Zaskakujące wyniki sprzedaży alkoholi w Polsce. Z największym wzrostem... piwo bezalkoholowe

Jak podaje "Rzeczpospolita", w ciągu ostatnich 12 miesięcy Polacy wydali 35,3 miliarda złotych na zakup alkoholu. Ale najszybciej i tak rośnie rynek... piw bezalkoholowych.

Chociaż w Polsce nadal najbardziej popularnymi alkoholami jest jasne piwo oraz wódka, to coraz większą popularnością cieszą się także inne trunki. W ostatnim czasie największy wzrost sprzedaży w naszym kraju odnotowały wina musujące, likiery na bazie mleka oraz whisky. Zwiększył się też popyt na piwa bezalkoholowe.

W ciągu roku Polacy wydali 35,3 mld złotych na zakup alkoholu

Jak podaje "Rzeczpospolita", w ciągu ostatnich 12 miesięcy Polacy wydali 35,3 miliarda złotych na zakup alkoholu. Największy wzrost sprzedaży w tempie 77 procent rocznie zanotowały piwa bez alkoholu. Na drugim miejscu, ze wzrostem o 51 procent, uplasowały się włoskie wina prosecco i hiszpańska cava. Tylko te dwa rodzaje alkoholu odpowiadają za 40 procent wartości sprzedaży ogółu win musujących w Polsce. Skok wartości sprzedaży o 47 procent zanotowały także wina aromatyzowane, zwłaszcza te z posmakiem czarnej porzeczki, truskawek i brzoskwini.

O 40 procent wzrosła też sprzedaż whisky, zwłaszcza tej smakowej - dużą popularnością cieszą się nie tylko klasyczna, szkocka whisky, ale też te trunki produkowane w Irlandii, Ameryce czy Azji. O 20 procent wzrosła też sprzedaż ginu, co przy okazji jest też najszybszym wzrostem w przypadku alkoholi mocnych. Skok o 16 procent odnotowały też likiery na bazie mleka, które kupowane są głównie przez kobiety lub jako prezent dla kobiet.

Więcej o:
Komentarze (72)
W Polsce rośnie popyt na niszowe trunki - prosecco, whisky i likiery coraz bardziej popularne
Zaloguj się
 • bratjolki

  Oceniono 20 razy 18

  "Zaskakujące wyniki sprzedaży alkoholi w Polsce. Z największym wzrostem... piwo bezalkoholowe"
  Wśród słodyczy zaś nsjeiększym wzrostem wykazały się śledzie.

 • pan_draska

  Oceniono 15 razy 13

  "z alkoholi dobrze się sprzedaje piwo bezalkoholowe", czego nie rozumiecie?

 • grundol1

  Oceniono 15 razy 11

  Od kiedy piwo bezalkoholowe to alkohol? A sprzedaż będzie rosła, bo takie zimne piwo w upał jest bardzo dobre.

 • janviertrois

  Oceniono 9 razy 7

  Alkohol działa na nasz mózg identycznie jak religia. Czyni ten narząd bezużytecznym. W jednym i w drugim przypadku mamy do czynienia z zakrzywieniem postrzegania rzeczywistości, z otępieniem, czasami z przesadną euforią czy nawet spazmatyczną ekstazą. Jedni piją, a inni osiągają podobny stan umysłu np. poprzez długotrwały post lub wielogodzinne modły.

 • metaxo

  Oceniono 9 razy 5

  Efekt 500+. Aby skorzystać z usług "tirówek" też teraz trzeba czekać w kolejce i umilać sobie czas lekturą Biblii.

 • frankyy

  Oceniono 7 razy 5

  35 miliardów poszło z moczem... a ile to można było zbudować pomników, łuków triumfanych, ech...

 • daniel.jed

  Oceniono 5 razy 5

  O 40 procent wzrosła też sprzedaż whisky, zwłaszcza tej smakowej - dużą popularnością cieszą się nie tylko klasyczna, szkocka whisky, ale też te trunki produkowane w Irlandii, Ameryce czy Azji. O 20 procent wzrosła też sprzedaż ginu, co przy okazji jest też najszybszym wzrostem w przypadku alkoholi mocnych.

  To whisky jest alkoholem słabym?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX