TV Republika ma 3 mln zł straty, ale się nie martwi. "Dalsze wsparcie ze spółek Skarbu Państwa"

Telewizja Republika w oficjalnym raporcie przyznaje, że jej straty w roku 2018 były większe niż w roku poprzednim. Zarząd telewizji nie zamierza jednak rezygnować z dalszej działalności z uwagi na m. in. "deklarowane dalsze wsparcie ze spółek Skarbu Państwa i administracji rządowej".

Telewizja Republika SA opublikowała raport dotyczący działalności w roku 2018. Jak donosi Press.pl, poinformowano w nim o zwiększającej się stracie. W zeszłym roku wyniosła ona 2,96 mln zł wobec 2,38 mln zł w roku poprzednim. Spadła też oglądalność - według danych Nielsen Audience Measurement udział Telewizji Republika w rynku w marcu 2019 r. wyniósł 0,03 proc. To 16,7 proc. mniej niż w 2018 r.

Nienajlepsze wyniki finansowe nie spędzają jednak snu z powiek zarządu, w którym zasiada Tomasz Sakiewicz. Zdecydował on o kontynuacji działalności spółki, m.in. "z uwagi na spodziewany dalszy wzrost przychodów od sponsorów publicznych i prywatnych oraz nowo zawarte kontrakty sponsorskie, deklarowane dalsze wsparcie ze spółek Skarbu Państwa i administracji rządowej".

Firma deklaruje też zwiększenie sprzedaży komercyjnej. Odnosi sukcesy na serwisie YouTube - przychody z reklamy w serwisie zwiększyły się o ponad 100 proc. i wynoszą obecnie 16-18 tys.zł miesięcznie - donoszą Wirtualne Media.

Czytaj też: TVN24 liderem oglądalności. TVP Info traci, TV Republika przedostatnia w rankingu

Przychody telewizji w 2018 roku wyniosły 13,52 mln zł, były nieco wyższe od osiągniętych rok wcześniej, koszty osiągnęły poziom 16,58 mln zł. 

Telewizja Republika istnieje od roku 2012. Ma charakter wyraźnie prawicowy. Z telewizją związani byli m.in. Bronisław Wildstein, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Marcin Wolski, Rafał Ziemkiewicz. Redaktor naczelną stacji jest Dorota Kania.

Więcej o:
Komentarze (143)
TV Republika ma 3 mln zł straty, ale się nie martwi. "Dalsze wsparcie ze spółek Skarbu Państwa"
Zaloguj się
 • praskiso

  Oceniono 68 razy 64

  PRL w całej okazałości. Pieniądze podatnika wykorzystywane do podtrzymywania przy życiu gadzinówki.

 • j1200

  Oceniono 53 razy 51

  niebywałe. Skarb Państwa z naszych pieniędzy finansuje jakiegoś prawicowego szmatławca, dla którego zasady rynkowe oraz podstawy etyki dziennikarskiej zwyczajnie NIE istnieją.

 • paulogarnies

  Oceniono 38 razy 38

  Za państwowe można żyć.. Nie jest straszny żaden deficyt byleby było na pokaźne wypłaty..
  "Dojna zmiana" szaleje, suweren się cieszy..

 • iso2

  Oceniono 30 razy 28

  Sakiewicz to mój ulubiony wyrób dziennikarzopodobny finansowany przez rządzącą sektę smoleńską.

 • jxl82

  Oceniono 26 razy 22

  Moz\że i ma 3 mln straty, ale za to Sakiewicz ma 20 kg zdrowego polskiego ciałka więcej!

 • hefajstos1

  Oceniono 25 razy 21

  Poplecznicy pislamscy przy korycie, spółki z udziałem skarbu państwa będą łożyły na takie poronione przedsięwzięcia. Na polecenie prezesa-dewelopera .

 • adamjh

  Oceniono 22 razy 20

  A kiedy dobra zmiana upadnie, wszycy ci ktorzy dawali w panstwowych spolkach na to pieniadze pojda siedziec za niegospodarnosc! Bo jak usprawiedliwic wydawanie pieniedzy na reklamy w gazetach i telewizji nie majcych takiego zasiegu jak komercyjna konkurencja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX