Jeden z najbogatszych Polaków jeszcze posiedzi. Sąd przedłużył areszt dla twórcy W Investments

Warszawski sąd zgodził się z wnioskiem prokuratury i przedłużył areszt dla Piotra W., jednego z najbogatszych Polaków, twórcy firmy inwestycyjnej W Investments. Podobna decyzja zapadła wobec sześciu innych osób, które są oskarżane o stworzenie piramidy finansowej.

Piotr W., twórca Domu Maklerskiego W Investments i założyciel funduszy W Investments, spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące. Sąd w Warszawie przychylił się bowiem do wniosku łódzkiej prokuratury - donosi Puls Biznesu. 

W. uchodzi za jednego z najbogatszych Polaków - kilka lat temu znajdował się w pierwszej setce milionerów Wprost. Jest absolwentem prestiżowego amerykańskiego uniwersytetu. Jego majątek szacowano - w zależności od okresu - na 140-180 mln zł.

Zdaniem śledczych, twórcy W Investments od początku działali jak w przypadku klasycznej piramidy finansowej - planowali doprowadzenie do upadłości, a następnie wycofanie działalności z rynku finansowego. Wszelkie zyski wypłacali inwestorom nie z zarobionych pieniędzy, a ze środków wpłaconych przez kolejne ofiary wciągnięte do procederu. 

CBA uderza w W Investments

Na trefnych inwestycjach, które nigdy się nie zwróciły, 2000 osób miało stracić łącznie 600 mln zł. Pieniądze ofiar miały przepaść w łańcuszku licznych transakcji zawieranych z cypryjskimi spółkami. Kiedy pokrzywdzeni zorientowali się, że wbrew obietnicom ich środki nie są inwestowane w nieruchomości i grunty było już za późno. Fundusze W. wypłacały inwestorom jedyne ułamek powierzonych pieniędzy. Fundusze przyjmowały wpłaty nie mniejsze niż 40 tys. euro. 

Czytaj też: Sąd: zatrzymanie byłych urzędników KNF bezzasadne. "Uzasadnienie miażdżące dla prokuratury"

Piotr W. został zatrzymany wraz z kilkunastoma innymi osobami na początku marca przez CBA. Wśród ujętych znajdowali się byli i obecni pracownicy jednego z banków. Wszyscy, po doprowadzeniu do prokuratury, usłyszeli zarzuty oszustwa, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej znacznej wartości oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec osób, które nie trafiły do aresztu sąd zastosował inne środki zapobiegawcze. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Jeden z najbogatszych Polaków jeszcze posiedzi. Sąd przedłużył areszt dla twórcy W Investments
Zaloguj się
 • elemir

  Oceniono 5 razy 3

  Chęć łatwego i szybkiego zysku odbiera rozum nie tylko
  prostaczkom z małych miasteczek, ale i ludziom całkiem nieźle
  sytuowanym.

 • 2doxa

  Oceniono 2 razy 2

  25 lat powinien dostac, i jako dodatkowa kara, cela dzielona z tym pizdzielcem plichta.

 • warszaviak

  0

  I bardzo dobrze.
  Powinni dostac po 20 lat minimum, skonczyc zycie jak Berdnard Madoff.
  Ten caly piotr w pseud wisnia to zaden biznesmen tylko zwykly pozer.
  W kazdej jego firmie byly klopoty i smrod od Tele Polski poczynajac , z wirtualnymi osiedlami pod Moskwa PPG wlacznie a na piramidzie finansowej konczac.
  Wsrod tych 2 tys poszkodowanych sa osoby ktore starcily dach nad glowa, ktore nie maja srodkow na leczenie min nowotworow, ktorych dzieciom nie mozna sfinansowac studiow przez to.

 • klm747

  Oceniono 2 razy 0

  www.forbes.pl/finanse/jak-to-sie-stalo-ze-alior-bank-oferowal-inwestycje-w-w-investment-ktory-okazal-sie/9dblmxy

 • klm747

  Oceniono 2 razy 0

  www.dm.wi.pl/#!/pl/zarzad

 • demaskator5

  Oceniono 8 razy -2

  Kolega po fachu z „koalicji europejskiej”
  Oni jednak znają temat ,szybko
  do kasy i koryta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX