Andrzej Stanisławek polecał uczniom szkoły za granicą. Były wiceminister nie dostanie odprawy

Po niefortunnej wypowiedzi Andrzej Stanisławek 9 lipca podał się do dymisji. Ta została przyjęta, a rząd odciął się od wypowiedzi byłego wiceministra. Jak poinformował serwis Money.pl, urzędnikowi nie zostanie wypłacona odprawa. Mógłby ją dostać, gdyby ze stanowiska nie zrezygnował sam.

Wszelkie świadczenia ministerialne, w tym pensję, reguluje ustawa dotycząca wynagrodzeń osób piastujących kierownicze stanowiska państwowe. Zgodnie z jej treścią wszystkim urzędnikom odchodzącym z pracy - w tym ministrom i wiceministrom - przysługuje odprawa. Tyczy się to jednak tylko urzędników, których kadencja minęła, bądź zostali z funkcji odwołani.

Andrzej Stanisławek funkcji wiceministra nie został pozbawiony przez premiera. Podał się do dymisji sam, a ta została przyjęta przez Mateusza Morawieckiego tego samego dnia. Odprawa byłego wiceministra byłaby zresztą skromna, bo miesięczna - z racji tego, że Stanisławek funkcję objął w kwietniu 2019 r. Jak podaje serwis Money.pl, resort nauki potwierdził, że odprawa nie zostanie wypłacona.

Kontrowersyjna wypowiedź Andrzeja Stanisławka

Wiceminister nauki złożył dymisję po wypowiedzi, której udzielił podczas wywiadu dla "Kuriera Lubelskiego". W rozmowie z gazetą na temat tego, że niektórym uczniom nie udało się dostać do którejkolwiek ze szkół, wiceminister nauki zasugerował wyjazd w tym celu zagranicę.

Taka myśl przychodzi mi do głowy, że może trzeba skorzystać z rozwiązań studenckich. Nie wiem, czy jest jeszcze na to szansa, ale może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą

- powiedział w rozmowie z "Kurierem Lubelskim" Andrzej Stanisławek.

Opublikowany materiał wywołał falę krytyki, a Andrzej Stanisławek tłumaczył się, że rozmowa telefoniczna nie była autoryzowana. Ostatecznie przeprosił za pośrednictwem Facebooka i poinformował o złożeniu dymisji.

Rząd zdecydowanie odcina się od wypowiedzi byłego wiceministra. Jest ona rażąco sprzeczna z działaniami rządu

- poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Więcej o:
Komentarze (65)
Andrzej Stanisławek polecał uczniom szkoły za granicą. Były wiceminister nie dostanie odprawy
Zaloguj się
 • baska_w5

  Oceniono 23 razy 23

  Biedaczysko... Szkoda tylko, że inni ministrowie i wiceministrowie wygadujący "złote myśli" na podobnym poziomie, nadal siedzą na swoich ciepłych posadkach.

 • ar.co

  Oceniono 21 razy 21

  A może by tak pisowscy ministrowie poszukali sobie pracy za granicą? Nie żałujmy sąsiadom tego dobra, podzielmy się! W zamian za każdego wyeksportowanego pisowskiego ministra mógłby do Polski wrócić jeden lekarz. Na pensję ministerialną, oczywiście.

 • dzielanski

  Oceniono 19 razy 19

  Prezes powiedział mu:
  "Spieprzaj dziadu!"
  A my, w dniu Wyborów powiemy im obu:
  "Idźcie w PiSdu!"

 • Miki Kleinwald

  Oceniono 14 razy 14

  Nie zdziwię się, jeśli za parę tygodni odnajdzie sie na jakiejś cichej i dobrze płatnej posadzie..

 • jacmenos

  Oceniono 12 razy 12

  kto powiedział "Ręce precz od naszych dzieci" ? PISiory wiedzą najlepiej co potrzeba polskim dzieciom ! Dobre wykształcenie ?
  No chyba Was pogięło ! Naczelnik chodził do klasy w której było 30 -cioro dzieci i było dobrze !
  Dzieci powinny umieć się modlić , mieć dobry zawód a jak nie to ojce mogą dać klapsa !

 • mozart

  Oceniono 7 razy 7

  Cynicznie rzecz biorąc facet miał rację. On wie, że Polskę czeka PiSdziec, więc nie ma przyszłości dla nowego pokolenia w Priwislinskim Kraju.

 • stary71

  Oceniono 7 razy 7

  To by było jakieś rozwiązanie sytuacji, którą zafundował nam PiS. Ale byłoby sprzeczne z działaniami rządu, bo możliwe tylko w warunkach ścisłej integracji w ramach Unii Europejskiej. A ten rząd takiej integracji nie chce, bo obawia się kontroli. Pan premier po raz kolejny odsłonił swoje oblicze eurosceptyka, choć mam wątpliwości, czy on ma w ogóle jakąś twarz.

 • kka69

  Oceniono 5 razy 5

  PISowi nie zależy na wyedukowanych Polakach, tylko na takich co na nich głosują.

 • distepfano

  Oceniono 7 razy 5

  A nie mógł wprost powiedzieć :
  "idźcie sobie w pisdu !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX