Komentarze (144)
W 2021 r. może rozpocząć się nowy wyścig zbrojeń. Putin: Wszyscy udają, że są głusi i ślepi
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wiktor_jerofiejew

  Oceniono 8 razy 2

  “Rosjanin jest największym i najbardziej zuchwałym kłamcą na świecie”.
  (Iwan Turgieniew – rosyjski pisarz).

  “Każde odebranie terytorium, każdą przemoc, każdy ucisk był przez Rosję dokonywany nie inaczej niż pod pozorem oświecenia, liberalizmu, wyzwolenia narodów”.
  (Fryderyk Engels).

  “Z innymi narodami europejskimi można osiągać cele przy poszanowaniu człowieka, z Rosjanami – to nie tak… Mam do czynienia nie z ludźmi, ale ze zwierzętami, których chcę przerobić na ludzi”. (car Piotr I).

  “Rosja – to najbardziej paskudny, do wymiotów obrzydliwy kraj w całej historii świata.
  Metodą selekcji wyhodowano w nim monstrualne moralne potwory, dla których samo pojęcie Dobra i Zła wywrócone jest na lewą stronę.
  W całych swoich dziejach ta nacja tapla się w gnoju i chce utopić w nim cały świat”.
  (Iwan Iljin – filozof rosyjski, działacz spoleczny.)

 • batman43

  Oceniono 2 razy 2

  Męcz tak dalej tych swoich poddanych człowieczku z małym bitem.

 • wagadudu

  Oceniono 8 razy 2

  No, już raz przez wyścig zbrojeń splajtował ZSRR, więc nie wiem, kto sie go bardziej boi...

 • brys47

  Oceniono 14 razy 2

  nie ma takiego traktatu , którego Moskwa by dotrzymała. No może jeden Ribbentrop Mołotow a to na krótko.

 • bezczelnik

  Oceniono 14 razy 2

  Wyścig zbrojeń miedzy Rosja i USA :
  Startuja Rosja i USA
  USA zdobywa pierwsze miejsce
  Rosja drugie
  Komentarz Moskwy:
  Rosja odniosla niebywaly sukces zdobywajac zaszczytne drugie miejsce
  USA ponioslo druzgocaca porazke konczac wyścig na haniebnym przedostatnim miejscu

 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 34 razy 2

  putler się boi, że mu kasy na ten wyścig nie wystarczy ...
  ale kto by się tam tym kacapkiem przejmował .

 • tom1980live

  Oceniono 11 razy 1

  A po co USA mialyby podpisywac traktaty, ktorych Putin nie ma zamiaru przestrzegac?

 • alderamin

  Oceniono 11 razy 1

  ruscy nie kumają, że się już nie liczą w geopolitycznej gierce, jako przydupasy kitajców co najwyżej.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 19 razy 1

  Putler, jesli twoja “w pelni funkcjonalna bron hipersoniczna” jest rownie funkcjonalna jak twoje Suchoje Superjet 100 (oczko w putlerowskiej glowie), to mozemy spodziewac sie piorunujacych efektow. Modl sie, zeby toto [przez przypadek, he he he] na Kreml nie spadlo.

 • steven1968

  0

  Chorobliwa rusofobia , zamienia się w atak rusofobii ,,wielkich strategów , obrońców najbardziej krwiożerczego jankeskiego państwa , które od zarania swoją historię znaczy milionami niewinnych ofiar począwszy od wymordowania milionów Indian , wymordowaniu z zimną krwią mieszkańców japońskich miast, palenia napalmem wiosek wietnamskich, na skrytobójczo wywołanych przez siebie krwawych wojen w Iraku, Afganistanie itd. itd. To ta nacja jest odpowiedzialna za wszelkie nowości służące do zabijania , a Rosja okrążona ze wszystkich stron jankeskimi bazami nie ma prawa się zbroić ! Tak głupie wywody ukazujące się w komentarzach świadczą o płytkich umysłach ich autorów ! Komu chcecie przekazać te swoje chore przemyślenia ! Chyba tylko tym , którzy popierają bez reszty wiernopoddańcze , pozbawione honoru błaganie o możliwość wydania miliardów dolarów na amerykański złom , który i tak przestanie istnieć w pierwszych godzinach ewentualnego konfliktu , a nasz poniewierany od zawsze kraj zmieni w pył ! Banda oszustów niech najpierw uzdrowi polski lecznictwo z powodu zacofania umierają tysiące pacjentów ! Taka jest prawda tylko nikt nie chce powiedzieć publiczni prawdy tym oszołomom! Wcześniej , czy póżniej i tak to wszystko szlag trafi ! Nie trzeba wielbić Rusków i stać po ich stronie , ala wystarczy dobrze znać historię , przeżyć trochę lat i wyciągać właściwe , niezależne wnioski !

 • loshka

  0

  akurat wyścig zbrojeń najbardziej pasuje amerykanom. bezkrwawo wykrwawić kluczowe gospodarki.

 • jac_l_w

  Oceniono 2 razy 0

  W rosyjskiej polityce od lat fascynuje mnie jedno: kompletna obojętność na to, co dzieje się z Chinami i w Chinah. Rosjanie od początku zimnej wojny szykują się do walki na śmierć i życie z Zachodem, który nie ma najmniejszej ochoty posyłać do Rosji swoich rakiet, o żołnierzach nie wspominając, za to nie zwracają uwagi na oczywisty fakt, że za plecami wyrosła im superpotęga, dla której rosyjskie surowce i tereny są zdecydowanie najlepszą opcją, jeśli Chiny mają złapać drugi oddech i nadal błyskawicznie się rozwijać, zamiast czekać na nieuchronne załamanie obecnego modelu gospodarczego. Przekonanie, że Chiny nie zaatakują Rosji militarnie jest oczywiście słuszne z dzisiejszej perspektywy. Czy będzie słuszne za 10 lat? Czy Chiny będą w ogóle musiały użyć armii, żeby wyprosić Rosjan za Ural (licząc od ich strony)?

 • ste-els

  0

  To dotyczy Leonida A. Moskwina ur. 17.03.40. byłego dyplomaty a od dłuższego czasu oszusta i złodzieja. Prok. Prokurat. Generalnej Bujko i pułk. Morozow to przykład urzędników łapówkarzy i współdziałania z oszustem.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 4 razy 0

  <<< Przypomniał również klauzule INF dotyczące zakazu umieszczania na ziemi wyrzutni rakiet średniego i pośredniego zasięgu, podkreślając, że mimo to USA dostarczyły takie systemy do Rumunii i zamierzały rozmieścić je w Polsce. - To bezpośrednie naruszenie traktatu INF - podkreślił rosyjski przywódca. >>>

  Co jest kompletną bzdurą, bo Amerykanie oczywiście niczego podobnego nie rozmieszczali; z prostego powodu, że w ogóle nie mają lądowych wyrzutni takich pocisków. Chodzi o idee fixe kremlowskiej propagandy, że bazy przeciwrakiet w Rumunii (istniejąca) i Polsce (budowana) faktycznie są "przykrywką" do zainstalowania w nich pocisków manewrujących o zasięgu zakazanym przez traktat INF; przy czym fakt, że z militarnego punktu widzenia byłby to piramidalny wręcz absurd, nikomu jakoś nie przeszkadza...

 • wylye

  Oceniono 14 razy 0

  Panie Putlerze, zanim "zachód" zdecydował się nie odnawiać traktatów, To pańska panie Putler armia mordowała cywilów w Czeczenii, Osetii i w Gruzji. To pańska panie Putelr armia najechała Ukrainę i dokonała aneksji Krymu, tłumacząc to identycznie jak pański kolega A Hitler w 1939 w Gdańsku "pomocą uciśnionym ziomkom" Kiedy wystąpi Pan Putlerze z żądaniem "korytarza" do Kaliningradu do "republik nadbałtyckich" ? Przecież ten system sprawdzał już pański ideał stratega, niejaki A.H. Proszę pamiętać, tylko jak on skończył

 • pedro.666

  Oceniono 14 razy 0

  Hipersoniczna broń już jest, towarzyszu Putin? Brawo! To może by tak teraz spróbować skanalizować te 3000 szkół, w których ciągle robi się kupę na podwórku, w sławojkach? Ura!

 • aker66

  Oceniono 16 razy 0

  Kasa się kończy?

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 24 razy 0

  Putler, nie podskakuj. Za pare dekad Syberia bedzie ciazyla do Chin, a Ty - durnyj mongolskij starik - dalej bedziesz wypatrywal zagrozenia z Zachodu.

  Wor durak KGBetczik.
  “Armata” uze rabotajet ?

 • pavise

  Oceniono 32 razy 0

  Ten wyscig juz dawno sie zaczal. Ruscy po prostu zostaja w tyle i to od prawie 20 lat. Przegrywaja wyscig w przewadze powietrznej, to postanowili neutralizowac samoloty USA w postaci systemow OPL. Ich czolgi nawet teraz nie dorownuja jakoscia zachodnim czolgom III generacji. Ale najlepsze onuce sa w Rosji to trzeba im przyznac ;)

 • stachu44

  Oceniono 6 razy 0

  Wszystkie dzisiejsze media, to jak Trybuna Ludu z czasów tow. Wiesława. A jeśli ktoś kogoś szarpie za nogawkę, to wcześniej uzgodnił to z zainteresowanym.

 • total_immersion

  Oceniono 7 razy -1

  My sie Rosji nie boimy.
  Mamy najwiecej na swiecie kapelanow generalow w armii i wystarczy ze wyceluja wojskowe kropidela w strone ruskich samolotow to te pospadaja z nieba jak przejrzale gruszki.

 • pumpernik

  Oceniono 9 razy -1

  Polacy są tak pewni swojego bezpieczeństwa, że takie wypowiedzi ich tylko rozbawiają.

 • potulnyqumotr

  Oceniono 7 razy -1

  Rosja pierwotnie w 2007 roku przewidywała, że wojna pomiędzy Chinami i USA wybuchnie około 2029/2030 roku - stąd różne nowoczesne projekty broni T-14, PAK. Rosja namierza być języczkiem u wagi tego konfliktu - bez niej USA trudniej będzie pokonać Chiny. To na 2030 rok Chiny planują mieć więcej oceanicznych okrętów wojennych (430 ) niż reszta krajów.
  Ale wcześniej Rosja zorientowała się konflikt nastąpi już może w latach 2025/2026 - stąd zwrócenie się w kierunku modernizacji posiadanego sprzętu - np. T72B3 zamiast T90, czy T14.
  Środki finansowe na zbrojenia już się kończą, a sprzęt będzie się starzał, w czasie gdy USA i Chiny będą wprowadzały nowy sprzęt. Stąd modernizacja sił jądrowych i rakietowych w Rosji. Ale to może się okazać niewystarczające jesli zamiast GPS wprowadzone zostaną urządzenia do nawigacji oparte na splątaniu kwantowym, lasery jako artyleria przeciwotnicza.
  Ciekawie będzie obserwować, co Rosja jest jeszcze w stanie modernizować.
  Dla Rosji stawką jest pozostanie w gronie mocarstw decydujących o kształcie świata, albo utrata Syberii i stanie sie przedmiotem działania innych mocarstw.

 • franclajn

  Oceniono 11 razy -1

  Rosja ma podobne problemy jak Polska - jest zacofana, źle zarządzana i zamieszkuje ją w większości lud ciemnogrodzki. Polskę ratuje trochę obecność w UE i kontakt z Niemcami, ale jak pokazały ostatnie wybory wpływ kulturowy liberalnej, zachodniej cywilizacji jest bardzo ograniczony. Putin wie o tym i Polexit to tylko kwestia czasu oraz odpowiednich pasków w telewizorze.

 • qwardian

  Oceniono 19 razy -1

  Caracale rzuciłyby Putina na kolana..

 • lichwiarska_szmata

  Oceniono 21 razy -1

  Rosja jest drugorzednym mocarstwem regionalnym. To nie ona bierze udział w tym wyścigu o palmę światowego hegemona. Broń, którą już mają spokojnie im wystarczy, zeby się obronić i zachować satus mocarstwa regionalnego. Naparzać się o statusświatowgo hegemona będzie kto inny.

 • ja5569

  Oceniono 19 razy -1

  Byc moze rozmiar i dlugosc granic Rosji to cos, co na dluzsza mete jest nie do obrony?

 • artau

  Oceniono 31 razy -1

  Ten nadchodzący wyścig skończy się tak, jak poprzedni. Ruskie będą żreć korę, i w końcu pozbędą się putinowskiej mafii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX