Komentarze (118)
Morawiecki prezentuje Plan dla Młodych. Zerowy PIT to dopiero początek?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • saretest

  Oceniono 3 razy 3

  Wielka mi łacha. W Rumunii informatycy w ogóle nie płacą podatków. Są zwolnieni. Poza tym dla małych firm jest tam podatek przychodowy w wysokości 1%, czyli wystawiasz fakturę na 100 zł. i złotówka do skarbówki, koniec kropka i amen. Żadnych kosztów uzyskania przychodów, żadnych kombinacji, optymalizacji a księgowość polega na ewidencji sprzedaży w excelu. Podatek przychodowy jest praktycznie nie do uniknięcia. Skarbówki nie interesuje czy marża i czysty zarobek przedsiębiorcy to 99 zł. czy 5 zł. Od każdej sprzedanej stówki z faktury złotówka jest dla urzędasów. Prościej i przyjaźniej się nie da. Takich urzędasów to nawet bym POKOCHAŁ.

 • zd46

  Oceniono 3 razy 3

  26 latkowie, policzcie dokładnie i popatrzcie, jaki wam kopią kanał PiS partyjniacy. W naturze nie ma nic za darmo, oni was chcą ZMUSIĆ do pracy na rzecz ich kampanii wyborczej. W ten sposób kupią WAS za pieniadze waszych rodziców.

 • zd46

  Oceniono 3 razy 3

  JEŚLI są zatrudnieni? Powinno być: "JEŚLI SĄ ZATRUDNIENI W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA i innych organizacjach powiązanych na śmierć i życie z PiSem a także wszyscy księża, organiści, kościelni i pracownicy mnicha Rydzyka". Zero z Zerem podzielą się z Polakami "ZEREM". Pracujący oraz emeryci stają się zwierzętami jucznymi "zer z PiS-u", następne tobołki lądują na naszych grzbietach. Nikt nie patrzy, że mamy nosy co raz bliżej ziemi od tego ciężaru na plecach i nie widzi, że nawet nie możemy (emeryci) sięgnąć po na wpół zgniłą marchewką 70 zł netto miesięcznie . Tak, tak a nawet mamy obiecane: „wejdź na gruszkę, potrząśnij pietruszkę, a kiedy polecą kasztany, obiecają nam następne owoce „PiS-PANY”. Tylko musimy je sobie sami wypracować, oni tylko podzielą resztę poza tym co „IM SIĘ NALEŻY”!

 • ktos2014

  Oceniono 3 razy 3

  panie morawiecki to już jest chamstwo tyram 35 lat płacę podatki i tak wg pana to starzy mają harować na młodych ????? a na dodatek w służbie zdrowia katastrofa !!! Młodzi nie dajcie się nabrać PIS zrobił badania i wyszło im że teraz kiełbase wyborczą trzeba dać młodym i tyle

 • mr_gm

  Oceniono 3 razy 3

  W czasach PRL też mieliśmy gospodarkę planową.

 • hen-live

  Oceniono 3 razy 3

  Wiadomo że to kiełbasa przedwyborcza. Ale ja nie mogę pojąc jak w demokratycznym kraju premierem może byc ktoś z wyrokami sądowymi za kłamstwa.

 • stefan4

  Oceniono 3 razy 3

  > Niestety, rząd świadomie pominął m.in. młodych przedsiębiorców - oni będą płacić podatki jak
  > dotąd [...] Rząd pominięcie tej grupy tłumaczy strachem przez fikcyjnym przenoszeniem własności
  > firm na młode osoby.

  Teraz nastąpi tylko przepisywanie zleceń z ojca na syna. Ojciec wykonał w realu, ale na papierze zrobił to synek., więc rodzina nie zapłaci podatku. To takie 500+, tym razem na dorosłe dzieci.

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 5 razy 3

  A składka zdrowotna, miśki? Od czego młodzi ją odliczą, jak nie będzie PIT do zapłaty? Tak tak, to całe 9% wynagrodzenia.

 • alejagwiazd

  Oceniono 3 razy 3

  Cieszy, ze wladza dba o rodziny z dziecmi, mlodych itp. Ale po co robicie z innych grup wrogów narodu. I to z lubością i pasją

 • Gość

  Oceniono 2 razy 2

  Zamiast budować system podatkowy prosty, przejrzysty i równy dla wszystkich - tworzą kolejne grupy specjalnej troski.

 • lyjnin69

  Oceniono 2 razy 2

  nikt ci tyle nie da
  ile pissdzielce OBIECAJĄ

 • zd46

  Oceniono 2 razy 2

  Pitu, pitu a 15 hektarów Mateuszka trzepie kasę. Pamiętajcie nastolatkowie i młodsi, także 26 latkowie i starsi, że za ten "udawany gest dobroci" PiS zabierze wam i nam a raczej pozbawi was i nas, wolności wypowiedzi, wolnej prasy, wolnej telewizji, niekontrolowanych sieci komórkowych a w przyszłości wolnego i dowolnego Internetu. ACTA1, to było pryszczem w porównaniu do czego jest zdolny buldożero-walec PiSu i ich "przydupasy koalicyjne".Wsłuchajcie się co bałaka Gowin i inni, chcą wam zamydlić oczy. Miejcie otwarte oczy, szeroko a także uszy. Oni chcą wam i nam zgotować piekło i raj z bożkiem Kaczyńskim i zaprzyjaźnionymi „belzebubami”..

 • kocanka1954

  Oceniono 2 razy 2

  To ci dopiero łaskawcy. Czyli według nich są lepsi i gorsi młodzi ludzie. Jedni będą mieć zerowy PIT drudzy figę z makiem. Czyli cytując klasyka "lepszy i gorszy sort". Albo daje się wszystkim, albo nikomu.

 • ktos2014

  Oceniono 2 razy 2

  MORAWIECKI a gdzie wyższa kwota wolna od podatku ??? nie ma to my mamy pracować płacić podatki bo ludzie dojrzali i inteligentni nie dadzą się nabrać na kiełbasę wyborcza PIS ? a potem co kraj w ruinie Wenezuela ? bo Grecja to pikuś ?

 • ad2009

  Oceniono 2 razy 2

  No to czekam na 20 letnich szefow gabinetów, vice ministrow, dyrektorów departamentów, czy czlonków zarzadu i rad nadzorczych... Oczywiscie tylko krewnych i znajomych krolika...

 • ks-t

  Oceniono 4 razy 2

  MOrawiecki wie co robi. Policzmy: PKB Polski wynosi 3 bln zł. Jeden procent inflacji z tej kwoty
  to 30 miliardów. W obrocie rynkowym znaczy to 6,9 mld z VAT, ok 3 mld z PIT pracowników i
  600 milionów z CIT przedsiebiorców. Razem ponad 10 miliardów dodatkowego dochodu do budżetu,
  bez żadnego wysiłku rządzących (w języku Morawieckiego nazywa sie to uszczelnienie)
  CZyli 7 proc inflacji (a tyle mniej więcej wynosi) daje dodatkowe 70 miliardów na rozdawnictwo.
  Dalej 20 miliardów zajumane przypadnkiem z przekształcenia oFE w IKE i dziesiątki innych
  działań w naszym interesie. No ale przeciez pieniądze nie rosną na drzewie. Kto za to płaci?
  Emeryt, bo waloryzują mu ,jak ostatnio2,8 proc, pracownik, bo zmniejszą mu pobory o 3,5 proc na
  IKE, wszyscy dotychczas pracujący, bo majątek zgromadzony w funduszach emerytalnych stopnieje,
  właściciele nieruchomości bo nie będzie ich komu kupić , więc relatywnie stanieją.
  W końcu wzrosną odsetki od długu. Czyli płaci PAn, Pani.

 • ks-t

  Oceniono 4 razy 2

  Może to i krok w dobrą stronę, ale to przecież PIS. Więc ulga nie będzie dotyczyć prowadzących działalnośc gospodarczą czy rozliczających sie na umowę o dzieło. Tylko praca na etacie i zleceniu. No i oczywiście nie należy zapominac o podatku na NFZ (składka zdrowotna), odliczanym od podatku. Obecnie płacą więc 18 proc minus kwota wolna ale w tym jest 7,5 proc skłądki zdrowotnej. Razem pąłcą więc 19,25 minus kwota wolna, w praktyce ok 16 proc. W nowym systemie zapłacą 9 procent. Czyli obniżka nie o 18 a o ok 7 proc, co też nie jest mało, tyle że Morawiecki o tym sie nie zająknie.

 • dmarch1

  Oceniono 8 razy 2

  A dla starych PiC obieca pigulke mlodosci. PiC obieca Ci wszystko byle Cie omamic. Dzisiejsza Polska to PiC na wode fotomontaz.

 • antoszek22

  Oceniono 2 razy 2

  Napisaliście limit ale to chyba chodzi o to ze po przekroczeniu 2 progu wtedy znika całkowicie
  Prawdziwe zero sięga pierwszej granicy czyli I progu co daje zarobek rzędu 11 000 na rekę skorygowane to wszystko o odliczenia na ZUS dla oblicznia prawdziwego zysku wynikajacego ze stawki zerowej.
  Dla zarobków 2000 na reke to daje dodatkowe nie więcej niż 300 zł miesiecznie w stosunku do tego co było

 • michal_karczewski

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejny świetny projekt rządu PIS pod przywództwem Morawieckiego. Młodzi gdy odczują tą zmianę w portfelu to będą mieli za co być wdzięcznym

 • marek.usc

  Oceniono 1 raz 1

  No i ci rozpieszczani zewsząd milenialsi znowu będą mieć lepiej, nie dość że na studiach chodzą za nimi profesorowie, w szkole średniej mieli zajebiście, mogą sobie wybierać pracę jaką chcą i do tego z normalnymi składkami to jeszcze teraz to...
  Pana śmiechopremiera doskonale skwitowała kobieta w szkle kontaktowym, szacunek dla pani!

 • kka69

  Oceniono 1 raz 1

  A czym taki 27 latek jest gorszy od tego co ma 26 lat?
  Czy jak się ma 27 lat, to juz czas wyjeżdzać z tego kRaju?

 • maska2013

  Oceniono 1 raz 1

  rząd mówi tylko częściowo prawdę o pit-0, z części zaliczki na podatek zostanie najpierw zdjęta skanalizowana składka zdrowotna, a ochłapy przejdą do pit-0

 • spamboy

  Oceniono 1 raz 1

  ..I.. - takiego uja nałogowy kłamco!
  Gdzie twoje elektryczne samochody?

 • mcguirre

  Oceniono 3 razy 1

  No i zrobił to co sugerowałem, że powinna zrobić opozycja. PiS zagospodarowuje właśnie następną cześć wyborców, którzy nie głosowali. Gratulacje panie Schetyna, śpijcie dalej o obudzicie się kiedy PiS będzie mieć większość konstytucyjną i skutecznie strąci nas w przepaść. Gratulacje.

 • muflonex

  Oceniono 1 raz 1

  A można by po prostu wprowadzić kwotę wolną od podatku 30 000 zł, no ale wtedy by się różne lobby zaczęły rzucać.

 • kolo125

  Oceniono 3 razy 1

  kolejne kupowanie głosów, tym razem młodych ludzi! PODŁA DOJNA ZMIANA ! KLIKA KŁAMCÓW, DEWELOPERÓW, OSZUSTÓW I ZŁODZIEI KORYTA + !! TFFUUU

 • fajnybrat

  Oceniono 3 razy 1

  A składki ZUS od przyszłego roku już prawie 1500 zł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX