Sejm przyjął nowelizację ustawy o cenach prądu. Zostaną zamrożone do końca roku

Sejm przyjął nowelizację ustawy o cenach prądu. Zagłosowało za nią 259 posłów, 145 było przeciw, a 22 wstrzymało się od głosu.

Nowela przewiduje zamrożenie cen energii dla odbiorców przez cały 2019 rok na poziomie cen z czerwca 2018 roku.

Czytaj więcej: Ceny prądu dla samorządów w górę. Niedługo "sensowniej będzie kupić najtańszy agregat dieslowski"

Przyjęte rozwiązania dotyczą m.in. gospodarstw domowych, mikro i małych firm, szpitali czy jednostek sektora finansów publicznych, w tym samorządów. Średnie i duże przedsiębiorstwa mają płacić od 1 lipca ceny rynkowe, ale potem będą mogły ubiegać się o zwrot wyższych kosztów - na zasadach de minimis.

Przedsiębiorstwa energochłonne mają otrzymać pomoc, ale na mocy oddzielnej ustawy. Nowelizacja trafi teraz do Senatu.

Więcej o:
Komentarze (100)
Sejm przyjął nowelizację ustawy o cenach prądu. Zostaną zamrożone do końca roku
Zaloguj się
 • marcel2761

  Oceniono 33 razy 33

  szalejąca drożyzna, zamrożenie cen energii ale tylko do wyborów - dlaczego opozycja śpi ?

 • hipis3308

  Oceniono 32 razy 30

  Drożyzna już od dosyć dawna jest. Wystarczy wziąć 100 zł i iść na zakupy, aby się przekonać, że się praktycznie nic nie kupiło. Kiedy natomiast w 2020 roku, ceny za energię zostaną uwolnione, trzeba będzie zapłacić za 2019 wraz z odsetkami za poniesione z tego tytułu przez energetykę straty. Kiedy do tego nałoży się światowy kryzys, jaki nas za populizm nieuchronnie czeka, a do tego dojdzie z powodu suszy klęska nieurodzaju, suwerenowi pozostanie kupno sznurka do snopowiązałki. Rząd zamiast budować zbiorniki retencyjne, na wszelakich ciekach wodnych, zakładać na każdych domach panele słoneczne, oraz stawiać na energetykę wiatrową, ładuje suwerenowi do przeżarcia łapówkę w postaci 500+, w przekop mierzei, budowę nikomu potrzebnemu molocha lotniska, rozbudowę lotniska z którego nikt nie lata w Radomiu, pompowaniu miliardów w kościół i setki milionów dla złodzieja Grzyba Muchomora. Poza tym, kiedy klimat się ocieplił, co skutkuje brakiem mroźnych zim, zbyt grubym dociepleniem ścian, co w skali kraju daje grube miliony wrzucone niepotrzebnie w styropian. Zapłaci wkrótce za to ciemny suweren.

 • 13sw

  Oceniono 26 razy 26

  No to jeszcze potrzebne są tylko dwie ustawy! Pierwsza zamrażająca ceny wszystkiego na poziomie z 2018 roku.

  A druga - o reglamentacji i wprowadzeniu kartek.

 • oloros11

  Oceniono 28 razy 24

  Jest jeszcze coś widać ze dla władzy zrobią wszystko wiedza ze jak ja stracą to pójdą siedzieć albo uciekać ciekawe dokąd? To powoduje u nich brak wszelkich hamulców gotowi poświecić państwo nawet wywołać wojnę domowa ale zachować władze nie ma co liczyć na mądrość tzw suwerena bo on w ogromnej liczbie ma właściwie swoje państwo gdzieś a poza tym zawsze można znaleźć winnego i wiadomo ze winna będzie Unia i Niemiec Polska dostała raz na tysiąc kat ogromna szanse dołączenia do kapitalistycznego liberalnego świata ale była na to kompletnie niprzgotowana i tylko cześć ludzi umiała z powodzeniem to wykorzystać reszta starym zwyczajem gotowa się sprzedać za drobne pieniądze i właśnie to widzimy zmierzając do mieszanki Wenezueli z Afganistanem

 • Andrzej Macierzynski

  Oceniono 20 razy 20

  Jak to mówili "ekonomisci" z pis? Ceny prądu nie wpłyną na wzrost cen? Zapomnieli tylko dodać, że do wyborów, ot cały pislam.

 • sztucznypolak

  Oceniono 20 razy 20

  Zamrozone do konca tego roku.
  A potem bedzie po wyborach.

 • handzia52

  Oceniono 22 razy 18

  czego jeszcze te pis...e przed wyborami nie wymyślą? och! jakie "ludzkie pany", s...e! za to po wyborach pokażą! "siuwerenie"- zesrasz się z tej ich "dobroci"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX