Rosyjski "twardy dyskont" wchodzi do Polski. Ma niemal taki sam slogan reklamowy, co Biedronka

Mere, rosyjski dyskont, który planuje podbić nasz kraj nowym formatem dyskontu, ma dość nietypowy slogan reklamowy. Brzmi znajomo.

Mere, rosyjska sieć handlowa, która planuje ekspansję na polskim rynku, ma slogan reklamowy zbliżony do tego, którym posługuje się Biedronka - ustaliły Wiadomości Handlowe.

Zamiast słyszeć "Codziennie niskie ceny" klienci nowego dyskontu będą zachęcani do zakupów hasłem "Low cost. Every day" (z ang. "Niskie koszty. Każdego dnia"). 

Mere w Polsce wystartować ma w te wakacje w Częstochowie. Docelowo sklepów ma być jednak więcej - pierwotne doniesienia mówiły o nawet 105 placówkach, jednak możliwe, że sieć zmodyfikowana swoje plany.

Dziś wiadomo, że Mere zlokalizowane maja być w pobliżu dróg o dużym natężeniu, a lokale mają mieć 800-1200 metrów kwadratowych.

Towary tańsze nawet o 30 proc.

Tzw. "twardy dyskont", jak nazywany jest Mere, konkuruje niższymi nawet o 30 proc. cenami, bo sprzedaje towary prosto z palet.

W sprzedaży znajdą się wyłącznie towary klasy ekonomicznej i z długim terminem ważności. Wbrew ostatniemu trendowi wśród popularnych w Polsce dyskontów, w Mere nie znajdziemy towarów premium. Od kwietnia sieć poszukuje polskich pracowników. Oferuje umowę o pracę i otwartą ścieżkę awansu.

Czytaj też: Niemiecki Tedi w Polsce. Co to za sieć? 

Dostawców Rosjanie chcą kusić z kolei brakiem opłat za wejście do sieci, ekspozycję, promocje itp. 

Więcej o:
Komentarze (247)
Rosyjski "twardy dyskont" wchodzi do Polski. Ma niemal taki sam slogan reklamowy, co Biedronka
Zaloguj się
 • piskizmiski

  Oceniono 54 razy 36

  Pierwszy sklep w Częstochowie to dobry wybór - bywa tam wielu wyznawców Rydzyka, Maciarewicza, nazioli więc będą mogli w taki dodatkowy sposób kultywować prorosyjskie sympatie - wspierając ruski handel. A może i na kościelnych gruntach ten dyskont postawią...? ;)

 • norbertrabarbar

  Oceniono 48 razy 28

  Podobno będzie zakaz wchodzenia do sklepu z miernikiem geigera :D

 • vitmik

  Oceniono 39 razy 21

  nie uwierzę nigdy, że 30% różnica w ostatecznej cenie towaru kupowanego detalicznie wynika z tego, czy leży na półce, w koszyku czy bezpośrednio na palecie. nigdy nie uwierzę

 • precz_z_komunia

  Oceniono 32 razy 16

  Pisowcy chcieli bobry jeść to i psie mięso do ruskich kupią :-)

 • vincento_mocca

  Oceniono 23 razy 15

  Ciekawe czy Ukraińcy będą tam chcieli pracować?

 • freon

  Oceniono 17 razy 13

  No to sklep już jest, teraz tylko musimy poczekać na dostawę tych słynnych mundurów i sprzętu wojskowego, który można kupić w każdym sklepie, a potem już będziemy mogli liczyć zielone ludziki na ulicach. Nie łatwiej od razu otworzyć dawne bazy sowieckie?

 • Kasia M

  Oceniono 17 razy 13

  A gdzie teraz narodowcy ???cisza przecież miało byc wszystko co Polskie ,a Rusek sie wprowadza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX