Dreamlinerem na nowe chińskie superlotnisko. LOT uruchomi bezpośrednie rejsy do Pekin-Daxing

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią bezpośrednie połączenie z drugim portem lotniczym stolicy Chin. Od października będziemy mogli polecieć z Warszawy na nowe superlotnisko Pekin-Daxing.

28 października PLL LOT uruchomi pierwszy bezpośredni rejs do drugiego z portów w Pekinie. Tym razem będzie to ukończone kilka tygodni temu nowoczesne superlotnisko Pekin-Daxing. Połączenia będą realizowane samolotów Boeinga 787 Dreamliner.

Rozwój tego połączenia jest możliwy dzięki przyznaniu przewoźnikowi tak zwanych slotów, czyli godzin startów i lądowań na nowym lotnisku Pekin-Daxing, które zostanie otwarte 1 października

- poinformował PLL LOT w poniedziałkowym komunikacie. I dodał:

"LOT zwiększa częstotliwości połączeń do Chin do siedmiu rejsów tygodniowo. Z końcem października z Warszawy na nowe lotnisko Pekin-Daxing (PKX) poleci cztery razy w tygodniu, jednocześnie utrzymując w ofercie dotychczasowe trzy połączenia na Beijing Capital Airport (PEK)."

Dreamlinery LOT-u mają latać z Warszawy do Pekin-Daxing w poniedziałki, środy, piątki i soboty, a w drugą stronę we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Kurs do Chin ma zająć niespełna 9 godzin, a z Pekinu do Warszawy - prawie 10 godzin.

Pekin-Daxing - największe lotnisko na świecie

Pekińskie superlotnisko, które ukończono kilka tygodni temu, ma w zamyśle przejąć część ruchu z przeludnionego Beijing Capital International Airport. Chińczycy prognozują, że nowy port do 2025 r. ma obsługiwać 72 mln pasażerów rocznie. Docelowo, do 2040 r. ma to być 100 mln pasażerów w skali roku. Koszt budowy superlotniska szacuje się na 12,9 mld dolarów. Pekin-Daxing jest drugim międzynarodowym portem w stolicy Chin i największym lotniskiem na świecie. Uroczyste otwarcie superlotniska zaplanowano na 30 września.

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) spółka LOT obsłużyła w 2018 r. w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu regularnym 10,5 mln pasażerów. Lepszy wynik osiągnął tylko Ryanair z wynikiem 11,5 mln pasażerów.

Więcej o:
Komentarze (36)
Dreamlinerem na nowe chińskie superlotnisko. LOT uruchomi bezpośrednie rejsy do Pekin-Daxing
Zaloguj się
 • przyzwyczajony

  Oceniono 13 razy 7

  Na razie największe na świecie, tj. do chwili uruchomienia CPK.

 • woodchuck84

  Oceniono 5 razy 5

  "Połączenia będą realizowane samolotów Boeinga 787" ... w kraj zulu gula największym gazeta się mylił móc.

 • kzet69

  Oceniono 4 razy 4

  "Połączenia będą realizowane samolotów Boeinga 787 Dreamliner." Polski język być trudna język....

 • toaletadwa

  Oceniono 10 razy 4

  Byłem na lotnisku Pekin International Airport wiele razy i nie zgadzam sie ze stwierdzeniem "przepełnione" wręcz przeciwnie, za każdym razem świeciło pustkami. Ludzie sie pojawiają tylko gdy przylatuje lub odlatuje samolot. Poco im drugie tak wielkie lotnisko nie wiem, raczej chyba by sie szpanować i siać propagandę. Wydają dużo pieniędzy na infrastrukturę która tak naprawdę nie jest potrzebna. Dopiero gdy sie wraca do Europy widzi sie "przepełnione" lotniska gdzie ludzie sie o siebie obijają.

 • realistas

  Oceniono 2 razy 2

  Jakie głupie napisy na samolotach. Wyrażają pustkę i patriotyzm na pokaz.

 • smiki48

  Oceniono 5 razy 1

  i te prymitywne Chińczyki potrafią za 10 mld euro w parę lat zbudować największe lotnisko, podczas gdy stojący na znacznie wyższym poziomie Niemcy od wielu lat bawią się ze znacznie mniejszym Brandenburger Airport kosztujący znacznie więcej. Ale w przetargach na budowe autostrad wygrywają w Polsce niemieckie firmy i przez to mamy najdroższe autostrady w Europie. gdy pewnego razu pewnie przypadkowo chińska firma wygrała przetarg, to wszyscy stanęli na uszach aby Chińczyków pogonić, bo robili znacznie taniej i bez wielkich łapówek.

 • wiezet

  Oceniono 3 razy 1

  co om ma na tyłku namalowane ? jakiś napis ?

 • krunghtep01

  0

  Cos mi sie wydaje ze Chiny szykoja dla swoich obywateli wydluzenie urlopow.W ciagu ostatnich paru lat wielokrotnie bylem tranzytem [docelowo BKK,KU,CNX] i obecne lotnisko wydawalo mi sie absolutnie wystarczajace.Nigdy nie widzialem tam tloku,a zdarzalo mi sie spedzic tam po kilka godzin.

 • cob22

  0

  Bedzie latal 737 Max.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX