Niedziela handlowa 14 lipca. Czy Lidl, Biedronka, Tesco i inne sklepy będą czynne?

Niedziele handlowe lipiec 2019. Czy niedziela 14 lipca będzie niedzielą handlową? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w uchwalonej przez Sejm w 2017 roku, i podpisanej przez prezydenta w styczniu 2018 roku, ustawie o zakazie handlu.

Politycy opowiadający się wtedy za ograniczeniem niedzielnego handlu argumentowali, że nowe prawo przyczyni się do poprawy sytuacji pracowników zatrudnionych w wielkich sieciach handlowych, oraz że skorzystają na nim właściciele małych sklepów. 

Niedziele handlowe 2019. Czy 14 lipca sklepy będą otwarte?

Ustawa o zakazie handlu w niedziele i dni świąteczne obowiązuje od marca 2018 roku. Zgodnie z nią w 2019 roku sklepy otwarte są w ostatnią niedzielę miesiąca - z wyjątkiem kwietnia i grudnia. Niedziela handlowa w lipcu wypada zatem 28. Wobec tego w niedzielę 14 lipca większość sklepów, w tym Lidl, Biedronka czy Tesco, będzie nieczynna. Chyba, że są zlokalizowane np. na terenie dworca kolejowego. 

Z zakazu wyłączone są także m. in. stacje benzynowe, apteki, kwiaciarnie, sklepy gdzie sprzedaż prowadzi właściciel oraz sklepy internetowe. 

Niedziele handlowe 2020 to będzie coś wyjątkowego 

W 2020 roku obostrzenia dotyczące niedzielnego handlu będą jeszcze większe, zakaz będzie bowiem obowiązywał przez praktycznie wszystkie niedziele w roku. Wyjątkami będą np. dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia i przed Wielkanocą. Niedziela handlowa to także ostatnia niedziela miesiąca sierpnia - w związku z rozpoczęciem roku szkolnego w kolejnym miesiącu. 

Więcej o:
Komentarze (14)
Niedziela handlowa 14 lipca. Czy Lidl, Biedronka, Tesco i inne sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 10 razy 10

  ŁAŁ- nowa postać w rubryce sensacje dotyczące handlowych lub niehandlowych niedziel "M A", brakuje jednak kunsztu" dziennikarskiego" jaki w tym fachu reprezentuje UZ którego artykuły o handlowych i niehandlowych niedzielach się czytam z zapartym tchem ,wypiekami na twarzy oraz przygotowaną butelką nervosolu, to stopniowe wprowadzanie mnie, chwila niepewności oraz końcowy werdykt pretenduje do najlepszych kryminałów trzymających w napięciu osobę zainteresowaną- lepsze od filmu Hitchcocka.

 • prozzac

  Oceniono 6 razy 6

  Chcecie żeby wam płacic za takie gniotoartykuły? To ma być dziennikarstwo?

 • geniusz25

  Oceniono 7 razy 5

  Przed świętami też zamknąć i po świętach parę dni niech odpoczną

 • żararaka straszny

  Oceniono 4 razy 4

  My większością głosów w Terlikowie królewskim jednogłośnie uchwaliliśmy iż wszelkie informacje dotyczące pracujących lub nie pracujących niedziel chcemy aby były tylko i wyłącznie redagowane przez UZ. Inaczej w najbliższą niedzielę nie pójdziemy do kościoła. I co szanowna redakcjo zatkało kakao( uwaga a jest nas 350 osób)- to nie są żarty!!

 • gomas

  Oceniono 3 razy 3

  Sobota bez pytania o handlową niedzielę dniem straconym. Tak więc wypełniło się. Ale połowicznie, bo UZ nam już tego pytania nie zadaje. Buuuuuuuuuu

 • adareks

  Oceniono 2 razy 2

  Żenujący, cotygodniowy artykuł o niczym, którym katujecie ludzi od prawie roku. Naprawdę nie macie odrobiny szacunku dla czytelników karmiąc ich takimi z infantylnymi newsami? Za kogo macie czytelników?

 • jr968

  Oceniono 4 razy 2

  Ja często robię zakupy w naszym Dino. Jeszcze niedawno w niedziele obsługa składała się ze studentek, które sobie dorabiały, by mieć pieniądze na studiowanie. Miłe, uśmiechnięte, ładne dziewczyny. Teraz, kiedy już tylko jedna niedziela jest handlowa, tych dziewczyn nie ma. ciekawe, jak teraz sobie dorabiają i radzą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX