Komisja VAT-owska chce donieść do prokuratury na Rostowskiego i znów przesłuchać Tuska

Komisja ds. VAT chce ponownie przesłuchać byłego premiera Donalda Tuska oraz powiadomić prokuraturę w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi m.in. o Jacka Rostowskiego i Andrzeja Parafianowicza.

Komisja ds. VAT, którą kieruje Marcin Horała, poseł PiS, chce, by Sejm przyjął projekt uchwały w sprawie powiadomienia prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez kilku byłych członków rządu PO. Wśród wymienionych są: Jacek Rostowskiego, Maciej Grabowski i Andrzej Parafianowicz.

Zdaniem szefa komisji mieli oni dokonać czynu zabronionego w okresie od 2010 do 2013 roku. W wymienionym okresie  Rostowski był ministrem finansów, a pozostali wiceministrami w tym resorcie.

Przestępstwo polega na niedopełnieniu obowiązków poprzez nieprzeprowadzenie koniecznych dla dochodów państwa prac legislacyjnych, co uniemożliwiło przyjęcie w formie ustawy rozwiązań prawnych uszczelniających system podatkowy, który zapobiegałby wyłudzeniom od podatku od towarów i usług oraz zaniżeniu należnego podatku.

- stwierdził podczas obrad Marcin Horała.

Donald Tusk ponownie przed komisją ds. VAT

Polskie Radio informuje z kolei, że przed komisją ds. VAT ponownie stanie Donald Tusk, były premier, ustępujący przewodniczący Komisji Europejskiej. Przewodniczący sejmowej komisji Marcin Horała twierdzi, że chodzi o dokończenie poprzedniego przesłuchania. 17 czerwca, podczas pierwszego przesłuchania,  nie udało się byłemu premierowi zadać wszystkich pytań - twierdzi szef komisji.

Czytaj też: Tusk i Horała kłócą się o lukę VAT. "Pan ma paniczny strach, by rozmawiać o dzisiejszych wyłudzeniach"

Przesłuchania świadków mają potrwać do 18 lipca. Na liście, oprócz Tuska, widnieją jeszcze cztery nazwiska. Przed komisją staną: były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz, były minister spraw wewnętrznych i administracji Teresa Piotrowska, szef związku zawodowego celnicy Sławomir Siwy oraz były minister transportu Sławomir Nowak.

Raport końcowy z prac posłów ma być gotowy około 25 sierpnia, jego przyjęcie ma nastąpić do połowy września.  komisja ma przyjąć treść raportu oraz zakończyć swoje prace.

Więcej o:
Komentarze (56)
Komisja VAT-owska chce donieść do prokuratury na Rostowskiego i znów przesłuchać Tuska
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 27 razy 27

  TUSK, przyszły Prezydent Polski, jest ponad wami - pisie pachołki zaszczanego dziada ...

 • glencok

  Oceniono 18 razy 18

  Zieeew...
  Podobno teraz mafie paliwowe przerzuciły się na olej opałowy czy coś. To znaczy że Morawiecki odspowiada za wszystkie straty na VAT w ostatnich latach?

 • antypiss

  Oceniono 16 razy 16

  Do znudzenia. Autostrady zacznijcie budować, a nie Tuska ciągać po komisjach.

 • hipo krater

  Oceniono 18 razy 16

  Lepiej zajmijcie się marszałkiem Terleckim m który prowadził w Sejmie nielegalne spotkanie za lobbystmi tytoniowymi.

 • kotek

  Oceniono 17 razy 15

  a afera Komisji Nadzoru Finansowego z Chrzanowskim "bank za złotówkę"!

 • latozradiem

  Oceniono 15 razy 13

  Chodzi o to, by gonic króliczka..... ku uciesze motłochu. Tylko, ze Tusk się nie da, miło będzie patrzeć, jak znowu przeczołga tych idiotów z pisu z głupią blondi na czele.

 • o_kulson_nac

  Oceniono 9 razy 9

  Komisja z uporem godnym lepszej sprawy dba o godny powrót Tuska na polską scenę polityczną. To im się akurat uda! I tyle wystarczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX