawno/ PKP - w celu poprawy rentowności zamykano linie i likwidowano połączenia. Tak samo Tesco - coraz miej sklepów - coraz mniejsze obroty = wzrost cen /koszty stałe - zarząd/ i tak dalej wkoło aż zostanie sam prezes likwidator.
  p.s.
  Powinni sprzedać sieć dopóki jeszcze jest co sprzedać - za 2-3 lata już nikt nie będzie chciał kupować resztek.

 • kmrp

  Oceniono 17 razy 11

  Nieprawda, że w Polsce nie ma bezrobocia. Jest. Trochę mniejsze niż 10-15 lat temu, ale jest. Wielu osobom, którym brakuje fizycznych czy psychicznych predyspozycji do harówki za grosze, nadal jest trudno znaleźć stałą pracę, bez względu na to czy bezrobocie wynosi 20% czy 2%. Nawet gdyby bezrobocie w Polsce wynosiło 0% plus 1 osoba, to jeśli żaden pracodawca nie zatrudni osoby nie przynoszącej mu zysku, to dla tej jednej osoby akurat może pracy zabraknąć. Kiedyś jakiś poseł powiedział "dla każdego bezrobotnego, bezrobocie wynosi 100%". I coś w tym jest. Czasy są bardzo nieprzyjazne dla przeciętnego człowieka, z przeciętnymi zdolnościami, przeciętnymi predyspozycjami. Przeciętność jest tępiona przez dzisiejszy liberalny świat - człowiek przeciętny jest spychany na dno, mimo że na dno wcale nie zasługuje, bo nie jest menelem, przestępcą, narkomanem czy alkoholikiem. Wręcz przeciwnie - to właśnie ludzie z marginesu społecznego często lepiej sobie żyją niż przeciętniacy, bo potrafią się ustawić w systemie opieki społecznej (renta, stały zasiłek, opiekunka, itp).

 • iarna

  Oceniono 10 razy 10

  w tesco chyba nie kumaja że jest cos takiego jak konkurencja, która nie śpi...

 • benkenobik

  Oceniono 14 razy 10

  Tesco to tragedia! Dobrze, że znikają chociaż szkoda pracowników. Mam nadzieję, że znajdą pracę w lepszych sklepach, które powstaną zamiast Tesco i będą sprzedawać na poziomie...
  Tesco to w wielu miejscach zatęchła trupiarnia i tyle... Może 30 lat temu by byli OK, ale trochę odstają od reszty...

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 26 razy 10

  Kiepski asortyment i ceny często 50% wyższe niż u konkurencji. Niech spadają na szczaw.

 • umberos

  Oceniono 10 razy 8

  Ja tylko przypomnę, że w jednym z wywiadów szef Tesco na UK, przyznał, że do Polski są wysyłane produkty gorszej jakości. TO mi wystarczyło, aby raz na zawsze przestać robić tam zakupy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX