Na wakacje nowymi drogami jeszcze w tym tygodniu. GDDKiA publikuje listę nowych tras

Podróżujący w wakacje z pewnością ucieszą dobre informacje przekazane przez GDDKiA. Jeszcze w tym tygodniu gotowe będą kolejne fragmenty nowych dróg ekspresowych oraz autostrad. Mamy również listę odcinków, które zostaną oddane do użytku w późniejszym terminie.

GDDKiA w ciągu najbliższych dni i tygodni planuje przekazać szereg nowych odcinków dróg. Część z nich jest szczególnie ważna dla tych, którzy wybierają się na wakacje. Gdzie zatem prace budowlane skończą się lada chwila?

Jeszcze w tym tygodniu gotowy ma być 30 kilometrowy odcinek drogi S17 - od obwodnicy Garwolina do Ryk. Do końca wakacji ma nastąpić połączenie odcinków ekspresówki w jeden 140-kilometrowy odcinek. GDDKiA zapewnia, że czas podróży na odcinku skróci się do zaledwie 70 minut.

Również w tym tygodniu gotowy ma być kolejny odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi S51. Przypomnijmy, że pierwszy fragment przekazano kierowcom w poniedziałek

Wyjeżdżający z Warszawy w kierunku Katowic będą z kolei mogli cieszyć się ze zlikwidowanych ograniczeń prędkości na fragmencie drogi ekspresowej S8.

W pierwszych dniach lipca do ruchu udostępniony ma zostać fragment autostrady A1 pomiędzy węzłem Częstochowa Południe a Pyrzowicami. Tym samym wakacyjna wyprawa do Czech z Częstochowy niemal w całości będzie mogła przebiegać trasą szybkiego ruchu. GDDKiA chce jeszcze w tym roku położyć nawierzchnię na autostradowej obwodnicy Częstochowy i udostępnić ciąg główny tej trasy.

Czytaj też: Którędy na wakacje? Te drogi lepiej po prostu omijać. Utrudnienia potrwają miesiącami

Plac budowy na drodze S5

Wybierając się na wakacje warto pamiętać o odcinkach, które wciąż są większym lub mniejszym placem budowy. Jednym z najlepszych przykładów zakorkowanej trasy jest krajowa "piątka" między Poznaniem a Wrocławiem. S5 rozpoczyna tu swój bieg dopiero w okolicach Leszna. Ok. 65 km trasy wciąż nie jest gotowe.

Inny odcinek S5, na który kierowcy jeszcze poczekają, to ten w okolicach Bydgoszczy.  Z powodu zerwania umowy z Impresa Pizzarotti odcinki "piątki" w województwie kujawsko-pomorskim mogą się więc opóźnić.

Wakacyjne problemy czekają też podróżujących autostradą A6 na trasie Szczecin Dąbie-Rzęśnica oraz na S6 od Koszalina do Nowogardu. 

GDDKiA przypomina też, że rozpoczęła się przebudowa starej "jedynki" do parametrów autostrady na odcinku od Tuszyna pod Łodzią po Częstochowę. Prace potrwają do przełomu lat 2021 i 2022. Budowana jest też droga S11, obwodnica Szczecinka i S10 - obwodnica Wałcza. 

Więcej o:
Komentarze (33)
Na wakacje nowymi drogami jeszcze w tym tygodniu. GDDKiA publikuje listę nowych tras
Zaloguj się
 • g.lem

  Oceniono 19 razy 19

  Uff, tym razem mapki też nie ma. Już się wystraszyłem, że po tym hejcie o braku mapek ugnie się jeden z drugim ale nieee. Trzymają poziom syny!

 • 68jacekw

  Oceniono 22 razy 12

  Wie ktos moze czy najblizsza niedziela będzie handlowa? Bo już wtotek ,a tu ani słowa o tym ważnym temacie.

 • japiota

  Oceniono 4 razy 2

  "Mamy również listę odcinków, które zostaną oddane do użytku w późniejszym terminie. "
  Jak macie to podajcie.

 • bosmak

  Oceniono 1 raz 1

  „W pierwszych dniach lipca do ruchu udostępniony ma zostać fragment autostrady A1 pomiędzy węzłem Częstochowa Południe a Pyrzowicami.” - niestety nie :-(

  Artykuł w większości jest wyprodukowany metoda Copy’ego-Paste’a na bazie komunikatu gddkia. W tym miejscu autor postarał się bardziej, ale skutek jest odwrotny do zamierzonego, bo pisze nieprawdę.

  W oryginalnym komunikacie „w tym samym czasie” nie odnosi się do „w tygodniu”, tylko do „w wakacje”. Zresztą parę linijek niżej jest podany termin „przełom lipca i sierpnia”.

  A już się ucieszyłem, że w sobotę pojadę nową drogą :-(

 • susceptant

  Oceniono 1 raz 1

  "Również w tym tygodniu gotowy ma być kolejny odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi S51."
  To był ostatni oddany do użytku odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu S51. Pierwsze oddawano jeszcze zimą.

 • corvelinho

  0

  Mapa!!

 • aagaj

  0

  Częstochowa Południe i dalej w którym kierunku !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX