Czy pęknie mieszkaniowy balon? Ekspert: W tym roku ceny będą nadal rosnąć

Łukasz Kijek
"Polacy kupują mieszkania, które są tak drogie, więc deweloperzy mogą sobie pozwolić na podniesienie cen. A z drugiej strony muszą podnosić te ceny, bo rosną koszty ziemi, koszt robocizny i koszt materiałów budowlanych" - tłumaczy Bartosz Turek, analityk rynku nieruchomości, w rozmowie z Łukaszem Kijkiem.
Więcej o:
Komentarze (11)
Czy pęknie mieszkaniowy balon? Ekspert: W tym roku ceny będą nadal rosnąć
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 8 razy 8

  Gospodarka zaczyna byc przegrzana.
  Ale jest nowy minister finansow.
  Pozwoli na pompowanie kolejnych pieniedzy.
  Ale to bedzie piekna katastrofa :)

 • keram2225

  Oceniono 2 razy 2

  Jak analityk mówi coś za darmo, to znaczy, że bedzie dokładnie odwrotnie. Za prawdziwe prognozy się płaci (słono!)

 • christomoltisanti

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystko fajnie panie analityku , tylko że pewnie pan słyszał , że społeczeństwo się bogaci , a w Polsce do zaspokojenia popytu brakuje ponad 2 mln mieszkań . Mieszkania kupują Polacy pracujący za granicą , ci którzy wolą inwestować zamiast trzymać pieniądze na lokacie którą zżera inflacja i Ukraińcy , których jest w Polsce ponad 2 mln. Popatrz panie analityku na ceny w Europie... Oczywiście , że jak skończy się kolejna faza cyklu koniunkturalnego , to przyjdzie korekta cen . Ale liczenie , że pękną jak przekłuty przez pana balon jest tylko pobożnym życzeniem tych , którzy od pięciu lat wieszczą , że będzie taniej. Póki co nie jest....

 • keram2225

  Oceniono 1 raz 1

  a co ma mówić? Że ceny spadną? Wolne żarty.

 • edimerc

  Oceniono 3 razy 1

  Czy to nie ten sam gość w 2008 roku, czyli u schyłku poprzedniego boomu, twierdził że w Warszawie ceny zaraz będą takie jak w Barcelonie, 10 tys. euro za metr? Bo dlaczego nie!

 • rafthetough

  Oceniono 2 razy 0

  merytorycznie: Polakow ubywa! Mieszkan buduje sie tysiace, umieraja starsi ludzie zostawiajac po sobie mieszkania. Co z tego ze ziemia czy robocizna droga? To wcale nie oznacza, ze ceny MUSZA byc wysokie. To problem dewelopera. Jak upadnie jeden z drugim to sie okaze, jaka jest realna wartosc tych mieszkan. Ja czekam na zalamanie rynku, 2020-2021 to bedzie pogrom.

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 0

  Taniej nie bedzie.

 • pogromca_mrowek

  0

  Nie spodziewam się na razie spadków cen ale nie ze względu na to co gada taki sznuras jak Turas czy Turek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX