Bank Millennium oraz Euro Bank uzgodniły i podpisały plan połączenia

Bank Millennium i Euro Bank podpisały plan połączenia. Jesienią Euro Bank całkiem zniknie z polskiego rynku, a jego dotychczasowi klienci staną się klientami Banku Millennium.

Połączenie zostanie przeprowadzone zgodnie z art. 492 § 1 pkt 1 KSH przez przeniesienie całego majątku (wszystkich aktywów i pasywów) Euro Banku (jako banku przejmowanego) na Bank Millennium (jako bank przejmujący), bez podwyższenia kapitału zakładowego Banku Millennium" - czytamy w komunikacie.

W związku z połączeniem akcjonariuszom Euro Banku innym niż Bank Millennium zostaną przydzielone i wydane istniejące, zdematerializowane akcje Banku Millennium (akcje połączeniowe), które zostaną nabyte na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w obrocie wtórnym przez Millennium Dom Maklerski na polecenie Banku Millennium.

W planie ustalono następujący parytet wymiany akcji: w zamian za 1 akcję Euro Banku, akcjonariusz Euro Banku (inny niż Bank Millennium) otrzyma 4,1 Akcji połączeniowych, podano także.

"Na skutek połączenia Bank Millennium wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki Euro Banku, a Euro Bank zostanie rozwiązany bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego, a cały jego majątek zostanie przeniesiony na Bank Millennium. Połączenie nastąpi w dniu jego wpisu do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego Banku Millennium. Połączony Bank będzie prowadził działalność pod firmą Bank Millennium S.A." - czytamy dalej.

Czytaj też: Pożegnanie z Adamczykiem i wampirami. Euro Bank znika z Polski

Połączenie zostanie przeprowadzone dopiero po uzyskaniu wszystkich wymaganych prawem zgód i zezwoleń, tj: (i) zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na połączenie na podstawie art. 124 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe; (ii) zezwolenia KNF na zmiany statutu Banku Millennium na podstawie art. 34 ust. 2 Prawa Bankowego, podano także.

Pod koniec maja Bank Millennium dokonał zakupu akcji stanowiących około 99,787% kapitału zakładowego Euro Banku od SG Financial Services Holdings za 1,833 mld zł podlegające korekcie.

Euro Bank to bank detaliczny, z szeroką ofertą produktów dla klientów indywidualnych. Właścicielem eurobanku jest Societe Generale (SC), europejska grupa świadcząca usługi finansowe w 66 krajach. SC działa w Polsce od 1976 r. Aktywa eurobanku wyniosły 14,5 mld zł na koniec 2018 r.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

Więcej o:
Komentarze (5)
Bank Millennium oraz Euro Bank uzgodniły i podpisały plan połączenia
Zaloguj się
 • b.lange

  Oceniono 3 razy 1

  Szkoda, byłem zadowolony z oferty dla klientów indywidualnych, a do Millenium nie dam się przenieść. Trzeba będzie szukać czegoś nowego.

 • 20portal

  Oceniono 2 razy 0

  Po co im to "połączenie". Millennium skutecznie odpycha od siebie indywidualnych klientów. Za lokaty po kilkaset tysięcy proponują oprocentowanie niewiele ponad 1,5%. To się na banku zemści. A już klienci Eurobanku b. szybko odejdą gdzie indziej. Temu bankowi nie da się nic wytłumaczyć. Oni wiedzą zawsze lepiej. "Polityka" tego banku podparta jest ... kijem. Marchewki tam nie ma (bo śmieszna marchewka jest konto 360 stopni). ha, ha, ha...

 • dubitus

  Oceniono 4 razy -2

  Już czas żeby Portugalia ,Hiszpania ,Francja a przede wszystkim Nich przestali dorabiać się na polskim kapitale

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX