Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Na co zwrócić uwagę przy bankomacie?

Santander Bank Polska ostrzega przed możliwością utraty pieniędzy podczas wypłacania gotówki z bankomatu. Oszuści często stosują tzw. cash trapping, polegający na zatrzymywaniu gotówki w bankomacie.

Na czym dokładnie polega cash trapping, przed którym ostrzega Santander Bank Polska? Korzystający z tej metody oszuści przyklejają do bankomatu listwę montowaną na elemencie wydającym pieniądze, która uniemożliwia wyjęcie ich z maszyny. Banknoty przyklejają się do listwy, a kiedy zrezygnowany klient odchodzi od bankomatu, złodziej zdejmuje nakładkę i zabiera pieniądze.

Santander Bank Polska radzi, jak ustrzec się przed cash trappingiem

Santander Bank Polska przypomina na Facebooku, że przed cash trappingiem można się ustrzec. Przed każdą wypłatą gotówki z bankomatu warto zobaczyć, czy na maszynie nie ma kleju, czy do elementu wydającego pieniądze nie została doklejona dodatkowa listwa, a także rozejrzeć się i sprawdzić, czy podczas wyciągania pieniędzy nikt nas nie obserwuje.

Więcej o:
Komentarze (18)
Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Na co zwrócić uwagę przy bankomacie?
Zaloguj się
 • mocno_kwasny

  Oceniono 9 razy 3

  Dbanie o stan techniczny bankomatów to zasmarkany obowiązek banku i/lub operatorów więc spadać leszcze i brać się do roboty ;-)

 • tonz2

  Oceniono 5 razy 1

  To jest zadanie banku a nie klientów. Jeden z bankomatów Santandera używany przeze mnie do wypłat jest tak zasyfiony, że najprawdopodobniej nie widział ekipy czyszczącej od miesięcy. Czyli jak nikt go nie serwisuje to nikt też nie sprawdza pewnie czy ktoś przy nich nie grzebał

 • freedom_for_all

  Oceniono 5 razy 1

  Może w ogóle przerzucić na klienta obowiązek i odpowiedzialność za kontrolę bankomatów czy aby przypadkiem nie jest zhakowany.

 • maxwywar2

  Oceniono 7 razy 1

  Polska to kraj powszechnej uczciwosci i przyzwoitości

 • c.t.k

  Oceniono 6 razy 0

  " Zawsze pan trzyma pieniądze w koszu na brudną bieliznę?
  – Tak, zawsze... a marmeladę i proszek do zębów w skarpetkach, pan nie?"
  Chyba trzeba spróbować:))

 • druga_wieza

  Oceniono 3 razy -1

  A teraz uwaga, odkrycie!
  Najlepiej ...nie korzystać z gotówki.
  Po prostu płacić kartą, a bankomaty olewać, ewentualne korzystać z takich, które są położone w sposób możliwie bezpieczny.
  Ale to tylko na waciki, regularne transakcje tylko kartą.

 • wino0000006

  Oceniono 1 raz -1

  Niech Santander lepiej pilnuje swoje bankomaty - bo w razie jakiejkolwiek nieprawidłowości to oni będą odpowiadać za utratę danych, karty lub pieniędzy.

 • Atanazy Bazakbal

  Oceniono 3 razy -1

  to jakaś lipa. mam uwierzyć, że oszuści przychodzą do bankomatu, przyklejają do niego listwy i Bóg wie co jeszcze... tak na widoku, najlepiej pomiędzy ludźmi wybierającymi gotówkę? a może oszustami są pracownicy banku, którzy znają słabe punkty zabezpieczeń i montują swoje złodziejskie instalacje razem z bankomatem.

 • kamyk39

  Oceniono 3 razy -1

  Zawsze jakas kamera nas obserwuje.
  Zatem co? Nie pobierac.?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX