Komentarze (132)
Może braknąć nawet 300 leków. Ministerstwo Zdrowia publikuje listę i się tłumaczy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tumaxer

  Oceniono 10 razy 10

  Wszystkie najpopularniejsze insuliny, ładnie.

 • czeski_honza

  Oceniono 10 razy 10

  Wstaliśmy z kolan i padliśmy na mordę!

 • tedj

  Oceniono 10 razy 10

  "Niemal 414 tys. Polaków zmarło w 2018 roku - to najwięcej od zakończenia II wojny światowej. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze też o innym niekorzystnym trendzie: średnia długość naszego życia się skraca."
  I to jest prawdziwa miara sukcesów dobrej zmiany.

 • wejsunek47

  Oceniono 10 razy 10

  ale mamy za to Jezusa króla... przekop... pomniki prezydenta wszechczasów.... półmózgów na stanowiskach...wycięte lasy..milion samochodów elektrycznych..Polskę co wstała z kolan , becię co "jej się należy"...komisję zamachową co kradnie miliony.. mistrza formuły F1 za nasze pieniądze... i czarną mafię co utrzymuje Watykan... aha i 500+ na winko oraz galopującą inflację...

 • siekier35

  Oceniono 12 razy 10

  dobrze że sąsiad lecznicze zielsko hoduje za płotem...
  nie zabraknie
  a sejmowo to można umierać
  oby cicho

 • ptakomysz

  Oceniono 11 razy 9

  Jak już kupimy te F 35, to zabraknie również jedzenia.
  Co się martwicie.

 • tomasz.rze

  Oceniono 8 razy 8

  W klinikach MSWiA leki są bez braków. Trzeba mieć tylko odpowiednią legitymację partyjną.

 • aresdog

  Oceniono 8 razy 8

  no to "podłej zmianie" zaczyna brakować kasy... pińcset plus odbija się na wszystkim...

 • ptakomysz

  Oceniono 8 razy 8

  Planowana eutanazja działa po cichu, ale sprawnie.

 • pietro62

  Oceniono 7 razy 7

  Nie mamy dla was leków .... i co nam zrobicie?
  Fikcyjne państwo PiS

 • tedek1

  Oceniono 7 razy 7

  Ja tam o leki sie nie martwie.
  Co rano polykam kawalek oplatka z wieczerzy wigilijnej oraz wewnetrznie i zewnetrznie stosuje wode swiecona z roznych zrodel np. z Lichenia, czy Fatimy. Do tego nosze rozaniec oraz relikwie z relikwii np. ogonek ryby ktora polozylem w poblizu swietego napletka.
  Oczywiscie wspomagam to modlitwa oraz czytaniem Biblii i "Goscia Niedzielnego", dla pewnosci dorzucam: ogladanie w TVP i TW Trwam niedzielnych mszy - na trzech tv mam trzy msze - nie wiem czemu, ale czesto nadaja je rownolegle, wiec mam wlaczone 3 tv naraz...i transmisje z Polskiego Radia i Radia M.
  No, coż

 • siekier35

  Oceniono 9 razy 7

  zanim umrzesz zagłosuj :D

 • cierpkiewino

  Oceniono 6 razy 6

  Moja tarczyca nie działa po leczeniu jodem radioaktywnym. Mój organizm nie wytwarza hormonu tarczycy- mogę żyć jedynie dzięki syntetycznemu hormonowi. 2 lata temu zniknął z aptek lek, który używałam ćwierć wieku, drugi mnie uczula, kolejny z trzech teoretycznie "dostępnych" w tym chorym kraju także znalazł się na tej liście. Do tego choruję na astmę. Mogę przyjmować tylko steryd, bo lek rozkurczowy będący składnikiem leków dwuskładnikowych mnie uczula. Ten steryd także jest na tej liście. Moje pytanie do ministra zdrowia: co mi radzi? I drugie: czy tacy, jak ja są przeznaczeni na powolne zdychanie (tak to nazwę- proszę doczytać o braku hormonu tarczycy)? No, chyba, że wcześniej się uduszę... Dodam, że nie są to leki wymagające nie wiadomo jakich nakładów na wytworzenie i badań klinicznych. Od lat stosowane i sprawdzone. Uszczelniacie VAT, to uszczelnijcie też granice na wywóz leków przez cwaniaków nie mających żadnych moralnych zahamowań! Ciekawe, komu emeryci i renciści dadzą swe poparcie w wyborach. Nie pamiętam, aby z podstawowymi lekami ratującymi życie było aż tak źle, jak w ostatnich 3-4 latach!

 • kingsizemax

  Oceniono 6 razy 6

  Nareszcie! Wymodlona przez niektórych komuna wróciła. Cieszcie się - Pierwszy Sekretarz Polskiej Zjednoczonej PRawicy, Towarzysz Kaczyński wprowadzi kartki na leki i będzie sprawiedliwie, a lud zawyje ze szczęścia.

 • sim.salabim

  Oceniono 6 razy 6

  "braki dostępności niektórych leków to problem globalny, który dotyka wiele krajów Unii Europejskiej"
  Retoryka dla pisowego pospolstwa.
  Albo problem jest globalny, albo dotyczy kilku krajow UE. Czy Ministerstwo zdrowia rozumie slowo "globalny"? Czy moze nie zna geografii? A moze napuchniete ego?

 • fajny_zajety

  Oceniono 14 razy 6

  Z lekami jest tak samo jak było z towarem za komuny. Jak coś jest limitowane na kartki (recepty) to zawsze jest z tym problem. Na rynku leków nie ma konkurencji jest monopol duże firmy wykupują małe co produkują podobny produkt/lek i je zamykają. Cena leków rośnie kilkaset procent. Wszystko wina obostrzeń które wymusiły korporacje medyczne ,żeby produkować leki trzeba mieć więcej pozwoleń niż na loty w kosmos więc ceny rosną. Wystarczyłoby zdjąć obostrzenia i leki produkować w Polsce. Produkcja tabletek nie jest skomplikowana tylko ten zawód jest opanowany przez mafię jak usługi pogrzebowe.

 • andrew1507

  Oceniono 5 razy 5

  jak długo możemy jeszcze znosić rządy pis i kaczyzm?

 • andrew1507

  Oceniono 5 razy 5

  trolle paskudne, kuda wy, wierniajtieś tuda,
  tawariszcz Kaczin Was triebujet....

 • andrew1507

  Oceniono 5 razy 5

  za I Komuny tego od kiełbasy, coto ją niby zdefraudował (podobno jadł ją w pracy) to komuniści go powiesili,
  teraz z II Komuny, to kto beknie może sam I Sekretarz pis?

 • andrew1507

  Oceniono 5 razy 5

  kaczyzm w upadku+,
  eta kaniec tawariszcz Kaczin...
  czas pakować manatki i za kratki+ (oczywiście po prawomocnym wyroku) a tam pełne cele+
  pisnotabli po takich samych prawomocnych wyrokach,
  a może trzeba będzie powołać Trybunały Ludowe jak we Francji podczas Rewolucji...

 • notremak

  Oceniono 5 razy 5

  Głosujcie na piss! Piss was urządzi.
  Dzięki pissowi będziecie bliżej nieba!

 • andrew1507

  Oceniono 5 razy 5

  po owocach poznaliście kaczyzm i tego ohydnego kaczora i jego zgraje wyślijcie na śmietnik historii w jesiennych wyborach

 • sarton

  Oceniono 5 razy 5

  Ach... Czyli mamy winnych ... Spisek światowy mafia i źli aptekarze ... No to spoko ... Teraz chorzy będą lżej umierali ... A myślałem że głównym powodem jest skrajna niekompetencja ludzi odpowiedzialnych w ministerstwie ;)

 • czarnyminio

  Oceniono 9 razy 5

  Znowu będziecie płakać, pisie syny,że wam drzwi znaczą krzyżykami,że spekulanci wykupują leki a określone siły mieszają się w wewnętrzne sprawy Polski. A potem według schematu, odkryjecie magazyn broni u członka PO i ogłosicie stan wojenny.

 • wejsunek47

  Oceniono 5 razy 5

  opozycja jest do d... i brak im lidera z jajami... już dziś powinien być wielki wiec i z trybuny ryczeć: panie kaczyński!!!! dlaczego kradniecie leki! przez was umierają ludzie w szpitalach!! czyli grać dokładnie tak samo jak kurdupel gra..a opozycja co? dała się jak dzieci wciągnąć na przegrane z góry pozycje o marginalnym lgbt i na inne bzdety.. a tu trzeba grać na ludzkim strachu i pierwszych potrzebach...

 • janviertrois

  Oceniono 5 razy 5

  Ludzie, którzy odprowadzają składki na ZUS, a nie na KRUS, powinni mieć opłacone leki. A tymczasem ta ich kasa np. w formie 600+ idzie na krowę i świnię.

 • notremak

  Oceniono 4 razy 4

  Pissdzielce, konsekwentnie głosujcie na piss!
  Piss przybliża niebo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX