Gruzini ośmielili się protestować po wizycie Rosjan - Putin zablokował połączenia lotnicze

Rosja zaostrza i tak nienajlepsze stosunki z Gruzją. Władimir Putin zablokował połączenia lotnicze z Tbilisi. Powodem są antyrosyjskie protesty, które wybuchły po tym, jak przedstawiciel rosyjskiej delegacji przemawiał z mównicy w gruzińskim parlamencie.

Połączenia lotniczy pomiędzy Rosją a Gruzją zostały wstrzymane. To konsekwencja dekretu wydanego w czerwcu przez Władimira Putina. Bezpośrednią przyczyną decyzji Kremla były antyrosyjskie protesty, które wybuchły w Tbilisi. Rosyjski prezydent  podpisując dekret tłumaczył, że chodzi o bezpieczeństwo Rosjan.

Ostatnie gruzińskie samoloty wykonały rejsy do Moskwy i Petersburga w niedzielę. Wstrzymane zostały także loty samolotów należących do rosyjskich przewoźników.

Czytaj też: Putin dla "Financial Times" krytykuje UE i twierdzi: "Liberalizm to przeżytek". Jest reakcja Tuska

Z Rosji do Gruzji można dostać się drogą lotniczą między innymi przez Polskę, Armenię, Azerbejdżan, Turcję, Białoruś i część krajów Unii Europejskiej. 

Putin blokuje samoloty, uderza w gospodarkę

Według ekspertów decyzja o zablokowaniu ruchu lotniczego to poważne uderzenie w gruzińską turystykę, która zyskuje ponad miliard dolarów rocznie dzięki turystom rosyjskim. W minionym roku Gruzję odwiedziło ponad 1,4 mln Rosjan.

Antyrosyjskie protesty wybuchły w Gruzji po tym, gdy w gruzińskim parlamencie pojawiła się rosyjska delegacja. Siergiej Gawriłow wygłosił przemówienie z miejsca przewodniczącego parlamentu. Oburzeni Gruzini wyszli na ulice, aby przypomnieć, że Rosja jest agresorem, który okupuje gruzińskie regiony: Abchazję i Osetię Południową

Więcej o:
Komentarze (27)
Gruzini ośmielili się protestować po wizycie Rosjan - Putin zablokował połączenia lotnicze
Zaloguj się
 • agenciputinawon

  Oceniono 21 razy 13

  Ludzki pan. A przecież mógł rzucić na Gruzję bombę atomową.

 • 1-mark-adams

  Oceniono 18 razy 10

  Niech Gruzini reklamują się tak : przyjeżdżajcie do nas, tu ruskich nie ma.

 • oloros11

  Oceniono 9 razy 9

  może ktoś napisze ci niby mieli Rosjanie zribic? jak ich oficjalna delegcje zaoroszona przez rząd Gruzji chciano zlinczować? Podobnie jak to miało miejsce w Turcji gdzie Erdogan szybciutko przepraszal Rosjan to samo zrobia Gruzini - nie liczcie na to ze was o tym poinformuje Radziwinowicz - jednak mnostwo pieniędzy zostawiane tam oprzez Rosjan w Gruzji będzie odczuwalne

 • alex777

  Oceniono 8 razy 6

  "Ośmielili się protestować", a może tak napisać prawdę, że urządzili bestialskie burdy. Pobili kilkudziesięciu policjantów. Usiłowali wedrzeć się do parlamentu. A jeden z gruzińskich parlamentarzystów groził z trybuny że będzie zabijał Rosjan. Rusofobia w wydaniu polskich mediów sięga dna.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy 5

  Noż chyba o to Gruzinom chodziło.
  Zrobił im dobrze.

 • lubat

  Oceniono 5 razy 3

  Rosja ma powody, by "ukarać" Gruzję, a dostarczyli ich sami Gruzini.
  Gdyby na miejscu Rosjan byli Amerykanie, to nie tylko sami by zastosowali sankcje, ale zmusili by do nich wszystkich swoich wasali.

 • piotr.by

  Oceniono 5 razy 3

  A czy Abchazowie też uważają, że są gruzińskim regionem? A może Polska jest zbuntowanym rosyjskim regionem, Przywiślańskim Krajem, okupowanym przez Polaków?

 • ar.co

  Oceniono 5 razy 3

  Ale za to PiS-owski rząd poparł "normalizację" z Rosją. Pan kazał - sługa musiał.

 • damian_2015

  Oceniono 4 razy 2

  podobnie, jak Trump. Blokady, embarga. Nudzi sie dziadkom. Chca wyslac dzieci na wojne, zeby sie pozabijali. Potem ich nazwa bohaterami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX