Niemcy. Ograniczenia prędkości na Autobahn. Z powodu upałów na drodze pojawiają się "wysadzenia"

Niemcy. Fala upałów, która w ostatnich dniach nawiedziła Europę Zachodnią, może wpłynąć na największą w Europie gospodarkę. W Niemczech z powodu wysokich temperatur konieczne było wprowadzenie ograniczeń prędkości na autostradach.

Decyzję wydano w środę 26 czerwca, kiedy w Niemczech termometry mają pokazać nawet 40 stopni Celsjusza. Władze postanowiły ograniczyć prędkość do około 100 kilometrów na godzinę na odcinkach autostrad A9 i A38 w regionie Saksonia-Anhalt.

Ograniczenia prędkości na niemieckich autostradach - pęknięcia i "wysadzenia" na nawierzchni dróg

Na większości niemieckich autostrad nie ma żadnych ograniczeń prędkości, dlatego wprowadzenie limitów jest dla mieszkańców tego kraju niecodzienną sytuacją. Jak podaje niemiecki portal thelocal.de eksperci obawiają się uszkodzeń na niektórych odcinkach starszych autostrad, zbudowanych przy użyciu betonu.

W takich miejscach na nawierzchni drogi mogą pojawić się uszkodzenia, które mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wypadków. Nagrzana przez słońce droga zaczyna pękać, a w niektórych miejscach mogą pojawiać się wybrzuszenia, zwane przez niemiecką prasę "wysadzeniami". Ograniczenia w ruchu mogą zostać przedłużone na kolejne dni, jeśli nadal utrzymają się ekstremalne warunki pogodowe.

W 2013 roku w wyniku wysokich temperatur doszło do uszkodzenia nawierzchni jednej z dróg w Bawarii. W wypadkach zginął jeden motocyklista, a kilka kolejnych osób zostało rannych. Wtedy temperatury osiągnęły "tylko" 34 stopni, czyli były o sześć stopni niższe od zapowiadanych na środę temperatur na południu Niemiec.

Więcej o:
Komentarze (35)
Niemcy. Ograniczenia prędkości na Autobahn. Z powodu upałów na drodze pojawiają się "wysadzenia"
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 14 razy 12

  "Na większości niemieckich autostrad nie ma żadnych ograniczeń prędkości, dlatego wprowadzenie limitów jest dla mieszkańców tego kraju niecodzienną sytuacją."
  Na wiekszosci niemieckich autostrad sa lokalne ograniczenia predkosci, czasowe ogramiczenia predkosci, jak rowniez ograniczenia zalezne od natezenia ruchu.
  Dla mieszkancow sa codzienna sytuacja.

 • sztucznypolak

  Oceniono 9 razy 7

  "Ograniczenia prędkości na Autobahn"
  Na jednej tylko?
  A ktorej konkretnie?

 • proboszcz-bezrobotny

  Oceniono 9 razy 7

  ...na autostradzie... dlaczego jedno słowo po niemiecku w tytule? Przecież to nie jest imię własne...

 • cozano

  Oceniono 3 razy 3

  "eksperci obawiają się uszkodzeń na niektórych odcinkach starszych autostrad, zbudowanych przy użyciu betonu."
  A9 tak na dobrą sprawę po zjednoczeniu została zbudowana na nowo od podstaw.
  Swoją drogą coś musieli spartolić przy tym betonie, gdyż w Niemczech przy wysokich temperaturach wybrzuszają się, natomiast choćby autostrada kulczykowa A2 od granicy do Nowego Tomyśla, też betonowa, nie ma tego zjawiska.

 • bydlejaki

  Oceniono 5 razy 3

  Autobahn...to juz raczej na Autobahnen. Mały, daj spokój z tą fascynacją nauką niemieckiego...

 • agenciputinawon

  Oceniono 6 razy 2

  Gucioo prawda. W zeszłym miesiącu przejechałem kilkaset kilometrów po różnych niemieckich autostradach i wszędzie były ograniczenia prędkości do 120/130 km na godzinę, nie mówiąc o odcinkach remontowanych, których jest mnóstwo, z ograniczeniami do 60, a nawet 40 km/godz.

 • dura_lex

  Oceniono 1 raz 1

  Na niemieckich autpstradach odcinki bez ograniczenia prędkości to rzadkość i są bardzo krótkie - zwykle to 2-3km - a potem ograniczenie z powodu zjazdu, wjazdu, zwoerząt, wsi obok, mostu, uszkodzenia nawierzchni, prac drogowych, częstych korków na tym odcinku, stromego wzniecienia czy spadku terenu, parkingu, stacji benzynowej i nadmiaru much z lasu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX