Małopolska. Rusza budowa nowego mostu na Dunajcu. Obiekt za blisko 190 mln zł będzie miał ponad 600 m

Wkrótce rozpocznie się budowa mostu na rzece Dunajec w Kurowie koło Nowego Sącza. GDDKiA podpisała umowę z polsko-węgierskim konsorcjum firm Banimex Sp. z o.o. z Będzina i Hódmezovásárhelyi Utépito Korlátolt Felelosségu.

Jak podała GDDKiA, inwestycja ma być wykonana i oddana do użytku w ciągu 25 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji robót nie będą wliczane okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca. Koszt inwestycji wyniesie 189 096 206,12 złotych.

Nowy most na Dunajcu zaprojektowany został zgodnie z parametrami technicznymi wymaganymi dla drogi głównej przyśpieszonej. Będzie położony poniżej poprzednika z 1943 r. i dłuższy od niego o 200 m. Całkowita długość nowej przeprawy wyniesie 602 m, szer. 17,18 m, natomiast pylony wznosić będą się na ok. 33,5 m od poziomu terenu.

Nie tylko most

W ramach inwestycji na odcinku 2 km zmieniony zostanie przebieg drogi krajowej nr 75 - od parkingu w Tęgoborzu do skrzyżowania w Kurowie. Most będzie miał po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Jego konstrukcja i lokalizacja dadzą możliwość późniejszej dobudowy drugiej jezdni z dodatkowym mostem. Inwestycja zlokalizowana jest na odcinku pomiędzy Nowym Sączem a Brzeskiem, gdzie projektowana jest dwujezdniowa DK75.

Oprócz budowy nowego mostu wykonawca zobowiązał się także do prac dodatkowych, m.in.: przebudowy skrzyżowania DK75 z drogą gminną w Kurowie, wybudowania parkingu z miejscem ważenia pojazdów, budowy zatok autobusowych, ekranu akustycznego, ciągów pieszo-rowerowych czy adaptację przyczółka istniejącego mostu na punkt widokowy.

Więcej o:
Komentarze (9)
Małopolska. Rusza budowa nowego mostu na Dunajcu. Obiekt za blisko 190 mln zł będzie miał ponad 600 m
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 9 razy 5

  imienia Lecha Kaczyńskiego, najwybitniejszego syna ziemi sądeckiej?

 • yot23znowunadaje

  Oceniono 8 razy 4

  No proszę, to coś zostało po okupantach. Most z 1943 w darze dla Goralenvolk?

 • rw1270

  0

  Podoba mi sie te 12 groszy w koszcie budowy. Precyzja zegarmistrzowska.

 • annx78

  0

  dam liny i się dokładam USS Reganem i z PGE -

 • pierwszychamrp

  0

  Hódmezovásárhelyi Utépito Korlátolt Felelosségu. Hódmezovásárhelyi Utépito Korlátolt Felelosségu. Hódmezovásárhelyi Utépito Korlátolt Felelosségu. Hódmezovásárhelyi Utépito Korlátolt Felelosségu. Hódmezovásárhelyi Utépito Korlátolt Felelosségu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX