Akcja CBA. 17 osób zatrzymanych za wielomilionowe wyłudzenia z PARP

Agenci CBA zatrzymali 17 osób w związku ze śledztwem dotyczącym milionowych wyłudzeń z PARP. Sprawa dotyczy przywłaszczenia ponad 27 milionów złotych ze środków unijnych.

Jak podaje TVP Info zatrzymania przeprowadzono w całym kraju. Funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA nadal prowadzą przeszukania w 20 firmach. Wśród zatrzymanych są producenci i sprzedawcy maszyn stolarskich oraz przedstawiciele największych w Polsce firm meblarskich.

CBA. 17 osób zatrzymanych w związku z wyłudzeniami w PARP

CBA prowadziło śledztwo w sprawie wyłudzenia ponad 27 milionów złotych ze środków unijnych. Pieniądze pochodziły z programu "Innowacyjna gospodarka na lata 2009-2013" Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Proceder miał miejsce najprawdopodobniej w latach 2013-2015. Według CBA spółka meblowa, która otrzymała dotację, została założona jedynie w celu wyłudzenia pieniędzy.

Po otrzymaniu dofinansowania firma produkująca meble porozumiała się z producentami i sprzedawcami maszyn stolarskich, którzy zawyżali kwoty za sprzedawane urządzenia. Dzięki temu możliwe było dalsze wyłudzanie coraz wyższych kwot dofinansowania z PARP.

Zatrzymanych zostało 17 osób, które w najbliższych dniach usłyszą zarzuty karne. Sprawę prowadzić będzie Prokuratura Regionalna w Gdańsku. Czterem z podejrzanych osób postawione zostaną zarzuty oszustwa, wyłudzenia środków unijnych, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz inne zarzuty karno-skarbowe. Dwóch z nich usłyszy także zarzuty prania brudnych pieniędzy.

Więcej o:
Komentarze (22)
Akcja CBA. 17 osób zatrzymanych za wielomilionowe wyłudzenia z PARP
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 26 razy 16

  Oho, wybory się zbliżają, CBA dostało wzmożenia. Za to po wyborach sprawa jakoś dziwnie zmaleje... i zniknie. Jak tam afera pierwszego zięcia IV RP? Dalej zamieciona pod dywan? Razem z okradaniem PCK przez złą wróżkę Zębatkę?

 • Jan Winnicki

  Oceniono 18 razy 14

  Tylko 27 melonów? W ten sposób, czyli metodą na unijne dotacje przewalane jest w Polandii setki melonów. Słabo psiarnia z CBA węszy.

 • emsi2020

  Oceniono 12 razy 10

  Niech CBA podliczy kwoty wyłudzane co roku przez Tadeusza Rydzyka na rzekomą ochronę środowiska i edukację. Niech sprawdzą co się z tymi pieniędzmi dzieje! Sam Rydzyk wyłudza ok 150-200 milionów rocznie tylko z funduszu skarbu państwa. Nie licząc darowizn w nieruchomościach, co podwaja tę kwotę.

 • bbaaqq

  Oceniono 6 razy 6

  90% wszystkich dotacji unijnych to patologia. Drogie usługi doradcze, których by nie było gdyby nie dotacje, albo kosztowałyby 20% tego co teraz. Zawyżanie kosztów faktur, cała machina urzędnicza ...

 • zd46

  Oceniono 6 razy 6

  Jak zwykle, okres 2013 - 2015, bo potem, tak jak w okresie 2005-2007, nastała "niebiańska uććiwość ". Złodzieje kradli przed 2005, by nie kraść 2005-2007 a w okresie 2008-2015 wznowili działalność złodziejską. W przerwach, miłowali i czcicli "króla srula rasy mieszanej

 • spyderman2

  Oceniono 5 razy 5

  hehe, a matołszuek z piss który przecwelił Poalków na działkach na 70 milionów to już siedzi??

 • tybicz

  Oceniono 4 razy 4

  Samochodów i domów przepisanych na żony i babcie nie ruszą....

 • emsi2020

  Oceniono 7 razy 3

  Ciekawe ile milionów wyłudził od państwowych instytucji i władz Kościół Katolicki?? Czy ktoś się weźmie za należności za śluby, chrzty i pogrzeby wpisywane OŁÓWKIEM w księgach parafialnych? Kwoty od 700 do 3000 zł. To nie są miliony a MILIARDY ZŁOTYCH wyłudzane przez księży!

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 1 raz 1

  Wyborcza "piątka" Ziobry w realizacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX