TUI zapłaci 21 tys. funtów za zatrucie pokarmowe klientki. Turecki hotel trzymał żywnosć w złych warunkach

Brytyjski oddział niemieckiego koncernu turystycznego TUI musi zapłacić odszkodowanie klientce, która za pośrednictwem firmy wyjechała w 2015 roku do Turcji. Tam wraz z rodziną zatruła się jedzeniem.

Jak donosi serwis branżowy TTG Media, koncern TUI musi zapłacić Brytyjce Lyndsey Wooley 21,4 tys. funtów. Kobieta wraz z córką i partnerem skorzystała z oferty firmy i spędziła wakacje w Altinkum w Turcji w 2015 r. Tam rodzina doświadczyła zatrucia pokarmowego. Klientka TUI postanowiła oddać sprawę do sądu.

Sąd hrabstwa Prestatyn przesłuchał przedstawiciela firmy TUI, który argumentował, że powody zatrucia pokarmowego Brytyjczyków nie są do końca jednoznaczne. Z raportu sporządzonego jeszcze przed powrotem turystów wynikało jednak, że sposób przechowywania żywności przez hotel pozostawiał sporo do życzenia. Surowe mięso było magazynowane razem z gotowanym, lodówki i chłodziarki nie trzymały właściwej temperatury, a część żywności była przeterminowana.

Hotel twierdził, że usterki zostały naprawione, jednak kolejna kontrola wykazała, że problem nadal istnieje. W związku z opieszałością hotelu brytyjski sąd zasądził 5,4 tys. funtów odszkodowania dla Lyndsey Wooley oraz dodatkowe 16 tys. funtów w ramach zwrotu kosztów wycieczki. Koncern TUI przyjął wyrok sądu, nie będzie się odwoływał i przeprosił klientkę.

Więcej o:
Komentarze (10)
Koncern turystyczny TUI zapłaci ponad 21 tys. funtów za zatrucie pokarmowe klientki
Zaloguj się
 • mlody-werter

  Oceniono 2 razy 2

  No prosze, a w Polsce taki green caffe nero potrul w zeszlym roku prawie 200 osob swoimi ciastami trzymanymi w nieodpowiednich warunkach, z czego sporo wyladowalo w szpitalach. Dostal od sanepidu jakies smieszne kary, a w ramach rekompensaty zaproponowal poszkodowanym 1-2 tys. zl. Panstwo z tektury.

 • krowajagoda

  Oceniono 1 raz 1

  TUI i jegi rezydenci tez mi kiedys zepsuli pobyt w Turcji. To najgorsze biuro z jakim bylem. Moze nie lubia Polakow a rezgdentom nie placa. Porazka

 • cocks

  Oceniono 1 raz 1

  Dokładnie rok temu, wyjazd z TUI, 7 na 10 dni masakra, z czego 3 dni z 3-latka w szpitalu. Tui koncertowo umywa ręce. Entej chwili pokazuje im środkowy palec

 • bez_skrupulow

  Oceniono 2 razy 0

  „16 tys. funtów w ramach zwrotu kosztów wycieczki.”. Mają rozmach ci Brytyjczycy. 16 tyś funtów za wycieczkę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX