Kulczykowie najbogatsi w Polsce. Klanów mających miliardy nie brakuje. Na czym się dorobili?

Rodzina Kulczyków ma największy majątek w Polsce - szacowany na 15,7 mld zł. Czy to dużo? Odpowiedzią niech będzie informacja, że łączny majątek pozostałych klanów na podium jest jedynie odrobinę większy. Na liście "Wprost" nie brakuje jednak innych znanych nazwisk.

Grażyna, Dominika i Sebastian Kulczyk to najbogatsza rodzina w Polsce - wynika z najnowszego rankingu "Wprost". Spadkobiercy Jana Kulczyka mogą pochwalić się majątkiem wartym 15,7 mld zł - są kojarzeni z chemicznym gigantem Ciech S.A., Autostradą Wielkopolską czy Polenergią.

O skali zamożności Kulczyków świadczy fakt, że klany zajmujące drugie i trzecie miejsce łącznie mają majątek tylko 300 mln zł większy. 

I tak, Zygmunt Solorz, wraz ze swoimi dziećmi, Aleksandra, Tobiasem i Piotrem, mają "na kontach" 10,1 mld zł. Najważniejszym składnikiem majątku pozostaje Cyfrowy Polsat, który łączy w sobie telewizję oraz jeden z największych polskich telekomów - Plus. Z kolei rodzina Staraków, ostatnia na podium, jest wyceniana na 5,9 mld zł. Najcenniejszym "skarbem" Staraków jest Polpharma, producent leków, którego historia sięga roku 1935. 

Czytaj też: Rekordowa liczba Polaków wśród największych bogaczy świata. Jest na niej aż sześć nazwisk

Miejsce czwarte w zestawieniu "Wprost" zajmuje rodzina Juroszków, której majątek - m.in. firma deweloperska Atal oraz firma bukmacherska STS, wart jest 3,5 mld zł. Piąty w zestawieniu jest Antoni Ptak z szóstką swoich dzieci, zarządzający olbrzymim centrum handlowym Ptak City.

Najbogatsze rodziny w Polsce. Przedstawiciele różnych branż

Kto jest na pozostałych miejscach rankingu gazety? Ćwikowie zarządzający meblarską Agatą pochwalić mogą się majątkiem wartym 2,3 mld zł. Rodzina Woźniaków, właściciele kurzych ferm i producenci paszy, na koncie ma 2,1 mld zł.  Komorowscy, z dwoma miliardami na koncie, kierują Bakomą

Majątek mniejszy niż 2 mld zł mają m.in. Furmanowie, stojący za producentem leków i suplementów Aflofarmem. Henryk, Sławomir, Łukasz i Tomasz Stokłosa zarządzają natomiast majątkiem wartym 1,5 mld zł. W jego skład wchodzą zakłady mięsne i zakład utylizacji odpadów. 

Wielkim bogactwem pochwalić mogą się też m.in.  Mokryszowie, właściciele marki Mokate czy Ziajowie, stojący za kosmetycznym imperium.

Więcej o:
Komentarze (39)
Kulczykowie najbogatsi w Polsce. Klanów mających miliardy nie brakuje. Na czym się dorobili?
Zaloguj się
 • leonleonidas

  Oceniono 23 razy 19

  Tam jest masa upadłościowa po SP Komunie.

 • mezzzai

  Oceniono 18 razy 14

  Na czym? Na złodziejskiej prywatyzacji i grabieży majątku narodowego na początku lat 90.

 • super_benek

  Oceniono 16 razy 14

  Każdy kto zna historię przemian w tym kraju, wie skąd pochodzi majątek Kulczyków. Bardzo przykre.

 • pilotpirx2

  Oceniono 16 razy 14

  Szacunek do businessmenów powinien wynikać nie z tego ile mają, ale w jaki sposób powstał i rozwijał się ich business. Dlatego też mam najwięcej szacunku do ludzi ,którzy własnym pomysłem , zaradnością , pracowitością osiągnęli sukces niezależnie od skali finansowej, a gardzę wykorzystującymi państwo i innych ludzi.

 • tinley

  Oceniono 23 razy 13

  na tym samym się dorobili na czym dorabiają się teraz Biereckie i te wszystkie biznesmeny przyklejone do Kaczego ucha. Na koncesjach państwowych

 • gg1972

  Oceniono 14 razy 12

  A ta pani na zdjęciu to strasznie skrzywdzona przez chirurga.Mają ludzie kasę a na specjalistach oszczędzają...

 • grubymisiek1

  Oceniono 13 razy 11

  Na wyzysku i zagarnianiu państwowego.

 • monodeluxe

  Oceniono 8 razy 6

  Wszyscy zaczynali od pracy na kasie, odkładali każdy grosz, rezygnując z przyjemności.Brawo za upór, wytrwałość i rozsądek.Cierpliwosc i ciężka praca zawsze przynosi owoce.Bierzcie przykład!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX