Wniosków o 500 plus przybywa ekspresowo. Już jest ponad 500 tys.

Już ponad 500 tys. wniosków o 500 plus złożyli Polacy. Od dziś świadczenie przysługuje na każde dziecko, niezależnie od dochodów rodziny.

O tym, że liczba wniosków online o 500 plus (papierowo o świadczenie będzie można wnioskować dopiero za miesiąc) przekroczyła 500 tys. poinformowała na Twitterze ok. 20:30 minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa

Bożena Borys-Szopa mówiła w TVP Info, że pierwsze wnioski elektroniczne w programie Rodzina 500 Plus pojawiły się tuż po północy. Minister dziękowała w TVP Info samorządom, które rozpoczęły wypłaty. Jako pierwsza pieniądze zaczęła przelewać gmina Kowary z województwa dolnośląskiego.

Minister uspokajała, że choć pojawiają się związane ze szczytami spowolnienia w pracy serwerów obsługujących wnioski, nic złego się nie dzieje.

Wszystkie wnioski trafią i zostaną niezwłocznie rozpatrzone. Niezwłocznie dostaniecie Państwo informację zwrotną, a co za tym idzie, także pieniądze

- zapewniła Bożena Borys-Szopa.

Wnioski o świadczenie z programu Rodzina 500 Plus w nowej odsłonie, można składać od dziś od północy przez internet - za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia lub platformy usług elektronicznych ZUS. Wnioski drogą papierową będzie można składać od 1 sierpnia

Co ciekawe, blisko 200 tys. wniosków o 500 plus zostało złożonych za pośrednictwem PKO Banku Polskiego. Poinformowała o tym rzeczniczka prasowa

banku.

W przypadku złożenia wniosku w okresie lipiec-wrzesień świadczenie zostanie przyznane z wyrównaniem od 1 lipca. Złożenie wniosku po 30 września będzie oznaczać przyznanie świadczenia od miesiąca złożenia wniosku - bez wyrównania za poprzednie miesiące.

Do tej pory świadczenie 500 Plus na pierwsze dziecko przysługiwało tylko tym rodzinom, w których dochód nie przekraczał 800 złotych na osobę lub 1200 złotych w przypadku wychowywania dziecka niepełnosprawnego. Teraz kryterium dochodowe znika. Po rozszerzeniu programu "Rodzina 500 Plus" będzie mogło skorzystać z niego 6 milionów 800 tysięcy dzieci. Wcześniej korzystało ponad 3 miliony 600 tysięcy dzieci.

Od dziś można też drogą online składać wnioski o świadczenie "Dobry Start", czyli o wypłacane raz w roku wsparcie na zakup wyprawki szkolnej w wysokości 300 złotych na dziecko. Tu także nie bierze się pod uwagę dochodu rodziny.

Więcej o:
Komentarze (39)
Wniosków o 500 plus przybywa ekspresowo. Już jest ponad 500 tys.
Zaloguj się
 • dobroslawa4

  Oceniono 6 razy 6

  W Kowarach trza pomnik postawić za szybkie działania. Meldujemy wykonanie Planu Normy
  Coś jakby kalka z PRL

 • cojamamwymyslic2

  Oceniono 6 razy 2

  Ja ta ilość dodatkowej waluty trafi do sklepów, to nieźle skoczy inflacja.

 • daniell157

  Oceniono 2 razy 2

  Ale świetnie teraz rząd ma się czym pochwalić... Jeszcze większą dziurą budżetową.

 • xzyzzy

  Oceniono 4 razy 2

  podobno wszystkie dzieci są nasze i w związku z tym mnie się też te pińcset należy droga redakcjo ?

 • burkoslaw1

  Oceniono 6 razy 2

  W Wenezueli kolejne socjalne też się szybko rozchodzą.

 • miglanc7

  Oceniono 8 razy 2

  złożyłem wniosek na psa oraz kota i jestem optymistą na pozytywne rozpatrzenie ;)

 • icc217

  Oceniono 5 razy 1

  Szmal dla dziadostwa.

 • maxim38

  Oceniono 11 razy 1

  U mnie w bloku w jednej klatce przybyło w ciągu 3 miesięcy ( 9 mieszkań) 4 "pociechy"....Czas uciekać przed "mamusiami" którym dzioby się nie zamykają na ławeczce i ich kurczakami,którym dzioby też się nie zamykają....Trzy razy w ciągu dnia kurnik między blokami a echo niesie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX