Rossmann z rekordowym podatkiem w Polsce: 226 milionów złotych za 2018 rok

Za działalność w 2018 roku sieć drogerii Rossmann musiała zapłacić aż 226 milionów złotych podatku CIT. Jest to najwyższa kwota, jaką firma zapłaciła od początku swojej działalności w Polsce.

Rossmann to sieć drogerii, która w Polsce pojawiła się w 1993 roku. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" przedstawiciele firmy wyjaśnili, że tak wysoka kwota podatku związana jest z większymi przychodami spółki.

Rossmann z rekordowym podatkiem CIT w Polsce - sieć drogerii zapłaci 226 milionów złotych za działalność w 2018 roku

Z roku na rok kwota podatku CIT płacona przez sieć drogerii wzrasta o kilkanaście milionów złotych. Za 2018 rok Rossmann zapłaci rekordowy podatek w wysokości 226 milionów. Dla porównania w 2016 roku firma zapłaciła 198 milionów złotych podatku CIT, w kolejnych latach było to już 208 milionów i 226 milionów złotych.

Najprawdopodobniej będzie to najwyższy podatek CIT za 2018 rok w Polsce. W 2017 roku Rossmann był drugim płatnikiem CIT w Polsce (biorąc pod uwagę sieci handlowe). Na pierwszym miejscu uplasowała się firma Jeronimo Martins: właściciel sieci Biedronka czy drogerii Hebe. Za Rossmannem z kolei znalazły się Pepco, Castorama, Kaufland i Leroy Merlin. Zestawienie Ministerstwa Finansów objęło tylko podatników CIT, których dochody w roku podatkowym przekroczyły 50 milionów euro.

W 2018 roku Rossmann zwiększył sprzedaż o 5,1 procent w porównaniu do ubiegłego roku. Największy wzrost odnotowały spółki w Polsce, Czechach, Turcji, Albanii i Kosowie, gdzie sklepy tej sieci uzyskały wzrost na poziomie 7,7 procent. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, w Polsce Rossmann otworzył 1300 punktów, a do końca tego roku ma powstać 100 nowych drogerii. Dziennie sklepy Rossmann w Polsce odwiedza 700 tysięcy klientów.

Więcej o:
Komentarze (36)
Rossmann z rekordowym podatkiem w Polsce: 226 milionów złotych za 2018 rok
Zaloguj się
 • super_benek

  Oceniono 4 razy 4

  Niedługo będą monopolista. W zasadzie już są...

 • antoszek22

  Oceniono 3 razy 3

  a ile podatku Vat zapłacił honorowy własciciel spółki Srebrna i jej spółki córki, pan mały Deweloper za wystawioną przez spółke córkę Srebrnej, spółke Nuneaton, która wystawiła fakturę spółce matce z tytułu wykonania prac projektowych ?
  Włascicielem tej spólki w dniu koniecznosci zapłaty Vat tj. 25 czerwca była Srebrna a tego dnia Birfelner nie miał z oboma juz nic wspólnego .

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 2 razy 2

  Wiecie dlaczego to jest drogeria? Bo to jedna z najdroższych sieci w PL, ceny z promocji są normalne, albo wyższe niż w necie, a ceny bez promocji są na jelenia, żeby zarobić na zawyżonej marży. A małe, konkurencyjne i niezależne sklepy pały już dawno, bo Polki i Polacy muszą iść i kupować w sieci handlowej o znanej nazwie bo taka moda :P

 • fruqo3

  Oceniono 3 razy 1

  A ile podatku zapłacił ojciec Tadeusz Rydzyk? A przepraszam, on nie od tego jest. On większość tego co wpłacił np. Rossmann przytulił.

 • andrzej2310

  Oceniono 2 razy 0

  Mamusie kupują sobie droższe kremy za 500+

 • taunus68

  Oceniono 2 razy 0

  Zapewne dobrowolnie,tak z dobroci serca postanowili się podzielić zyskiem,ani im w głowie przerzucić ten podatek na klientów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX