Port Kopytkowo już otwarty. To największy port drogowy w Polsce

Położony przy autostradzie A1 Port Kopytkowo właśnie rozpoczął działalność. To największy w Polsce port drogowy dla samochodów ciężarowych i osobowych. W jego skład wchodzi partnerska stacja paliw BP.

Zlokalizowany między Grudziądzem a Trójmiastem Port Kopytkowo oferuje m.in. parking na 250 pojazdów, kompletne zaplecze sanitarne w tym pralnię i suszarnię, rozbudowaną ofertę gastronomiczną i noclegową oraz jedną z największych myjni w tym regionie kraju dla TIR-ów.

Port Kopytkowo to największy port drogowy w Polsce, spełniający potrzeby kierowców pojazdów ciężarowych i osobowych. Oprócz stacji BP znajduje się tu parking na 250 tirów, 4 stanowiska myjni dla tirów, stanowisko do ładowania elektrycznego, hotel, lekarz, a nawet spa

- podaje BP na Twitterze. Sieć pisze o tym dlatego, że w skład portu wchodzi także stacja paliw BP, obecnie największa w Polsce.

Stacje BP w Polsce

Firma BP jest obecna w naszym kraju od 1991 r., wtedy otwarto jej pierwsze biuro. Z kolei pierwsza stacja paliw została uruchomiona w 1995 r. w Gliwicach. W kolejnych latach powstawały kolejne - własne i partnerskie - stacje. W tym momencie BP jest drugą zagraniczną firmą pod względem liczby stacji paliw w Polsce. Na koniec ubiegłego roku miała ich 551.

Więcej o:
Komentarze (70)
Port Kopytkowo już otwarty. To największy port drogowy w Polsce
Zaloguj się
 • 0roman0

  Oceniono 61 razy 57

  Port? A dlaczego nie kosmodrom? Przecież to zwykły parking. Owszem, duży i z szerokim zapleczem ale nie zmienia to faktu że to parking. Po co to wymyślanie śmiesznych nazw dla zwykłych rzeczy?

 • cornee

  Oceniono 22 razy 20

  ani jednego drzewa, ani wału wygłuszającego, żeby skorzystać trzeba zjechać z A1 zapłacić za bramki...istny hit na miarę naszych możliwości

 • beaviso

  Oceniono 15 razy 13

  Nie przy autostradzie, tylko poza nią. Trzeba ją opuścić przez bramki, bo bezpośredniego zjazdu nie ma. Zakładając, że ciężarówki będą w tym "porcie" nocować lub przeczekiwać święto, to jak wszystkie o jednej porze wyruszą, to chwilę potrwa zanim pokonają bramkę wjazdową.

 • jzd

  Oceniono 14 razy 12

  Jak to dumnie brzmi port kopytkowo

 • qjawiaczeq

  Oceniono 12 razy 8

  W Radomsku jest ciut większy: Parking na 400 zestawów, myjnia na 8.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX