USA. Celnicy przechwycili blisko 20 ton kokainy wartej 1,3 mld dolarów. Płynęła statkiem należącym do JP Morgan

Amerykańscy celnicy przechwycili statek należący do banku JP Morgan, na którym znaleźli prawie 20 ton kokainy o wartości rynkowej 1,3 mld dolarów. Statek płynął do Europy. Jeden z największych na świecie holdingów finansowych nie chce komentować sytuacji.

MSC Gayane to statek transportowy należący do JP Morgan. Na jego pokładzie funkcjonariusze znaleźli blisko 20 ton kokainy, której wartość rynkową ocenili na 1,3 mld dolarów. Narkotyki znajdowały się w kilku kontenerach. Jak podał serwis CNN Business, jest to rekordowe zatrzymanie kokainy oraz jedna z największych morskich interwencji narkotykowych w historii USA.

Statek JP Morgan z narkotykami na pokładzie płynął do Europy

Jak donosi serwis, statek pod liberyjską banderą należy do JP Morgan i jest zarządzany przez szwajcarską firmę żeglugową Mediterranean Shipping Company (MSC). Początkowo służby zabezpieczyły wyłącznie narkotyki, 4 lipca zdecydowały się przejąć cały statek, który z racji gabarytów jest dość trudny do szybkiego i dokładnego przeszukania.

Kiedy statek dostarcza tak skandaliczne ilości śmiertelnych narkotyków na wody Filadelfii, moje biuro i nasi partnerzy agencyjni będą dążyć do najpoważniejszych możliwych konsekwencji wobec wszystkich zamieszanych w celu ochrony naszego okręgu i naszego kraju

- powiedział prokurator William McSwain.

Bank JP Morgan nie chce komentować sprawy. Z kolei szwajcarska firma MSC zarządzająca statkiem przyznała w oświadczeniu, że firmy transportowe są niestety od czasu do czasu dotykane przez podobne problemy oraz zobowiązała się do ścisłej współpracy z organami ścigania.

MSC potwierdziła, że statek płynął do północnej Europy. Wszystkie towary, które transportował - poza narkotykami - zostały dostarczone do docelowych odbiorców.

Gigant JP Morgan

JP Morgan Chase & Co. to jeden z największych globalnych holdingów finansowych, którego aktywa w 2016 r. wyceniono na 2,5 biliona dolarów. Działa w ponad 50 krajach, specjalizuje się w inwestycjach i obsłudze klientów biznesowych. Bank z siedzibą w Nowym Jorku zatrudniał w 2000 r. ok. 275 tys. pracowników i obsługiwał ponad 120 mln klientów na całym świecie.

Więcej o:
Komentarze (23)
USA. Celnicy przechwycili blisko 20 ton kokainy wartej 1,3 mld dolarów. Płynęła statkiem należącym do JP Morgan
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 14 razy 10

  Czyli okreslenie
  banksterzy
  jest uzasadnione.

 • morgenroth

  Oceniono 15 razy 9

  Ta branża mogłaby zawstydzić pod względem wciągania nawet muzyków rockowych z lat 70

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 12 razy 8

  To na uzytek wlasny bankierow, maklerow i dealerow papierow wartosciowych.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 11 razy 7

  najbardziej zdemoralizowane srodowisko - brak jaichkolwiek skrupulow

 • wydarzenia-sierpniowe-o16

  Oceniono 7 razy 5

  Takie przechwycenie to totalny Antysemityzm! To zaliczka na 447?

 • nordana

  Oceniono 2 razy 2

  Dlatego w środowisku morskim MSC od dawien dawna nazywane jest Mafia Shipping Company

 • mrpens

  Oceniono 4 razy 2

  Ten atak to ANTYSEMITYZM

 • karolhenryk

  Oceniono 4 razy 2

  MSC - Mafia Shipping Company - takie rozwinięcie tego skrótu słyszałem.

 • alquoz

  Oceniono 1 raz 1

  czy to ten bank, forowany przez premiera kłamcę? co ma u nas się zainstalować ze swoim centrum outspurcingowym? tak pytam... bo pomyślałem, że oprócz centrum będzie jakiś skarbiec :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX