Poczta Polska uruchomi w październiku nową sortownią paczek w Białymstoku

Poczta Polska uruchomi nową sortownię przesyłek w Białymstoku. Od października, dzięki podpisanej umowie z firmą Panattoni - operatorem powierzchni magazynowej - Poczta dołączy do swojej ogólnopolskiej sieci obiekt, który wesprze działania spółki w logistycznej obsłudze dynamicznie rosnącego rynku paczek e-commerce, podała Poczta. 

"Sortownia w Białymstoku jest elementem budowy nowej architektury logistycznej Poczty Polskiej, będącej odpowiedzią na dynamicznie rozwijający się rynek e-commerce. Wynajmowana hala zostanie dostosowana do potrzeb Poczty Polskiej, będzie w niej pracować blisko 190 osób. Dodatkowa sortowania zostanie oddana do użytku w październiku, czyli tuż przed szczytem paczkowym związanym ze świętami Bożego Narodzenia" - czytamy w komunikacie. 

Nowy obiekt Poczty usytuowany będzie na terenie Panattoni Park Białystok, przy ul. Aksamitnej 8,  w północno-zachodniej części Białegostoku, ok. 8 km od centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi nr 65 oraz w niedalekiej odległości od drogi ekspresowej S8. Panattoni Park Białystok to pierwszy park logistyczny w rejonie stolicy Podlasia oraz pierwszy projekt Panattoni Europe w tym regionie, podano także. 

Obecne obiekty Poczty w Białymstoku przeznaczone do sortowania przesyłek znajdują się w trzech różnych lokalizacjach. Przeniesienie do nowej hali o powierzchni ponad 5 tys. m2 procesów sortowania i ekspedycji listów oraz paczek usprawni pracę pocztowców. 

"Oddanie do użytku nowej sortowni oznacza m.in. szybszą obsługę przesyłek  oraz zwiększenie efektywności. Dotychczasowy obiekt pocztowy przy ul. Elewatorskiej będzie wykorzystywany do obsługi przesyłek paletowych krajowych i międzynarodowych. Przeniesienie procesów sortowania listów i paczek do wynajętej hali to pierwszy etap zmian pocztowej sieci logistycznej w tym regionie. Docelowo podlaska sortownia będzie zlokalizowana na działce Poczty w Choroszczy pod Białymstokiem" - czytamy dalej. 

Czytaj więcej: Poczta Polska chce podwoić przychody. W sklepach Biedronka stanie 200 automatów do odbioru paczek

Poczta Polska i cztery nowe sortownie

W ub. roku Poczta otworzyła dodatkowe hale dla sortowni w 4 lokalizacjach: w Olsztynie, Koszalinie, Łodzi i Zamościu. W tym roku także planowany jest wynajem kilku hal z przeznaczeniem na sortownie.

Zgodnie ze strategią, Poczta Polska stawia na rozwój usług związanych z obsługą e-commerce.

"Poczta Polska chcąc konkurować z zagranicznymi firmami świadczącymi usługi kuriersko-logistyczne, musi rozwijać swoją infrastrukturę. Nowa hala w Białymstoku usprawni obsługę przesyłek dla mieszkańców Podlasia" - powiedział wiceprezes Poczty Polskiej ds. logistyki Paweł Przychodzeń, cytowany w komunikacie. 

W 2019 roku Poczta odnotowała rosnący trend nadawanych przesyłek Pocztex - od stycznia do kwietnia ich wolumen wzrósł o 19,4 proc. w skali roku. 

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników w całym kraju. Posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, obejmującą ponad 7,5 tys. placówek.

Więcej o:
Komentarze (13)
Poczta Polska uruchomi w październiku nową sortownią paczek w Białymstoku
Zaloguj się
 • takaprawda2015

  Oceniono 5 razy 3

  A co POCZTA POLSKA ma wspólnego z e-commerce?? Nikt normalny u nich już nie nadaje takie ceny zrobili. Oczywiście jakość pozostała dalej na niskim poziomie.

 • kataryniarski

  Oceniono 4 razy 2

  Nie korzystam.

  Rachunki przychodzą elektronicznie, paczki ze sklepu przywozi i kurier.

 • qnqn

  Oceniono 1 raz 1

  Bojkotuje wszystkie spółki skarbu państwa do chwili kiedy pisowskie syny przestaną zasiadać w ich zarządach.
  Nie tankuje w orlenie, paczek nie wysyłam na poczcie a kurierem, nie kupuje w żabce, choć był by to jedyny otwarty sklep w okolicy.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 1 raz 1

  Logo Poczty jest najlepszym wytłumaczeniem szybkości i jakości wykonania usługi. Gostek na fotelu z nogami na biurku, a rączki zaplecione z tyłu głowy. A paczka idzie i idzie!

 • true_lysander

  Oceniono 1 raz 1

  Na sam dźwięk słowa Poczta - nóż mi sie w kieszeni otwiera a przed oczami stają dantejskie sceny z godzinnych kolejek stojących w upale do jedynego otwartego okienka.

 • rasta-mw

  Oceniono 2 razy 0

  dziękuję, nie postoję w kolejce do okienka, wolę paczkomaty nadaje, odbieram kiedy chce w 10 sekund.

 • druga_wieza

  Oceniono 2 razy 0

  Sortownia dewocjonaliów?

 • takajednaania

  0

  Nie korzystam z usług PP.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 4 razy 0

  Poczta, to skamienilina, której nikt już nie traktuje poważnie. Kojarzy mi się wyłącznie ze zgubionymi listami i paczkami, awizo w skrzynce i świętymi obrazkami za szybą okienka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX