Idea Bank: Zwolnienia grupowe do końca roku. Pracę straci nawet 750 pracowników

Jak podał bank, zwolnienia grupowe zostaną przeprowadzone od czerwca do 31 grudnia 2019 r. i obejmą maksymalnie 750 pracowników. Wysokość kosztów redukcji zatrudnienia szacuje się na ponad 9 mln zł.

Idea Bank zakończył konsultacje i zawarł porozumienie z przedstawicielami pracowników dotyczące przeprowadzenia zwolnień grupowych oraz przyjął ich regulamin. 

Regulamin określa m.in. szczegółowe przyczyny zamierzonego grupowego zwolnienia pracowników, kryteria wyboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane w ramach zwolnień grupowych, warunki odpraw i dodatkowych świadczeń oraz informacje o programie pomocy zwalnianym pracownikom

- czytamy w komunikacie banku. 

Bank szacuje wysokość kosztów redukcji zatrudnienia na ok. 9,2 mln zł i z tego tytułu zostanie utworzona stosowna rezerwa w jego księgach rachunkowych.

19 czerwca Idea Bank poinformował, że rozpoczyna proces restrukturyzacji, którego celem jest szybka odbudowa rentowności i poprawa współczynników kapitałowych. Planowane działania restrukturyzacyjne obejmują: obniżenie sumy bilansowej, ograniczenia kosztów operacyjnych, w tym zwolnienia grupowe - maksymalnie 750 osób. Szacowane oszczędności banku z tytułu zwolnień wyniosą w skali rocznej ok. 50 mln zł.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 20,47 mld zł na koniec 2018 r.

Więcej o:
Komentarze (15)
Idea Bank: Zwolnienia grupowe do końca roku. Pracę straci nawet 750 pracowników
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 6 razy 0

  i tak to się kończy "mit korpo" w PL.

  większość młodych zdolnych z wielkich miast powinno już powoli szukać pracy bo instytucje zwijają się i przenoszą się do tańszych krajów lub automatyzują procesy .

  na szczescie biedra czeka :)

 • barkacz

  Oceniono 1 raz -1

  Bank zawarł porozumienie z pracownikami w tej kwestii i wydaje się, że są w końcu dogadani. Przecież to poważni ludzie – zarówno po jednej jak i po drugiej stronie.

 • kucowatykuc

  Oceniono 1 raz -1

  Idea Bank wdraża swój program naprawczy i ciężko ich za to winić. Bank walczył o przetrwanie i się udało!

 • amkapamka

  Oceniono 1 raz -1

  To są w pełni zaplanowane i przemyślane rozwiązania. Ludzie dostają jeszcze pakiety osłonowe – łącznie ponad 9 milionów złotych, więc nie jest źle.

 • magad961

  Oceniono 8 razy -2

  Ten bank goni w piętkę. Piszę to jako potencjalny klient, który nie był w stanie uzyskać podstawowych informacji nt. oferty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX